Author Topic: Hidegen nehezen indult, rángatott, lefulladt. Banális probléma.  (Read 4887 times)

Offline konyak6

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
 Történt hogy nehezen indult az autó, ingadozott az alapjárat, lámpánál lefulladt, kihagyott egy-egy henger. A tps szenzor új, lambda szonda új, gyertyák újak, benzinszűrő cserélve, stb. A hibakód olvasó nem jelez hibát. A hiba csak hidegen jelentkezik. A hiba oka, a gyertyák végén lévő alumínium közdarab(erre cuppan rá a pipa) lötyög. Hidegen mozog, rossz kontakt. Melegen a hőtágulástól megszorul, és nincs hiba. Hetekig kerestem a hibát, mire meglett. Fogóval kicsit rászorítottam, és a hiba megoldva. Remélem másoknak tudok a történetemmel segíteni.

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Hidegen nehezen indult, rángatott, lefulladt. Banális probléma.
« Reply #1 on: 2015 October 27, 20:34:20 pm »
Történt hogy nehezen indult az autó, ingadozott az alapjárat, lámpánál lefulladt, kihagyott egy-egy henger. A tps szenzor új, lambda szonda új, gyertyák újak, benzinszűrő cserélve, stb. A hibakód olvasó nem jelez hibát. A hiba csak hidegen jelentkezik. A hiba oka, a gyertyák végén lévő alumínium közdarab(erre cuppan rá a pipa) lötyög. Hidegen mozog, rossz kontakt. Melegen a hőtágulástól megszorul, és nincs hiba. Hetekig kerestem a hibát, mire meglett. Fogóval kicsit rászorítottam, és a hiba megoldva. Remélem másoknak tudok a történetemmel segíteni.

Üdv.

Én is próbálkoztam hasonlóval, nekem is volt ez a jelenség, csak melegen.
Én nem ajánlom, mert nem üzembiztos.
Az összenyomástól deformálódik, és szétmehet mert két darabból van, ha jól emlékszem.
Nekem nem vált be.

A pipán lévő gumi rámegy és fogja a gyertyához, az is elkophatott, öregedett a hőtől.
Az alu. adapter meg nem tágul annyit szerintem.
Lehet egyesével is venni kábeleket kb. 2000.-ért.
 
Én ezt úgy zártam ki, hogy hagyományos véggel vettem a kábelt,
és letekertem a közdarabot a gyertyáról. 
Az nem rezeg le.

Persze ha útban marad valaki,  S.O.S. megoldásnak kiváló.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."