Author Topic: Fiesta vásárlás - melyik motorral  (Read 55351 times)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #30 on: 2013 July 02, 20:48:11 pm »
akkor csak az én lábam ilyen nehéz, de hosszú úton még 6 alatt nem nagyon sikerült megetetni vele.
városban meg 7-9l . télen van a 9l körül.
azt hozzáteszem, hogy nem 1500-2000nél váltom el a sebességeket.

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #31 on: 2013 July 03, 20:17:36 pm »
Nálad a nagyobb kerék nem befolyásolhatja a fogyasztást? Bár ilyen mértékben... A motor környékén van valami módosításod?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #32 on: 2013 July 03, 21:04:29 pm »
gyári kerekekkel és direktszűrő nélkül is kb. ilyen fogyasztásom volt.
amúgy a téli fogyasztás 14 es kerekekkel ennyi.
de én 90% ban csak városban használom. munkahely oda-vissza 7km, bolt, ide-oda.
0km es kora óta ez a fogyasztása.
Baluka6 egy tank benzinnel hány km t tudsz elmenni?
ja és most néztem meg a gyári katalógus szerinti fogyasztási adatokat
városi:8,4l
városon kívüli:5,0l
vegyes: 6,2l
szóval annyira nem durva a különbség, főleg hogy a gyári adatokat szinte sosem lehet tartani.
« Last Edit: 2013 July 03, 21:15:40 pm by Pocok »

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #33 on: 2013 July 04, 10:55:13 am »
Na azt még sosem mértem, hogy egy tank hány km-re elég.
Most hó elején kénytelen leszek teletankolni és akkor nézek majd egy fogyasztást, meg, hogy mennyire elég.
Tudom, hogy nem ide vágó téma, de ha már fogyasztás...Szerinted van értelme 98-ast tankolni? Valamint számít a fogyasztásba, hogy melyik kútról van a benzin?

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #34 on: 2013 July 04, 11:08:13 am »
95 vagy 98 nem annyira jelent különbséget mint az hogy melyik kúton tankolsz.nekem volt olyan hogy 1 teli tankal 400 km és kifogyott normális kúton tankolva 550-600 de akkor még van bent olyan 7-10 liter.az a baj a mk6 digitális szintjelző nagyon csal.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #35 on: 2013 July 04, 11:51:58 am »
98-assal nekem az 1.4-nél annyit érezni, hogy teljesen kisimul a járása. Olyan mintha más motor lenne a kocsiban. Fogyasztásban, teljesítményben ugyan az. A digitális kijelző meg inkább mutathatna külső hőmérsékletet, mert a megtehető kilométerek száma egy vicc. Amikor 0 km van hátra még minimum 4, de inkább 5-6 liter van benne nekem.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline developer

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #36 on: 2013 July 04, 14:26:40 pm »
Írtátok, hogy a 1.3 láncos, a többi meg szíjas. És hogy a 1.3-ast olcsóbb karbantartani. Csak a szíjas vezérlést kell cserélni X km-enként vagy a láncosat is? Ebből adódik, hogy olcsóbb a karbantartás?

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #37 on: 2013 July 04, 14:31:22 pm »
láncos vezérlésnek nincs megadva csereperiódus.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #38 on: 2013 July 04, 16:04:39 pm »
Írtátok, hogy a 1.3 láncos, a többi meg szíjas. És hogy a 1.3-ast olcsóbb karbantartani. Csak a szíjas vezérlést kell cserélni
X km-enként vagy a láncosat is? Ebből adódik, hogy olcsóbb a karbantartás?

Pl.: A szíjast 100 ezrenként, a láncost meg 4-500ezrenként.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

RyAn

  • Guest
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #39 on: 2013 July 04, 19:17:16 pm »
láncosnál a műanyag láncvezető szokott kikopni...

