Author Topic: Olajteknő tömítés TDCI  (Read 7890 times)

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Olajteknő tömítés TDCI
« on: 2014 March 25, 19:01:19 pm »
Sziasztok!
  
    Nem találtam hasonló témát a fórumban ezért leíróm pár szóban, mit és hogyan.
    Nálam elérkezett az olajcsere ideje, mivel láttam egy kis szivárgást a teknőnél gondoltam megoldom ezt is.
 
 
Szükséges szerszámok :
 
  21-es kulcs a olajleeresztőhöz
  27-es kulcs az olajszűrőhöz
  8-as és 10-es dugókulcs olajteknőhöz
  Jó minőségű paszta a tömítésnek, az én választásom Loctite 5910

Menete:

 Első körben le kell engedni az olajat aztán  kivettem az olajszűrőt mivel onnan még egy kicsi le fog folyni. Aztán jöhet az olajteknő leszerelése. a teknő szélén körbe fogja sok 8-as fejű csavar és kettő 10-es kulcsal levehető anya, amihez tartozó csavar vezeti meg a teknőt felrakáskor. Nálam oly mértékben rá volt ragasztva hogy nagyon nehezen jött le. Óvatosan feszegessétek lemezből van és könnyen deformálódik. Egy penge a teknő és blokk közé sokat segít. Ha mégis elhajolna  akkor  fán kalapáccsal óvatos kocogtatással vissza lehet egyengetni a teknőt.
 Ha lent van, vásárolható direkt tömítőpaszta eltávolításhoz való kence. Ha nincs akkor benzinnel könnyen lejön a teknőröl. A motorról benzines ruhával áttörölni és szike pengével lehúzható a fennmaradt paszta.
 Felrakásnál figyeljetek arra, hogy csak vékony csíkot húzzatok a teknőre, mert ha sokat raktok belekerülhet az olajtérbe. Felhelyezitek és finoman meghúzzátok, körbe több lépésben a csavarokat. Én vártam 3 órát mielőtt beletöltöttem az olajat.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésetek van nyugodtan írjatok.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline bluesky

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Olajteknő tömítés TDCI
« Reply #1 on: 2014 November 27, 20:42:41 pm »
Szia Tamás !

Tavaly nekem is volt némi szivárgás a tömítés mellett. Megcsináltattam szerelővel (Loctite pasztával) , azóta nem is néztem meg. Ma voltam újra a szervízben, és a következő kép fogadott :

http://www.kissistvan.hu/public/fiestaolaj.jpg

A szerelőm szerint a tömítéssel semmi gond nincs, valószínűleg a főtengely szimering (vezérlés oldali) a ludas. Én a kép alapján úgy látom, hogy az olajteknő (szemből nézve) jobb oldala-közepe olajos/poros. Elképzelhető, hogy ennek ellenére mégis a főtengely szimering adta be az unalmast, vagy inkább a nem túl szépre - és ebből gondolom nem is jó minőségben - sikeredett tömítő adta meg magát ? Esetleg ismersz valamilyen módszert, amivel a főtengely szimering kizárható vagy igazolható ?

Üdv.,
Pisti

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Olajteknő tömítés TDCI
« Reply #2 on: 2014 November 27, 22:33:57 pm »
Szia! Elég jól szivárog. Le kell tisztítani és akkor kell megnézni hol kezd először szivárogni. Úgy gondolom ha a szimmeringnél jönne ki akkor nem lenne a kipufogó feletti résznél ennyire olajos.Ha jól látom a képen, elég sok tömítőmassza lett felhordva.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh


Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Olajteknő tömítés TDCI
« Reply #4 on: 2014 November 28, 07:59:45 am »
vegyél új tömítést és cseréltesd ki
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline bluesky

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Olajteknő tömítés TDCI
« Reply #5 on: 2014 November 28, 09:47:57 am »
Sziasztok !

Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hiszem keresek egy JÓ szerelőt, és kicseréltetem ezt a "csodásan" kivitelezett tömítést.
Pisti

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Olajteknő tömítés TDCI
« Reply #6 on: 2015 March 29, 14:43:28 pm »
Beletekertem 40 000 et. Úgy látom újra szivárog az olaj. Hamarosan újra cserélni kell.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh