Author Topic: ABS visszajelző lámpa  (Read 24151 times)

btomi83

  • Guest
Re: ABS visszajelző lámpa
« Reply #15 on: 2008 March 24, 16:02:24 pm »
Sziasztok!

Egy 1996-os MK4-es Fiestában minden előjel nélkül menet közben kigyullad (már 4.-szer) az ABS és ASR lámpa, és egészen addig világít amíg le nem állítom a motort, és kis "pihenő" után újra el nem indulok vele, ekkor első 20 m-nél "kerreg" egyet a pedál és kialszik mindkét lámpa.
Szerintetek mi okozhatja a hibát?

Nemrég volt kuplungcserén, és szerelés közben a bal első jeladót elbarmolták a szervízben, az cserélve lett (előtte csak nagyon ritkán gyulladtak ki a lámpák menet közben pár másodpercre), mielőtt visszavinném a szerelőkhöz kíváncsi lennék, hogy másnál is előfordult-e ez a hiba?

bantoomi

  • Guest
Re: ABS visszajelző lámpa
« Reply #16 on: 2008 March 25, 08:55:55 am »
szia!

nekem pontosan ugyanezek voltak a tünetek, de nem jöttem rá igazán, hogy mi okozhatja. Én kontakt hibára gyanakszom, mert egyszer akkor is felgyulladt mikor tolatva belementem egy nagyobb gödörbe. Mostanában már nem csinálja...de nem nyúltam hozzá, hogy elmúlasszam :)

btomi83

  • Guest
Re: ABS visszajelző lámpa
« Reply #17 on: 2008 March 25, 13:13:01 pm »
Ma megnézte a szerelő, minden csatlakozó a helyén van, külső sérülés nincs egyik jeladón sem. Állitólag az első kerekeken lévő jeladók hajlamosabbak megszakadni, mert kormányzás miatt a vezeték folyamatosan mozog.
Ahogy ezt elmondta, rádugta a diagnosztikai számítógépes rendszerre az autót, és kiolvasta, hogy a bal hátsó jeladó lehet a hunyó (pedig azokkal nem szokott gond lenni)

Mondta azt is, hogy mivel a jeladó tulajdonképpen egy elektromágnes, ezért idővel magához vonzza a fémreszelékeket, ezért néha érdemes letisztítani, mert a sok fémreszelék miatt tévesen működhet.

Probléma megoldva: minden csatlakozót széthúztam, kis kontaktspray, kattanásig visszadugtam, és láss csodát megjavult. :D
« Last Edit: 2008 April 25, 10:11:02 am by btomi83 »

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: ABS visszajelző lámpa
« Reply #18 on: 2009 April 17, 14:37:21 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.