Author Topic: WD40 - mire jó és mire nem?  (Read 18775 times)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
WD40 - mire jó és mire nem?
« on: 2015 June 23, 14:57:20 pm »
Sziasztok!

A WD40-ről már szinte mindenki hallott és/vagy használta is. De mire jó és mire ne használjuk?

A kérdés azért vetődött fel bennem, mert eszembe jutott, hogy gépem boldogult garanciális korában egy-két hivatalos Ford szervizben (na nem mindben) még fordítottak figyelmet az ajtók zsanérjaira. Nem tudom mivel kezelték, de később, amikor már semmivel láthatóan szárazabbak és csúnyábbak lettek. Erre jó-e?

Vagy. A minap a géptető zárjával volt egy kis afférom és bizony a csavarhúzón kívül a WD40-et is segítségül hívtam. Árt-e ha egy-két évente fújunk rá egy kicsit?

Szóval már rég érdekel, hogy megelőzés és karbantartás céljából mire használhatjuk és mikor kerüljük a szert.
« Last Edit: 2015 June 23, 15:02:36 pm by PharaoM41 »

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #1 on: 2015 June 23, 17:26:44 pm »
A WD 40?
Ami nem mozog, de mozognia kellene, arra ott a WD40!  ;D

Komolyra fordítva, az ajtó zsanérjainak jót tesz. A zárba is fújhatod. (ezt meg ne próbáld olajjal!)
Víztaszító, korróziógátló, tisztító és kenőanyag.

Kis izelítő a felhasználási lehetőségekről:
http://wd40.hu/auto-es-garazs.html

Üdv: Csaba

FBN974

  • Guest
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #2 on: 2015 June 23, 17:44:44 pm »
Zárba Grafitspré, zsanérokra fehérzsírspré :-)

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #3 on: 2015 June 23, 18:56:47 pm »
Sziasztok!

Én a gyújtáskapcsolóba is fújtam WD40-et amikor úgy gondoltam adok a záraknak.
Utána a kulcsom alig akart elfordulni. Annyira kopott lehet.
Utána raktam bele hajtóműolajat, amivel a bicikli láncot olajozom.
Valamilyen Mol 0w-s hajtóműolaj kétkerekűhöz.
Szerencsémre jó lett.

A zsanérokat én zsírral kezeltem, az is jó ha vastagon megy.

WD40+ragasztószalag mindig legyen :)
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #4 on: 2015 June 23, 22:52:39 pm »
Az én véleményem a WD40-ről:
Tűzoltó megoldás, és nem tartós. Tisztítani átmosni áztatni (pl zárakat) alkalmas, olajozni is, de csak átmenetileg. Nincs más akkor megteszi a WD40 is, de jobb a fegyverolaj. Vadászboltban kapható, sokáig elég (évek). És sok helyre használható (ajtó, kapu zárak, zsanérok, stb.), és tartósabb a WD40-nél.
A WD40 növény alapú készítmény, amiből idővel kicsapódik a cukor, és a kenőképessége akkor már nem jó.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #5 on: 2015 June 25, 18:37:58 pm »
Csatlakozom Styleair-hoz, pillanatnyi megoldásnak jó, de tartósan nem, idővel csak ront a helyzeten. Ahogy elkezd "öregedni" a felületen, inkább megköti a port-koszt. A műhelyben használom, szerelés közben, de véglegesnek nem hagyom benne semmiben, le/kimosom. Megvan minden részterületnek a maga kenőanyaga, inkább azt használom.
A gratifos és lítiumos kenőzsírok tartósak és jobb a hőtűrésük is, ahogy FBN974 kolléga is említette.
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #6 on: 2015 June 29, 19:49:56 pm »
Sziasztok!

A WD40-ről már szinte mindenki hallott és/vagy használta is. De mire jó és mire ne használjuk?

A kérdés azért vetődött fel bennem, mert eszembe jutott, hogy gépem boldogult garanciális korában egy-két hivatalos Ford szervizben (na nem mindben) még fordítottak figyelmet az ajtók zsanérjaira. Nem tudom mivel kezelték, de később, amikor már semmivel láthatóan szárazabbak és csúnyábbak lettek. Erre jó-e?

Vagy. A minap a géptető zárjával volt egy kis afférom és bizony a csavarhúzón kívül a WD40-et is segítségül hívtam. Árt-e ha egy-két évente fújunk rá egy kicsit?

Szóval már rég érdekel, hogy megelőzés és karbantartás céljából mire használhatjuk és mikor kerüljük a szert.

Sok mindenre jó, bár a szilikonolajjal szívesebben dolgozom.  A gumialkatrészek nem nagyon szeretik a wd-40et, van amelyik hajlamos akár megduzzadni is tőle!

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:WD40 - mire jó és mire nem?
« Reply #7 on: 2015 June 29, 21:21:42 pm »
Sok mindenre jó, bár a szilikonolajjal szívesebben dolgozom.  A gumialkatrészek nem nagyon szeretik a wd-40et, van amelyik hajlamos akár megduzzadni is tőle!

A gumi alkatrészek a szilikontól duzzadnak meg igazán!