Author Topic: Akadós váltó új Fiestánál  (Read 6440 times)

Offline csomicsabi

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Akadós váltó új Fiestánál
« on: 2014 August 11, 08:13:33 am »
Sziasztok!

A következő rejtélyes váltó problémám van. Kíváncsi vagyok, találkozott-e már valaki ilyennel.

Zsír új, 2014-es Fiesta EcoBoost 5 fokozatú váltóval. Az átvételtől kezdve, teljesen véletlenszerűen előjön az alábbi váltó probléma: amikor 3-4-5-hátramenet fokozatokból akarom kapcsolni az 1 vagy 2 fokozatokat akkor a váltókar megakad a 3-4 fokozatok előtt üresben, és nem lehet kitolni balra az 1-2 fokozatokhoz. Ilyenkor az szokott segíteni, hogy kapcsolni kell 3-as 4-es sebességeket ide-oda, aztán előbb-utóbb engedi kitolni üresben az 1-2 sebességekig.

Természetesen visszavittem azonnal szervízbe, de nem találták meg a hiba okát, és nem is tudtuk előcsalni az akadást. Az a baj, hogy teljesen véletlenszerűen jelentkezik: időnként nem jön elő több száz kilométeren át, időnként meg minden harmadik kanyarnál beakad. Még nem jöttem rá hogyan lehet előhozni szándékosan. A szervízben most volt kuplung légtelenítés, mert arra gyanakodtak. De ez semmit sem segített.
Most vakarja a fejét a szervíz, hogy mi lehet ez.

Baromi bosszantó probléma. Hálás lennék hasznos ötletekért!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Akadós váltó új Fiestánál
« Reply #1 on: 2014 August 12, 04:37:38 am »
A valtoban van egy un. választo villa (biztos nem ez a hivatalos neve).
Amikor a kar jobbra-balra mozog, akkor ezt mozgatja.
Ez a villa határozza meg, hogy a fol-le irany melyik szinkron gyurut fogja mozgatni.

Ennek a mozgasa akad valahol. Vagy a valtorudnal, vagy a bowdennel, vagy a valto bemenetenel, vagy a valtoban.

A kuplunghoz semmi koze. A valtokart jobbra-balra akkor is lehet mozgatni, ha a kuplung nincs kinyomva.

Szerintem probald meg finoman bejaratni, hatha akkor bekopik.
Vagy meg kell varni, amig teljesen elromlik vagy gyakoribba valik a hiba, akkor a szerviz is konnyebben boldogul.

Esetleg erzesre is meg tudod allapitani, hogy csak egy kicsit szorul valami, vagy van egy lepcso szeru akadaly, vagy valami alkatresz kilazult/elszabadult a valtoban.  :(
« Last Edit: 2014 August 12, 04:40:36 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Akadós váltó új Fiestánál
« Reply #2 on: 2014 August 12, 07:38:13 am »
Nekem is (MK7) szorult nagyon a váltó, bár picit más volt a hibajelenség, de a "beakadás" nekem is megvolt. Váltóbovdent cserélték, azóta egyszer sem jött elő.. Esetleg, amíg garis, "javasold" a szerviznek. Nekem is az volt, hogy elvittem többször, ezt-azt kitakarították, blabla, nem oldódott meg. Aztán elküldtem hogy mostmárirgumburgumelegemvan, és "erősen javasoltam" a v.b. cserét. Azóta hibátlan :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline oktato

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 45
  • Segített?: +0/-0
Re:Akadós váltó új Fiestánál
« Reply #3 on: 2016 December 07, 11:12:47 am »
Üdv !
Meg tudja mondani valaki hogy milyen és mennyi olaj kell egy 1.4-es TDCI váltójába ? Ereszt az egyik féltengely szimering  és akkor már lecseréltetném az egészet, de nem tudom hogy mennyi kell belőle . :o
2009-es !
Köszi !

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Akadós váltó új Fiestánál
« Reply #4 on: 2016 December 07, 17:46:54 pm »
3 litert kell venned és 2,8 megy bele hivatalosan de mindet úgy sem tudjátok leengedni,mivel nincs leeresztő csavar
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline RyAn

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 38
  • Segített?: +8/-0
Re:Akadós váltó új Fiestánál
« Reply #5 on: 2016 December 07, 18:12:28 pm »
3 litert kell venned és 2,8 megy bele hivatalosan de mindet úgy sem tudjátok leengedni,mivel nincs leeresztő csavar

legnagyobb hülyeség amit csináltak hogy nincs.
Bezzeg amit fekete cabrioból kibontottunk abba az IB5 váltóba abba van :D meg asszem mtxbe is.

Offline oktato

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 45
  • Segített?: +0/-0
Re:Akadós váltó új Fiestánál
« Reply #6 on: 2016 December 11, 10:45:42 am »
3 litert kell venned és 2,8 megy bele hivatalosan de mindet úgy sem tudjátok leengedni,mivel nincs leeresztő csavar

Köszönöm szépen, már meg is rendeltem,,, :D