Author Topic: Fiesta vásárlás - melyik motorral  (Read 55522 times)

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #15 on: 2013 June 28, 16:45:01 pm »
Nekünk is 1.3-as van itthon, szerintem nem rossz motor, viszont ha használod hosszú távra vagy sokat jársz hegyes vagy dombos utakon, akkor ajánlott a nagyobb köbcenti, különben minden emelkedőnél válthatsz vissza 4.-be.
Ezzel szemben városi használatra kifejezetten jó, valamint hétköznapi autónak is kiváló. Hosszú távon 5,5 litert fogyaszt (nekem). Típus hiba nálam még nem volt, csak a kötelező szervizek és ennyi.
1.4 Tdci van még a rokonságban, azzal ott általában gondok vannak. Nagyon válogatós az üzemanyag terén, valamint nagyon utálja ha egy kicsit is jobban pörgeted, mint elő van írva. Én személy szerint városba sem ajánlom, szerintem a turbós autó nem oda való...

Szintia

  • Guest
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #16 on: 2013 June 28, 18:46:47 pm »
1.3-volt az alap motra de: 1,4 -el választottam mikor vettem újonnan, és csak 50ezret kellet ráfüzetni: nekem megfelel  tökéletes: :P

1.6-tal már nem akartam mert sokkal több a biztosítása és  a teljesítmény adója is!! és sajnos többet is eszik! :-*
« Last Edit: 2013 June 29, 07:19:41 am by Szintia »

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #17 on: 2013 June 29, 05:55:50 am »
Ha jól tudom van 1.6 is,ami még nem nagy köbcenti.
Szerintem 1.4-1.6 benzin a jó választás,mert mennek ha kell,fogyasztásban sem vészesek.
Dízel inkább hosszabb utakra szerintem.
Fogyasztásuk nagyon jó,de a szervízköltségek már kevésbé

Offline Mercurius30

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #18 on: 2013 July 01, 10:43:18 am »
Üdv,

nekem is 1,3-as motorom van, 130000-et csavartam bele minden probléma nélkül. Vezettem 1,4-est dieselben és benzinesben is, különbséget nem nagyon éreztem a diesel és az enyém közt, viszont klasszisokkal olcsóbb a szervizelése. Az 1.4 benzines kicsit jobb, de magasabb fordulaton adja a nyomatékot, kell neki a "fordulat". Én biztos, hogy 8 szelepes benzinest vennék ebben a kategóriában.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #19 on: 2013 July 01, 14:45:04 pm »
Üdv,

nekem is 1,3-as motorom van, 130000-et csavartam bele minden probléma nélkül. Vezettem 1,4-est dieselben és benzinesben is, különbséget nem nagyon éreztem a diesel és az enyém közt, viszont klasszisokkal olcsóbb a szervizelése. Az 1.4 benzines kicsit jobb, de magasabb fordulaton adja a nyomatékot, kell neki a "fordulat". Én biztos, hogy 8 szelepes benzinest vennék ebben a kategóriában.

Nem éreztél különbséget a dízel és a tied közt? A dízel nem fogyasztott kevesebbet? :o Na ne már! :-\

(A benzines fordulatszámból dolgozik, a dízel meg nyomatékból. Egész más autózni az egyikkel-másikkal.)

Az általa keresett városi szaladgálásra, már én is leírtam mit ajánlok. Ugyan azt mint te.  :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #20 on: 2013 July 01, 14:50:42 pm »
.... :-*
Még mielőtt azt gondolod, hogy érzéketlen autóbuzi férfiak vesznek körül, én megdicsérem az avatarodat!
 :icon_thumright: :hello2: :wave: ;)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #21 on: 2013 July 02, 05:55:25 am »
Az 1.4 benzines kicsit jobb, de magasabb fordulaton adja a nyomatékot, kell neki a "fordulat".

Hát nem tudom, de az 1.4-et sem érdemes szétforgatni. 4250 felett nem igazán megy már 5000-től meg abszolút nincs ereje, csak hangja. Amúgy 120-130ig egész dinamikus.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline developer

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #22 on: 2013 July 02, 10:44:54 am »
Köszi mindenkinek az eddigi infókat!

