Author Topic: Rezgő hang a mortérből  (Read 4379 times)

Offline adam900331

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Rezgő hang a mortérből
« on: 2015 July 12, 12:02:47 pm »
Sziasztok!

Arra lettem figyelmes, hogy az autó kb 1000 és 1500 közötti fordulaton érdekes ,,rezgő,, hangot ad ki a motortérből. Az autó motorja 3 hengeres 999ccm benzines. Lehetséges, hogy a 3 henger miatti hang? Egyébként menéztem a motorteret semmi olyan alkazrész nincs benne ami előidézné ezt a hangot.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Rezgő hang a mortérből
« Reply #1 on: 2015 July 13, 07:12:52 am »
Nézz alá, lehet hogy a motorblokkot védő lemez rezonál be, vagy hátul a kipufogónál lévő hővédő lemez..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline szarvasp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Rezgő hang a mortérből
« Reply #2 on: 2017 May 21, 10:58:05 am »
Nekem is van jó ideje egy rezgő, alapjáraton kifejetten csattogó, verődő hang, mintha valami fémes dolog nekiverődne másik fémnek, vagy műanyagnak!
Minden csövet megrángattam a motortérben, nem mozog semmi, illetve a vízhűtő előtt levő klíma feltöltő cson lötyög kicsit.
Ha megmozgatom, az tud ide-oda kocogni.
Kikötöttem gyorskötözővel, egy darabig kisebb, illetve ritkábban volt zörgés, de mostmár megint ugyanúgy verődik valami.
Most úgy hallatszik, mintha a motor és a tűzfal közé bekanyarodó klímacső felől jönne a kopogás.
Ugyan az is mozgatható egy kicsit, de hiába szorítok a cső és váz közé szivacsot, akoor sem csillapodik jelentősen a zörej!

Mi a fene lehet ez?
Ez egy 2010-es fiesta.

Üdv.