Author Topic: OBD - teszter  (Read 10666 times)

MFalcon

  • Guest
OBD - teszter
« on: 2007 November 21, 13:06:55 pm »
Sziasztok!
Nem találtam meg a topicot, ahol erről írtak volna. Mármint a hibatár kiolvasásról.
Dugtak már rá valakinek a Fiestájára tesztert?
Engem kiváncsiság szinten érdekelne mit ír ki. Van valakinek Fordos tesztere?

MK4 1.25

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: OBD - teszter
« Reply #1 on: 2007 November 22, 13:40:49 pm »
Csak ez a topik van: Szervíz trükkök, de asszem csak Mk6-tól felfele működik, és csak az LCD által kijelzett dolgokkal kapcsolatos hibákat írja ki.

A régebbi Fordokra van valami kivillogtatós módszer is (egy LED-et kell a csatlakozó 2 pontjára dugni, és számolni a villogásokat). A részleteket sajnos nem ismerem.

A mai zöldkártya vizsgálatok, már ellenőrzik, hogy van-e OBDII hibakód. Talán meg is mondják, hogy mi az. Ezt nem tudom biztosan, mert nekem nem volt hiba.

Lehet kapni LapTop-hoz kapcsolható hibakód kiolvasót és szenzor vizsgálót (scanner). pl www.autotap.com. Kb. 200 dolcsi.
Mk6 1.3 benzin

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
Re: OBD - teszter
« Reply #2 on: 2008 January 08, 19:45:11 pm »
Letezik hibakod olvaso, tobbfele is. Azt hiszem az MK4 nem OBD-s auto, de ettol fuggetlenul egy rakas adatot ki lehet szedni a kis komputerebol. Ilyen pl a bosch vagy az AVL osztrak hibakod olvaso, magan vetelre igencsak draga dolog, olyan 1500-2000euroba kerul kabelestul, programostul. Erintokepernyos, grafikus megjelenesu modern eszkozok ezek, szo sincs ledek villogasarol...
Az en mk4-es fiestambol (1997) kiolvashato volt pl a fordulatszam, lambda szonda ertekek...a tobbi most hirtelen nem ugrik be, jelezte az aktualis tarolt hibakat a motorban es azokat lehetett torolni is majd ujrainditani az autot es figyelni hogy a hiba ujra jelentkezik e.
Igy tudtam meg, hogy a hutoventillator 2. gyors fokozata nem muxik....

cápa

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #3 on: 2008 March 24, 20:23:56 pm »
Olvasd el a jarmüdiagnosztika.hu honlapot és mindent megtudsz.Szivesen segítek ha érdekel.

MFalcon

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #4 on: 2008 March 28, 14:04:18 pm »
Elolvastam, köszi! :-)
Igazából ismerem a tesztert mint olyat, mert én is dolgozom vele, csak más autótípusnál.
Arra voltam kíváncsi, hogy otthon valakinek a varázs-garázsában van e ilyen, hogy a kiváncsuiságom ki tudjam elégíteni. Nem kell hivatalos, nem kell javítani, nem kell módosítani semmit, csak hogy belenézzek. :-)

Olvasd el a jarmüdiagnosztika.hu honlapot és mindent megtudsz.Szivesen segítek ha érdekel.

cápa

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #5 on: 2008 March 28, 23:29:35 pm »
Ne haragudj,de nem értem,hogy tulajdonképpen mit is akarsz,ha te is dolgozol vele akkor kapaszkodj meg.Én minden nap diagnosztikával foglalkozom akármelyik teszterem az elmondásod alapján a 100-as skálán 99-szer többet tud.Értéke kb.6-7-mill.ft.Öt,hat bőröndbe fér el.A létező összes autóval tudok kommunikálni.Én a segitségemet ajánlottam fel.Nem pedig tolakodási szándékkal irtam,mert ha annak vetted akkor,elnézést kérek.Ennek ellenére mivel mondtad,hogy téged érdekel nagyon szivesen tartok neked egy bemutatót,hogy lásdmeg hol tart napjainkban a korzerű jármű diagnosztika.

edl

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #6 on: 2008 March 28, 23:59:08 pm »
Ez a diagnosztika hogy van most tulajdonképpen?szeretném az mk3-as injektoros 1,8-asomból kiolvastatni a hibakódot..gondolom egy rahedli lesz.. Körülbelül mennyiért olvassák ki? Meg miket érdemes még megkérdezni?

Dipper

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #7 on: 2008 March 29, 00:16:13 am »
Gondolom ez autó függő,egy [OFF] Renault Thalia [ON] hibakód olvasás és javitás volt 20ezer,valami bogárszonda volt a hibás.Asszem ez 1 picurka chipp  ???

MFalcon

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #8 on: 2008 March 29, 14:36:56 pm »
Dehogy vettem tolakodásnak! :-) Nekem, vagyis a cégnek VAS tesztere van, ha ismered, akkor tudod, hogy laptop méretű. Én azzal dolgozom. De az autóspecifikus, mert csak egy (vagyis kétfajta) típus van rá feltelepítve.
Csak a kíváncsiság hajt, hogy vajon milyen leheet a Fiesta lelke. :-)

Ne haragudj,de nem értem,hogy tulajdonképpen mit is akarsz,ha te is dolgozol vele akkor kapaszkodj meg.Én minden nap diagnosztikával foglalkozom akármelyik teszterem az elmondásod alapján a 100-as skálán 99-szer többet tud.Értéke kb.6-7-mill.ft.Öt,hat bőröndbe fér el.A létező összes autóval tudok kommunikálni.Én a segitségemet ajánlottam fel.Nem pedig tolakodási szándékkal irtam,mert ha annak vetted akkor,elnézést kérek.Ennek ellenére mivel mondtad,hogy téged érdekel nagyon szivesen tartok neked egy bemutatót,hogy lásdmeg hol tart napjainkban a korzerű jármű diagnosztika.

cápa

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #9 on: 2008 March 29, 20:20:06 pm »
Helló.mivel tudom,hogy győri vagy és a fieszta klub tagja természetesen nem kerül semmibe.Sőt ha a bará-taidat is érdekli szivesen megmutatom,mert érdekes,látványos és tanulságos.Kimle-Győr távolság 27km.Én a helyedben kihasználnám a lehetőséget,és egyben beszélgethetnénk egy jót.    Üdv.Cápa.

edl

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #10 on: 2008 March 29, 21:59:11 pm »
Budapesten nincs valaki aki kiolvasná (természetessen nem ingyen kérem) az 1,8-as mk3-as fiestámból a hibakódokat? Tuti lesz pár. Vagy annak is örülnék, ha lenne ugyanilyen autós, aki ráér, jó lenne megnézni egy 1,8-as motorterét ami jó is.

MFalcon

  • Guest
Re: OBD - teszter
« Reply #11 on: 2008 March 31, 08:24:20 am »
Köszi a lehetőséget! Hamarosan meglesznek az új gumik, meg beköszönt a jó idő, akkor élni fogok a lehetőséggel!  :notworthy:

Helló.mivel tudom,hogy győri vagy és a fieszta klub tagja természetesen nem kerül semmibe.Sőt ha a bará-taidat is érdekli szivesen megmutatom,mert érdekes,látványos és tanulságos.Kimle-Győr távolság 27km.Én a helyedben kihasználnám a lehetőséget,és egyben beszélgethetnénk egy jót.    Üdv.Cápa.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: OBD - teszter
« Reply #12 on: 2009 April 17, 14:21:36 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.