Author Topic: MK3 Fiesta 1994 1.1 HCi Lengőkar és futómű szerelése  (Read 4433 times)

Offline current88

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
MK3 Fiesta 1994 1.1 HCi Lengőkar és futómű szerelése
« on: 2015 November 06, 18:32:52 pm »
Üdv!

A téli gumira váltáskor kicsit megnéztem a kerekeket, és úgy nézem hogy a vezető oldalon igen rossz a helyzetem, ki van szakadva a lengőkar szilent, illetve a külső gumiharang. Utánna nézegettem az anyagnak 2000-3000FT körül be lehet szerezni az összes anyagot, így ez annyira nem nagy tétel de,..  Na itt jön az hogy nem vagyok egy nagy autószerelő, így nem tudom milyen szerszámokat kellene kölcsön kérnem, illetve mire figyeljek, mit hogy kell szétszedni, és ami fontosabb, hogy kell összerakni.
Sajnos nem találtam leírást erről itt az oldalon, de kérlek linkeljétek ha van valami itt. Szeretném tudni hogy egyáltalán érdemes-e szétszedni a lengőkart, és kivenni a szilentet, mert ismerőseim mondták hogy ha pechem van akkor nem fog kijönni könnyen a helyéről. Illetve azt hallottam hogy ha szétszedem a lengőkart a gumiharang miatt, akkor lehet hogy kormány-összekötőt is cserélni kell.
Segítséget előre köszönöm

Viktor

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:MK3 Fiesta 1994 1.1 HCi Lengőkar és futómű szerelése
« Reply #1 on: 2015 November 07, 18:24:47 pm »
Üdv!

A téli gumira váltáskor kicsit megnéztem a kerekeket, és úgy nézem hogy a vezető oldalon igen rossz a helyzetem, ki van szakadva a lengőkar szilent, illetve a külső gumiharang. Utánna nézegettem az anyagnak 2000-3000FT körül be lehet szerezni az összes anyagot, így ez annyira nem nagy tétel de,..  Na itt jön az hogy nem vagyok egy nagy autószerelő, így nem tudom milyen szerszámokat kellene kölcsön kérnem, illetve mire figyeljek, mit hogy kell szétszedni, és ami fontosabb, hogy kell összerakni.
Sajnos nem találtam leírást erről itt az oldalon, de kérlek linkeljétek ha van valami itt. Szeretném tudni hogy egyáltalán érdemes-e szétszedni a lengőkart, és kivenni a szilentet, mert ismerőseim mondták hogy ha pechem van akkor nem fog kijönni könnyen a helyéről. Illetve azt hallottam hogy ha szétszedem a lengőkart a gumiharang miatt, akkor lehet hogy kormány-összekötőt is cserélni kell.
Segítséget előre köszönöm

Viktor

El kéne vinni szerelőhöz!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline RyAn

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 38
  • Segített?: +8/-0
Re:MK3 Fiesta 1994 1.1 HCi Lengőkar és futómű szerelése
« Reply #2 on: 2015 November 07, 22:43:10 pm »
ne szarozz a szilentekkel vegyél komplett lengőkart és hamarabb kész vagy.