Author Topic: Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi  (Read 6402 times)

Offline Pipe1000

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi
« on: 2015 June 09, 05:54:36 am »
Sziasztok!
Kérem segítségeteket 2011-es 1.6 TDCi Econetic típus üzemanyag szűrő cseréjéhez.
Hol található? Illetve kell-e valamire vigyázni csere közben/után? Pl. csak gyújtást adni néhányszor, és csak utána indítani?
Köszönöm!
Péter

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi
« Reply #1 on: 2015 June 09, 06:35:55 am »
Nem tudom mennyiben különbözik a helye, nekem bubilámpásom van, és annak a tank "előtt", alul van az üa.szűrője, a bal hátsó kerékhez közelebb. Csere közben fog picit folyni az üzemanyag, úgyhogy viszonylag gyorsnak kell lenned. Utána ha kicserélted, indítsd be, pörgesd kicsit alapjárat felett nem sokkal, leállít, újra beindít, járat, ennyi. :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline oktato

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 45
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi
« Reply #2 on: 2015 June 09, 09:43:34 am »
Szerintem a motortérben lesz az.....Legalább is 1.4 TDCI-ben ott van.
Cserét én szervízre bíznám, mert le fog levegősödni a csere folyamán !

Offline Pipe1000

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi
« Reply #3 on: 2015 June 09, 10:06:49 am »
Én is a motortérre gondoltam, mert a benzineseknél van a tanknál.
Azt hallottam, hogy fel kell tölteni az új szűrőt, és akkor nem levegősödik be.

Offline Pipe1000

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi
« Reply #4 on: 2015 June 11, 05:53:58 am »
Na megcsináltam az üzemanyagszűrő cserét.
A motorvédő burkolatot le kell szedni, és a motortól jobb kézre egy fém burkolatban van a szűrő.
Van egy leszorító fém lap, ezt le kell szedni, a belépő és elmenő üzemanyag vezetékeket le kell húzni és a szűrőt fedéllel együtt ki lehet venni. A fedelet egy vödör felett érdemes leszedni, mert kifolyik belőle az üzemanyag.
Az új szűrő beszerelése után valamelyik üzemanyag csonkon fel kell tölteni a szűrőt, hogy ne legyen levegős. Ha ezt nem teszitek meg, akkor indítás után leáll motorhibával.  :) Csatlakozókat és burkolatot visszatenni, és kész!

Offline szarvasp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi
« Reply #5 on: 2017 May 21, 11:38:55 am »
Meg tudom erősíteni a leírtakat.
Bár nekem felűlről nem burkolja semmi a motort, lehet valamelyik szervizeléskor már elfelejtették vissza tenni, de ezt eltekintve azonos volt nálam is.
Annyira hívnám talán fel a figyelmet, aki még ezután akar előszőr neki kezdeni, hogy a szűrő kivétele előtt el kell távolítani egy fém tartót, melynek három spéci imbusz csavarja van, és az egyik hátúlról oldható, amihez igen nehéz hozzáférni!
Ez nálam már hiányzott "szerencsémre", nyilván valamelyik szervízben már emlegették a tervező felmenőit miatta és kihagytál összeszereléskor.
Ezután jöhwt az üzemanyag szűrőt a helyén tartó keret eltávolitása, szintén 3 spéci imbusz, előtte érdemes a cső- és az elektromos csatlakozásokat eltávolitani, majd ki lehet emelni a szűrőt.
A szerelés előtt youtube-on érdemes az ide vonatkozó videót megtekinteni, úgy könnyebb az egész.
Vissza szrreléskor a szűrőt a helyére tettem, majd vissza a rögzítőt, és a tank felől érkező, bemenő csövet.
A kimenőre én először ráhúztam egy kb 1,5m-es, kb 14-es szilikoncsövet és addig szívtam, míg meg nem jelent benne a gázolaj. Háromszor még lassan visszaengedtem, majd megint megszívtam, hogy az összes buborék kijőjjön belőle, majd a végét befogva levettem a csőcsonkról, majd gyorsan rányomtam az elmenő csövet. Szerelés befejeztével indítottam, gobd nélkül ibdult, majd a video ajánlása szerint kb. 1,5 percig 1500-on járattam a motort, légtelenítés celjából.
Cseréltem még az olaj és levegő szűrőt is.

Üdv