Akkor a jelenlegi állás szerint benyás 2.0 és 1.6 kiesett, mert nem kell akkora teljesítmény. Valamint a 1.4tdci is kiesett, mert sokkal nagyobb a meghibásodási esély és a javítás költség aránya is.

1.25-ről még nem nagyon írt senki, arról is jó lenne pár mondat. Ha tud róla valaki tapasztalatokat mondani, azt megköszönöm.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #23 on: 2013 July 02, 10:54:13 am »
Olyat akkor vezettem amikor vettem az enyémet. Egy olyat próbálhattam ki. Én csak annyit kérdeztem a kereskedőtől, hogy ugye az 1.4 jobb. Azt mondta igen és nem hazudott. Nekem az nagyon erőtlen volt még alacsonyabb fordulatokon sem volt benne annyi akarat mint az 1.4-ben. Fordulaton nem tudom, hogy megy-e, mert nem gyilkoltam. Aki hosszabb távú tapasztalatot tud írni majd biztos jól megcáfol. :)
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Mercurius30

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #24 on: 2013 July 02, 12:38:43 pm »

"Nem éreztél különbséget a dízel és a tied közt? A dízel nem fogyasztott kevesebbet? Shocked Na ne már! Undecided

(A benzines fordulatszámból dolgozik, a dízel meg nyomatékból. Egész más autózni az egyikkel-másikkal.)"

Azt írtam, hogy "nem nagyon" (ez azt jelenti, hogy nem számottevően). Egyébként ha jól emlékszem hasonló adatokkal rendelkezik a két autó a menettulajdonságokat illetően, akkor pedig mindegy hogy melyik miből dolgozik. A fogyasztást nem néztem közben csak egy kört mentem vele.
Te egyébként próbáltad már mindkettőt?

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #25 on: 2013 July 02, 13:16:39 pm »
Néhány nyers adat: 0-100 sprint, vegyes fogyasztás:
1.3  17.3s, 6.2l
1.4  13.2s, 6.5l
1.4tdci  15.5s, 4.4l
1.4 esem rövid utakon kapcsolható rövid áttételű váltóval városban 7-et eszik.
93e km alatt a gyenge minőségű műanyagokkal volt bajom. Ülés döntő karok, ablakmosótartály kupakja bomlik le lassan, a rádió díszkerete megrepedt ütés nélkül..

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #26 on: 2013 July 02, 13:18:15 pm »
"Nem éreztél különbséget a dízel és a tied közt? A dízel nem fogyasztott kevesebbet? Shocked Na ne már! Undecided

(A benzines fordulatszámból dolgozik, a dízel meg nyomatékból. Egész más autózni az egyikkel-másikkal.)"

Azt írtam, hogy "nem nagyon" (ez azt jelenti, hogy nem számottevően). Egyébként ha jól emlékszem hasonló adatokkal rendelkezik a két autó a menettulajdonságokat illetően, akkor pedig mindegy hogy melyik miből dolgozik. A fogyasztást nem néztem közben csak egy kört mentem vele.
Nem kötözködöm,  :wave: csak azt hittem a fogyasztásra is érted, mert a dízellel is nagyobb tapasztalatod van. A válaszodból kiderült számomra, hogy a menet tulajdonságokra gondoltál, a fogyasztásra meg nem , mert 1 kör kevés az összehasonlításra. Egyébként vezetés szempontból nem mindegy, mert teljesen más vezetni egy CR dízelt, mint egy szívó benzinest.

Te egyébként próbáltad már mindkettőt?
Nem. Fiestából, csak 1.3 láncosat.
Mondeoból 5 és fél évig jártam egy 1.8 benzines MKII kombival, és majdnem 2 éve járok egy 2.0 TDCI MKIII kombival. Városban is és városon kívül is, azonos használat mellett 3 literrel fogyaszt kevesebbet a dízel 100 km-enként. Ezért gondolom, hogy a TDCI Fiesta is, nyilván kevesebbet fogyaszt mint a benzines társai, azonos körülmények között.

