Author Topic: Világítás  (Read 6393 times)

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Világítás
« on: 2014 April 12, 15:33:59 pm »
Sziasztok!

2 kérdésem van 2008-as 1.25-ös Fiestámmal kapcsolatban:

1. Mennyire nehéz kicserélni az első helyzetjelző lámpát és hogy kell?

2. Ha véletlen rajta felejtem a világítást, akkor lekapcsol magától v. lemerül az aksi?

Köszi!

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:Világítás
« Reply #1 on: 2014 April 12, 16:56:26 pm »
Szia!

1. Szerintem komplett ki kell venni a lámpatestet. A hűtőrácsot ki kell pattintani ( 2 csavar tartja felülről) , majd 3 csavart kell kicsavarni és kint is lesz a lámpatest. Nem nehéz, nyugodtan állj neki. Egy akkus fúró-csavarozó jelentősen meggyorsíthatja a munkát.

2. Nem kapcsol le magától, de nem feltétlenül meríti le az akksit. Időtartamtól függ. Elvileg hangjelzést ad, ha leveszed a gyújtást, de rajta van a világítás és nyitod a bal első ajtót.

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Re:Világítás
« Reply #2 on: 2014 April 12, 17:15:18 pm »
Szia!

1. Szerintem komplett ki kell venni a lámpatestet. A hűtőrácsot ki kell pattintani ( 2 csavar tartja felülről) , majd 3 csavart kell kicsavarni és kint is lesz a lámpatest. Nem nehéz, nyugodtan állj neki. Egy akkus fúró-csavarozó jelentősen meggyorsíthatja a munkát.

2. Nem kapcsol le magától, de nem feltétlenül meríti le az akksit. Időtartamtól függ. Elvileg hangjelzést ad, ha leveszed a gyújtást, de rajta van a világítás és nyitod a bal első ajtót.

Nem ad hangot, de majd még1x kipróbálom.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Világítás
« Reply #3 on: 2014 April 12, 17:46:49 pm »
kicsit odavan ez az autó nem?  ???
amúgy a hütőrácsot nem tartja csavar. ki kell akasztani a tetején lévő föleket. alsókat ezután tudod felfele kiakasztani.
3 tork csavar tartja a lámpát. ja és nem 5 perc kivenni mivel a lökhárítót is elöre kell húzni mert  útban lesz a lökhárító MK6 nál még könnyen ki lehetett venni. az a gyári utasítás hogy húzd előre kb 2 cm tközben akaszd ki és forgasd ki alökös füle mellett. visszafelé még viccesebb. amúgy ha vékony a kezed kitudod cserélni az öszes izzót(kivéve az index)anélkül hogy kiszerelnéd a lámpákat. jobb oldalon csak a tágulási tartájt kell kivenni.1 db 6os csavar(10 es kulcs) tartja.
« Last Edit: 2014 April 12, 17:59:01 pm by Pocok »

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Re:Világítás
« Reply #4 on: 2014 April 13, 15:53:23 pm »
De ad hangot  ;D

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Világítás
« Reply #5 on: 2014 April 14, 05:45:59 am »
Szerintem nem nagy kunszt kivenni a lámpát. Amúgy is megnézném, hogy valaki hogy veszi ki a helyzetjelzőt úgy, hogy a helyén van a lámpa. Nem lehetetlen, de nekem eddig mindig fogóval kellett kivenni a foglalatát, mert szeret "begyógyulni" a helyére. Amúgy ahogy Pocok írja tök könnyen ki lehet venni a lámpát. Amikor kint a 3 csavar meghúztad magad felé, hogy leugorjon a füle a tartó pöcökről, meg kell csavarni befele-hátrafelé és ilyenkor, ha benézel a lámpatest külső oldala mellett akkor látod, hogy hol akad el a lámpa füle a lökösben. Benyúlsz kézzel a hüvelykujjadat ráteszed a lökös fülére, a többi ujjaddal alányúlsz a lámpa fülének és felfelé kihúzod. Innentől csak ki kell venni. Visszafelé ugyan ez csak fordítva. Nekem egy lámpa ki-be izzócserével 8-10 perc max.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline lanolinos

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +0/-0
Re:Világítás
« Reply #6 on: 2016 March 13, 21:22:48 pm »
Sziasztok! Vetítőlencsés fényszóró kicsit gyengén világít. Milyen izzót javasoltok bele?

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Világítás
« Reply #7 on: 2016 March 15, 13:00:01 pm »
Szia! Biztos az izzó miatt gyenge a fénye, mert ha más a gond akkor hiába cseréled ki.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh