Author Topic: Mk4 apró kérdések...  (Read 5132 times)

Offline xetcod

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Mk4 apró kérdések...
« on: 2014 January 04, 11:54:22 am »
Üdv!

Nemrég boldog tulajdonosa lettem egy mk4-es, 97-es,  :ford: Fiestának. 1.25-ös zetec motor van benne 16V. GHIA felszereltség.

Lenne pár kérdésem:
1- Nem nyílik gmbbal a csomagtartóm, pedig pár napja még jó volt... mi lehet a baj?
2- Beázás. Erről olvastam egy témát, de ott légkondis az autó. Nálam is az anyós ülés felől ázik be (illetve itt az a vezető oldal, mert jobb kormányos az autó...), hasonlóan a lefolyó eldugulása lehet a probléma?
3- Folyik a fékolajam, de nem tudom hol. Ha volt valakinek ilyen gondja akkor az nem tudna valami támpontot adni , hogy hol folyhat el...

Lehet hogy már ezeket a kérdéseket feltett valaki valahol, meg az sem kizárt hogy nem jó helyen teszem fel őket. Ezért elnézést! Nagyjából átnéztem a fórumot, de valahogy nem találtam semmit... legalábbis ami az én gondomat illeti.

Előre is köszönöm a segítséget.
ÜDV!  :notworthy:

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Mk4 apró kérdések...
« Reply #1 on: 2014 January 04, 14:14:05 pm »
hali


1. nekem is szokott néha olyat csinálni hogy nem akar nyilni a csomagtarto a gombbal.vagy a gombnál van neked kontakthiba vagy a csomagtarto érintkezöd szorakozik.
én olyankor többször megnyomkodom a gombot vagy felnyitom a csomitartot kulccsal és lecsukom onnantol megint jo egy ideig és nem csinálja a hibát.
hallasz valami kattanás hangot mikor a gombot benyomod?
3. hogy hol folyik a fékolajad el azt igy látatlanba nehéz lesz megmondani.
hol látsz folyásfoltot az auto alatt?

Offline xetcod

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Mk4 apró kérdések...
« Reply #2 on: 2014 January 04, 14:43:14 pm »
Üdv!

A gombbal megpróbálok kezdeni valamit, elméletileg nincs kontakt hiba, de még megnézem egyszer. Csak a gomb kattog, ha nyomkodom, azon kívül semmi jelét nem adja hogy működik.

A fékfolyást az a baj hogy mostanában egyszer se tudtam megnézni hogy hol csöpög, mert itt mostanában esett az eső állandóan. De arra majd vissza kanyarodok, ha száraz idő lesz... Mellesleg, attól félek a kuplung munkahenger környékén lesz a hiba... és azért nem látom a folyást mert oda ereszti be. Vagy legalábbis valami hasonlót mondott nekem az egyik ismerősöm...

Azért köszönöm a választ...  :notworthy:

Üdv!

RyAn

  • Guest
Re:Mk4 apró kérdések...
« Reply #3 on: 2014 January 04, 16:25:47 pm »
takaritsd meg az érintkezőket a csomagtartónál és ellenörizd h az ajtón tényleg jó-e a test érték.


Offline Medve73

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Mk4 apró kérdések...
« Reply #4 on: 2016 January 24, 16:14:35 pm »
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Ka-m 97-es  1.3 60le j4d motorkóddal. (tudom,hogy nem Fiesta,de mindenhol azt olvastam,hogy sokban ugyan az,mint a Fiesta) Azt vettem észre,hogy amikor eléri az üzemi hőfokot a rendszer elkezd ingadozni,hintázni az alapjárat.  Kérlek benneteket ha tudtok segítsetek a hibakeresksben illetve a javításban.

Hálás köszönettel. Medve