Author Topic: MK8 tetőcsomagtartó  (Read 3933 times)

Offline adam900331

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
MK8 tetőcsomagtartó
« on: 2015 July 12, 09:27:43 am »
Sziasztok!

Tetőcsomagtartót szeretnék a Fiestára. Több félét néztem, Thule, Menabo márkájút. Ezek közül ár érték arányban a Menabo jön be. Viszont ennek oly a felfogatása, hogy a kasztniba kapaszkodik és így marad az autó tetején. Kérdésem az lenne, hogy az a kampó az nem sérti fel a festékréteget ill. nem hagy sérüléseket? Csatolok egy linket, hogy melyik tetőcsomagtartóra gondoltam.

http://www.csomagtartoaruhaz.hu/csomagtarto-tetocsomagtarto-tetobox-kerekpartarto-silectarto-aruhaz?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5309&category_id=5539

Egyébként biciklit szeretnék rajta szállítani. Köszi.

Offline Andris69

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:MK8 tetőcsomagtartó
« Reply #1 on: 2016 July 20, 16:19:34 pm »
Szia! Jutottál valamire? Én is most akarok venni tetőcsomagtartót, de nekem azt mondták a szervizben, hogy a gumicsík alatt vannak csavarok és ahhoz kell rögzíteni a gyárit. Sajnos a gyári 47 000. Van egy régebbi "kampósom" azt átalakítanám, ha megtalálnám a csavarokat. Már a gumit felszedtem, és hiába szurogattam végig egy hegyes tűvel a ragasztón csíkot sehol sem találom a csavarokat. Az is lehet, hogy még be is van dugózva. Esetleg nem tudod, hogy a "B" oszlophoz képest hány centire keressem előre és hátra felé? Köszi ha tudsz valami infót!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:MK8 tetőcsomagtartó
« Reply #2 on: 2016 July 20, 18:02:26 pm »
Találtam egy leírást képekkel.

Angol, de a google translate-tal ki lehet bogarászni a szöveg lényegét.

Azt mondja, hogy a gumicsík alatt a lyukak le vannak glettelve és festve. Az ujjat végighúzva érezhető egy kis bemélyedés. A gletten nem tapad a mágnes, így lehet biztosan tudni, hogy hol van. Egy kis csavarhúzóval ki kell kaparni a glettet és megtisztítani a meneteket. Ha nincs használatban, szilkonnal fel lehet tölteni a lyukakat, hogy ne rozsdásodjanak.

Az ábrákon gumidugó van, de ha nem találod, akkor a Tied biztos nem ilyen, hanem lefestett.
« Last Edit: 2016 July 20, 18:14:03 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Andris69

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:MK8 tetőcsomagtartó
« Reply #3 on: 2016 July 26, 08:32:58 am »
Kedves Mester!
Köszönöm a tippet. Boldogan és kiokosodva visszamentem a szervizbe, hogy segítsenek megtalálni - elvégre még csak ők a szakemberek -  ahol fél órás tanakodás és kutakodás után megállapították, hogy ezen az évjáraton (2014) már csavar sincs, tehát csak az "univerzális körmös" tetőcsomagtartó jó rá.
Minden esetre köszönöm a segítséget és legalább a szervizben is okosabbak lettek, ill. legyen tanulság mindenki másnak.
További szép nyarat mindenkinek!