Fiesta benzines fogyasztási példák:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/17-Ford/147-Fiesta.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2003&constyear_e=2007&power_s=56&power_e=60&gearing=1

Fiesta TDCI fogyasztási példák:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/17-Ford/147-Fiesta.html?fueltype=1&vehicletype=1&constyear_s=2003&constyear_e=2007&power_s=48&power_e=52&gearing=1

Bele lehet nézni egyes felhasználok fogyasztási adataiba külön. Ha figyeljük, hogy hol használta az autót (autópálya, országút, város), akkor láthatjuk, hogy szélsőséges adatokat is kapunk ugyan olyan modell esetén.

A nagy átlagot tekintve (statisztikailag), valamivel több mint két literrel fogyasztanak többet a benzinesek.

Egyébként ezt az oldalt ajánlom mindenkinek aki nem ismeri, mert nagyon jó. Be lehet regisztrálni és vezetni autóink fogyasztását, szervíz költségeit, stb.


Visszatérve a topic nyitó kérdésére, szerintem: városi ide-odára, rövid távokra, évi kevés futásra, kis benzinest ajánlok.
1.25 (ilyen van ismerősnek MKIV, azt mondja, hogy jó), 1.3, 1.4

Dinamizmusban a sorrend 1.4, 1.25, 1.3
Sansz a legkevesebb szervízdíjra az 1.3-nál van.
Fogyasztás: lásd --> http://www.spritmonitor.de/en/search.html

És ne feledjük a használt autó mindig lutri, bele lehet nyúlni jóba, s rosszba egyaránt.

 :hello:
« Last Edit: 2013 July 02, 13:22:21 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #27 on: 2013 July 02, 15:48:32 pm »
ha még aktuális:)

Nekem is 1.3-as van. Használtan vettem. A szerelőm azt mondja igen jó állapotban van motorikusan, azt mondta ennek egy jódarabig nem lesz baja, szerinte. Persze majd nemsokára jön a lánccsere, amiatt muszáj lesz rajta bütykölni.

Az utóbbi fél évben úgy adódott, hogy főként pályán hosszabb távra használom. Amikor kicsit sietősebb a dolgom és 4000res fordulattal megyek, akkor eszik 6.9-et (7 fölé nem ment még).
De amikor 2 város közt, ill. városban használtam egyszer sikerült 5,1-et produkálni vele. (Lehet vmit elszámoltam...)

A nagy átlag fogyasztása: 6 liter. De szerintem kevesebb lenne, ha gyakrabban használnám városban.

Tipus hiba? Talán az, hogy 120-130 körül remeg a kormány. Nem mindegyik. Ez valószinű felni hiba. Megoldás, pedig hogy a kerékagyra 2-3-4 kör ragasztószalagot kell tekerni és tulajdonképpen megszűnik vagy jó felni vásárlás.

Hibák/alkatrészcserék:
-Benzin szivattyú relé kiment
-Váltótartó gumibak
-Stabilizátor pálcacsere
-Többi apróságok: izzókat kellett cserélni, ablaktörlőlapátok, stb stb amit egyébként más kocsinál is ki kell. Lett rá költve pénz, dehát szerencsés az akinek nem kell, a kötelező dolgokon kivül.

Összességében véve jó kis autó. Eleinte nem szerettem, de most már igen. Azért neki se igértem vakságot... :)
Szóval nekem megfelel, sehol nem hagyott még cserben.

Márkaszerviz mindenhol drága, ha meg van ismerős szerelő, akkor tűrhetőáron ki lehet javitani a hibákat, be lehet szerezni az alkatrészeket.

no, nagyjából ennyi jut eszembe

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #28 on: 2013 July 02, 16:56:48 pm »
5,1l városban????

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta vásárlás - melyik motorral
« Reply #29 on: 2013 July 02, 20:17:28 pm »
Nekem tavaly nyaraláskor a régi 3-ason 5,3 literre jött ki a fogyasztás. Hozzá teszem, hogy két személlyel és tele pakolt csomagtartóval.