Author Topic: Króm kipuffvég mk3-ra  (Read 15333 times)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Króm kipuffvég mk3-ra
« on: 2007 November 08, 13:29:28 pm »
Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de szeretnék króm véget felrakni, de nem tudom, hogy lehet-e elvágni a végből - mert olyan frankón dízelesen bámul lefelé...szóval aki csinálta már írjon már légyszives egy-két kedves sort.

Köszi
:wav:

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #1 on: 2007 November 08, 15:33:28 pm »
nyugodtan levághatod tőből,semmi hátránya nincs!
a szervízben sem szólnak érte.
de én nem ajánlanám a krómot,mert nem tartós!Rozsdamentes acélt vegyél ha még nem vetted meg!!
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #2 on: 2007 November 09, 08:06:19 am »
Köszi az infot, szétnézek!
:wav:

bi22o

  • Guest
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #3 on: 2007 November 10, 14:53:45 pm »
asszem a gyári cső 4cm-es átmérőjű, úgyhogy olyat válassz, hogy lehetőleg rá is lehessen szorítani...

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #4 on: 2007 November 10, 17:54:19 pm »
én inkább levágnám tőből! :-X
az utólag felszerelhetők,általában csak krómozottak,sokat láttam már berozsdásodva(mert ha lepattan a krómréteg,pl kavicsfelverődéstől,alatta hamar rozsdásodni kezd!)
úgyhogy továbbra is csak a rozsdamentest ajánlanám!! :-X
meg ha tőből levágod,és felhegesztesz mondjuk egy 80-as véget,akkor lesz egy szolid mély hangja is a gépnek! :D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #5 on: 2007 November 10, 18:00:19 pm »
én inkább levágnám tőből! :-X
az utólag felszerelhetők,általában csak krómozottak,sokat láttam már berozsdásodva(mert ha lepattan a krómréteg,pl kavicsfelverődéstől,alatta hamar rozsdásodni kezd!)
úgyhogy továbbra is csak a rozsdamentest ajánlanám!! :-X
meg ha tőből levágod,és felhegesztesz mondjuk egy 80-as véget,akkor lesz egy szolid mély hangja is a gépnek! :D
egy végtől? nemhinném... a hangot a dob alakítja, nem a vég... gyakorlatilag hang szempontjából tökhmind1 h milyen vége van a kipunak, lényeg h szép legyen :)
az utólag felszerelhetők is tudnak szépek lenni, de abban egyetértünk h a legjobb egy rozsdamentes lenne.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #6 on: 2007 November 10, 18:59:40 pm »
Szolid hangot írtam,szóval nemsok,de lesz.
Ez saját tapasztalat az előző autómról.
Számít a hangban még az a 15 cm cső is.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #7 on: 2007 November 11, 10:15:52 am »
Igazából nem hangra megyek, inkább az esztétikumra - szerintem szebben nézne ki a feneke. Lehet, hogy rosszul indítottam a témát, vagy félreértettük egymást, de én ilyen a csonkra ráhúzható izét akarok venni.
:wav:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #8 on: 2007 November 11, 10:47:44 am »
Igazából nem hangra megyek, inkább az esztétikumra - szerintem szebben nézne ki a feneke. Lehet, hogy rosszul indítottam a témát, vagy félreértettük egymást, de én ilyen a csonkra ráhúzható izét akarok venni.
bocsi, h eltértünk a témától. :) szal szerintem lehet találni jót. 1-2e Ft-ért bármelyik tuning boltban vagy multiban. nem lesz örök életű az említett sérülések okozta rozsda miatt, de tény h szebb lesz vele a tütü. :)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #9 on: 2007 November 11, 16:51:42 pm »
Már megnéztem, és öcsém szerencsére egy gumis-autósbolt-os témába dolgozik, 1700 körül van ami tetszett ( ebből lejön a dolgozói kedvezmény ), a vége 45fokba le van vágva, és MAGYAR!! ( egy kisteleki ürge csinálja ), délelőtt megnéztük, a dob után elvágjuk ahol kezdődik a görbület, felcsusszantom és csinosabb lesz a vas.  ;D
:wav:

bi22o

  • Guest
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #10 on: 2007 November 11, 17:38:15 pm »
kétségtelen, hogy sokkal szebb a vas, ha krómvéges
én is vettem, de már sajnálom, mert sportdobot kellett volna venni (hogy durvább legyen a hangja)
nem sokkal kerül többe...

Hargi

  • Guest
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #11 on: 2008 March 26, 07:34:48 am »
sziszok ha már itt is tartottatok nekem van dob felszerelve igaz nem fordé és nem lett kis duruzsolós hangja bár csak 1.1 de  mind1:Dha esetleg a kipufogó rendzser kanyarából lenyesnyék és kiegyenesíteném előfordul hogy nem lesz annyi folytás és lesz szebb hangja?:D

sztrakk9

  • Guest
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #12 on: 2008 March 26, 16:20:09 pm »
Szeva,
Nekem volt mk3-mam és én is tettem rá véget,én tőből vágtam le,csak azért is mert ha ránézel hátulról a kocsira mit látsz?CSŐ A CSŐBEN! Elég gázul néz ki!

Ryan

  • Guest
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #13 on: 2008 March 26, 16:25:57 pm »
sziszok ha már itt is tartottatok nekem van dob felszerelve igaz nem fordé és nem lett kis duruzsolós hangja bár csak 1.1 de  mind1:Dha esetleg a kipufogó rendzser kanyarából lenyesnyék és kiegyenesíteném előfordul hogy nem lesz annyi folytás és lesz szebb hangja?:D

hagyd gyárin!

Hargi

  • Guest
Re: Króm kipuffvég mk3-ra
« Reply #14 on: 2008 March 26, 19:40:36 pm »
Sziasztok!
De úgy nincs hangja.