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #40 on: 2013 July 05, 07:56:17 am »
Hát most még oszthatjuk a nullát hetekig, de megnézed az alkatrészárakat egy webshopban (csak összehasonlítás végett) látni fogod, hogy vezérműszíj szett sem ver földhöz, a többi alkatrész meg nagyjából egy árban van. Arra figyelj, hogy ne verjenek át és ne egy hullát vegyél, mert akkor mindegy, hogy szíjas vagy láncos így is úgy is belenyúlsz a langyos kakiba.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline developer

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #41 on: 2013 July 05, 09:22:50 am »
Hát most még oszthatjuk a nullát hetekig, de megnézed az alkatrészárakat egy webshopban (csak összehasonlítás végett) látni fogod, hogy vezérműszíj szett sem ver földhöz, a többi alkatrész meg nagyjából egy árban van. Arra figyelj, hogy ne verjenek át és ne egy hullát vegyél, mert akkor mindegy, hogy szíjas vagy láncos így is úgy is belenyúlsz a langyos kakiba.

Pusztán arra gondoltam láncos/szíjas témával kapcsolatban, hogy ha megveszel egy autót, akkor abban van X kilométer, amiről nem feltétlen tudod kideríteni, hogy ténylegesen mennyi van benne, és ha szíjat sokkal kisebb periódusban kell cserélni, akkor érdemes lehet vételkor egyből cserélni a vezérlést, míg a láncosnál nem. Így a vezérlés cseréjének összegét érdemes lehet figyelembe venni az eladó autók árainak összehasonlításában.

Említetted, hogy ne hullát. Vannak jelek megtekintéskor, kipróbáláskor amikből erre lehet következtetni? Mikre kell mindenképpen figyelni?

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #42 on: 2013 July 05, 11:46:00 am »
Ebben a témában született rengeteg cikk. A teljesség igénye nélkül a lehető legjobban meg kell nézni, hogy nem volt-e ropira törve korábban, nem rohad-e valahol. A futómű milyen állapotú, milyen az úttartás, egyenes futás nem kopog, nem ropog. Váltó vegye könnyen pontosan a sebességeket. A motornak van-e ereje, tudja-e a gyári adatokhoz közeli gyorsulást végsebességet (ebből lehet következtetni az állapotra). Jobb ha nem egyedül mész így meg tudod nézni, hogy gyorsításkor van-e korom/füst vagy gázelvételre füst. Olajbeöntőt levéve meg lehet nézni van-e kartergáza a motornak. Ezt lehet még a végtelenségig sorolni. Érdemes kifaggatni a tulajt, hogy hogyan tartotta/tartatta karban a kocsit (ha látszik róla, hogy fogalma sincs mit kérdezel jobb ha elkezdesz aggódni). Jó ha van veled olyan aki ért a kocsikhoz, de bele ő sem lát. Ez mindig lutri. A legjobb talán, ha van egy kiszemelt kocsi, feldobsz egy kérdést itt a klubban, hogy kinek van azonos típus ismert futásteljesítménnyel és rászánni 1 kis időt, hogy találkozz vele és megnézd a gépét, esetleg kipróbáld, hogy milyen így lesz viszonyítási alap.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #43 on: 2013 July 31, 16:39:09 pm »
Ha még aktuális a dolog valaki számára:
Most voltunk nyaralni, 2 személlyel, dugig pakolt csomitartóval plusz a hátsó ülésen is voltak cuccok 5,6 literes átlagfogyasztásom volt. (1.3 69Le) Nagy részét főúton mentünk, ahol lehetett 100-110el ;D lakott területen meg 550-60... bár néha beállt a forgalom 1-1 kamion miatt... valamint volt benne kb 30-40 km hegy út az alpokban. Szóval szerintem egész jó fogyasztott a körülményekhez képest.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #44 on: 2013 July 31, 17:49:39 pm »
800km elment egy tank benzinnel?
ennyire hosszú távot nem tudtam még menni egyhuzamban.