Author Topic: Motorgenerál  (Read 7327 times)

Offline dadbear

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +1/-0
  • appa
    • http://appa53.gazdasagiklubja.hu
Motorgenerál
« on: 2015 March 16, 19:06:31 pm »
 :notworthy:Sziasztok Tisztelt Klub tagok !!
Sajnos ismét nagy kéréssel fordulok hozzátok !!!
Egyik klubtársunk bevállalta az autóm felújítását, de ez nagyon nem sikerült neki ! Csak rosszabb lett, jelen állapotban teljes motorgenerálra lenne szüksége kicsi-kocsimnak, eddig 5 szerelőnél jártam sikertelenül ! Többek közt azt a választ kaptam, hogy vigyem vissza, ahhoz aki csinálta, ezt már próbáltam, azt az ígéretet kaptam telefonon, hogy két nap múlva átjön és megbeszéljük,  ennek öt hete, azóta nem jelentkezett, ez a "javítás" 160000 Ft-omba került !! Ez is a VEJEM JÓVÓLTÁBÓL
A szerelő ( az az egy aki vállalná ) azt mondta,hogy nincs dugattyú az autómhoz ? fel kéne perselyezni de még akkor se biztos, hogy meg tudják csinálni ? de persze fizetni azt kéne !!
   Most, úgy közlekedek, hogy 30-40-Km-ként gyetyát cserélek, vagy csiszolok és aztán mehetek tovább !
De ez se mehet a végtelenségig, egyszer megunja az autó, és a sok felgyülemlett benzingőztől felrobban ? egy hosszabb úton.
Betegségeimből kifolyólag hetente kétszer kell Pestre a Honvéd Kórházba járnom kezelésekre, ami autó nélkül nekem lehetetlen ! Mentővel se tudok közlekedni, mert a megadott időpontra eddig még soha nem értem be, úgy, hogy egésznap kocsikázhattam a semmire !!! Tömegközlekedni sem tudok (egyik betegségem )
Ebben a hóban vonták meg a Feleségem ápolási segélyét is, jelenleg a szomszédok könyöradományaiból, és amit a  Gyermekeink ki tudnak sajtolni magukból ( az albérlet + rezsi + saját ellátásuk mellett ) úgy Kb.. 20-22-ezerből élünk ketten ?
Feleségem helyben nem tud dolgozni,  ( 3 szakmája van érettségivel ) nincs munkalehetőség,  ha Pesten, vagy bárhol máshol tudna dolgozni, a keresete elmenne az utiköltségre !nem beszélve arról hogy engem 1-2-óránál hosszabb időre nem lehet egyedül hagyni ( másik betegség )
   Egy 96"os fiesta GHIA-m van, 1242-es motorral, eladni se nagyon tudom, (ha csak nem egyben bontásra, vagy alkatrésznek ) hogy vegyek valami normális másikat helyette, mert még mindig tiltják a nyugdíjamból (  8 éve Svájci Frank, 350000 Ft-ért vettem eddig 1,5 millámba van, és még hol a vége ? ) a nyugdíjam többi része jelzálogra megy el !!! ez is Svájci !! ( Én hülye, inkább mentem volna  szembe a 6,20-as gyorsvonatnak )
Ezért kérlek Titeket,  hogy amiben tudtok  segítsetek !!!!! minden jó ötlet érdekel !!!!! Sajnos gyalog a harmadik szomszédba se tudok elmenni Kb... 50 méter.
Segítségeteket előre is köszönöm !!!!!!!!!!
Üdvözlettel id Bosternák Tamás.  :BangHead: :icon_pale:
Üdv Tamás

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Motorgenerál
« Reply #1 on: 2015 March 16, 21:38:46 pm »
:notworthy:Sziasztok Tisztelt Klub tagok !!
...
Üdvözlettel id Bosternák Tamás.  :BangHead: :icon_pale:

Lehet egy donor autóból, másik, azonos motor beépítése lehetne megoldás, de ez sem olcsó.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Motorgenerál
« Reply #2 on: 2015 March 17, 06:46:49 am »
dugattyu biztos van az 1.25-ös zetec-hez én már érdeklödtem utána saját autohoz.
persze hiába van dugyattyu esetleg hozzá ha szétvan kopva a motor.
az már egy másik dolog hogy drágább lesznek a dugyattyuk hozzá mint egy bontott motor.
legolcsobb bontott motort a érdekesmod a sokak által nem szeretett fordbol(cromax) lehet beszerezni.

https://cromax.hu/110000000-motor/110630000-motorblokk-es-alkatreszei/110630550-komplett-motor/643960-komplett-motor-ford-fiesta-1995-2001-benzines-1_25


persze azt hozzá kell számolni motorcserénél törzskönyv és forgalmi csere is van.
plusz motort elkell hozni kocsiban lévöt kiszerelni másikat be ugyhogy az se lesz egyszerü moka.


Offline dadbear

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +1/-0
  • appa
    • http://appa53.gazdasagiklubja.hu
Re:Motorgenerál
« Reply #3 on: 2015 March 17, 18:14:52 pm »
:notworthy: Sziasztok !
Köszönöm a segítséget, de mivel már 160-at kidobtunk az ablakon kifújtam anyagilag, ezért vagyok akaratom ellenére eladni imádott kocsikámat, sok gépet vezettem már, de ilyen biztonságban egyikben se éreztem magam,
ez van! Ki van írva a homlokomra Én vagyok  a hülye Engem lehet szívatni !  Azért még erőlködöm és bizakodom egy
kis ideig.
Üdv Tamás
Üdv Tamás

sztrakk9

  • Guest
Re:Motorgenerál
« Reply #4 on: 2015 March 17, 18:17:33 pm »
Nekem is perselyezték és fúrták a motort,ott adtak hozzá dugót gyűrűt csapszeget. 80e volt a vége!

Offline dadbear

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +1/-0
  • appa
    • http://appa53.gazdasagiklubja.hu
Re:Motorgenerál
« Reply #5 on: 2015 March 17, 18:31:45 pm »
Szia !
Hol van az a hely ?
Üdv Tamás
Üdv Tamás

sztrakk9

  • Guest
Re:Motorgenerál
« Reply #6 on: 2015 March 17, 19:30:57 pm »
Csömörön! Gutyán gépműhely.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Motorgenerál
« Reply #7 on: 2015 March 17, 20:37:16 pm »
ez a zetec 1.25 tuti nem fog kijönni 80-bol.
eleve ugye a 4 gyürügarnitura 20ezer.
és akkor még hol van a dugo meg szerelés és munkadijak stb..
nem tudom mi a baja de gondolom eszi az olajat azért kellett neki motorgenerál amit elrontottak.
kellene egy veszteségmérés és egy kompressziomérés mert abbol többet lehetne megtudni egyáltalán érdemes e foglalkozni a motorgenerállal.
lehet olcsobb lenne hozzá egy bontott motor az derül ki.
és ezt én mondom aki amellett van hogy inkább saját motor felujitás mint bontott beszerelés de ilyen cromaxos ár mellett még én is a bontott motoron agyalok a sajátomba.
de ez csak a saját véleményem.

lehet amugy tudni hogy mit csinált az a kontár szerelö 160ezerért eddig az auton?
mert lehet könnyebben menne a hibafelderités ha tudnánk mi a gond az autoval.

Offline k1shav1

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
  • Fiesta fan
Re:Motorgenerál
« Reply #8 on: 2015 March 18, 18:09:57 pm »
Kombusznak teljes mertekben igaza van. Amugy nem erdemes bajlodni egy generallal, mert akarhogy nezi az ember az 140 alatt nem all meg amennyiben rendes munkat akar vegezni az ember. Bontottan kb 40e ft ert mar rendes osztrak papiros motorokat kapni 120-140e km el.
Fiesta Mk V 1.6 Sport

Offline dadbear

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +1/-0
  • appa
    • http://appa53.gazdasagiklubja.hu
Re:Motorgenerál
« Reply #9 on: 2015 March 18, 18:59:52 pm »
:notworthy: Sziasztok !
Ami tuti, elsőféktárcsa, hátsófékpofa csere, hengerfejpakolás, összes tömítés csere ( új lett véve, hogy mi került az autóba ezekből nem tudom, valamilyen régieket hozott helyette, de, hogy az az én autómba volt-e azt szintén nem tudom, nem látok bele ) szerény meglátásom szerint kimosta benzinnel a motort szétszedett állapotba ? aztán összerakta !!
Azért vitte el eredetileg, mert két gyertyát beköpött az olaj, és a motor tetején a deklinél kifolyt az olaj, teleköpte a tűzfalat, mikor haza értem Tőle, rögtön hívtam, hogy nagyon füstöl a kipufogó, azt mondta, hogy cseréljek dobot, gyertyát 15Km után ? ( ez is új lett beletéve ??? ) gyújtótekercset ( ez a mániája, a harmadik tekercs van már benne, mind a három rossz lenne ?  )
Ma néztem 60 Km után elfogyott 1Kg olaj, vajon hova mehetett ?
Egyébként még így is van erő a kocsiban, nagyon jól megy, de nagyon füstöl is! 
Röviden, a lényeg rosszabb lett a gép mint mielőtt elvitte javítani ! igaz Én könyörögtem, mivel olcsón számolta a munkadíjat, így igaz lett a közmondás, olcsó húsnak ....a leve.
Üdv Tamás
Üdv Tamás