Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 183982 times)

marcell_

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #30 on: 2007 November 05, 12:21:53 pm »
Megoldodott!

Nos a hétvégén neki áltunk megcsinálni a fűtésemet. Kivettük a radiátort, majd elkezdtük engedni a vizet a hűtőrendszerbe addig mig tiszta viz nem jött belőle a rediátornak a csövénél (utána ugynigy járómotorral) majd a slagot rákötöttük a radiátorra és megniytottuk... olykor elég csunya darabok meg sötét viz jött rajta, közben meg néha néha megráztuk. Kb 5perc után a másik végére tettük a slagot és átmostuk a másik irányba is. Ezután vissza szereltük majd fagyállóval feltöltöttük. Azóta a motor inditás után 3percell már meleg levegő jön és kb 5perc után olyan forró levegőt fuj h szinte éget :)
Szóvala fűtésem ujra tökéletes. És tök egyszerüen otthon a kertben megcsinálható volt!

Remélem a ki hasonló problémákkal küzd annak segíteni tudtam ezzel!

Üdv:
Marcell

jocc

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #31 on: 2007 November 05, 16:57:39 pm »
Hali!
Hogyan lehet kiszerelni? Belülről, a műszerfal felől bontottad ki a radiátort, vagy elölről, a moci felől? Annyit látok, hogy az ablaktörlő alatt  van valami fekete doboz-féle, ahol össze szokott gyűlni a falevél - gondolom az a ventillátor ???. Alatta van a radiátor?

marcell_

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #32 on: 2007 November 06, 11:09:40 am »
A radiátor középen van, ha van a váltódon doboz akor elöször azt kell kiszedni (4csavar volt nálam) majd utána a közép konzol alját kell lepattintani (asszem 6kis fül fogja) ezután már hátul látható a radiátor amin rengeteg falevél lesz :)) ha ez meg van akkor a motortér felöl 2 bilincs fogja még. Ezeket kell kioldani (elötte engedd le a hűtő vizet!) majd ha lehuztad a 2csövet az utastér felé belehet húzni a radiátort! Ez kb 5perc kibontani!

Sok sikert!

atis222

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #33 on: 2007 December 07, 19:39:06 pm »
Hali

Na ezt én is kiprobalom holnap.
Nekem is ez a gaz,NINCS MELEG!!!
De én ahogy nézegettem nem lessz egyszerű szétszedni,de ki tudja.
Nekem ami bemegy 2cso a motortérből az meleg,de mégsincs meleg.
Uhogy szerintem holnap szétkapom en is.

atis222

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #34 on: 2007 December 10, 11:23:33 am »
Hali.

Eljutottam odáig hogy szédszedtem a fűtőrendszert.Pontosabban kiszedtam a radiátort ami nekem a motortérből volt elérhető.Kimostam visszaraktam de nem igen van változás.De felfedeztem egy "kütyüt"szerintem az a mágnesszelep szabályzo.az azon a csovon van rajta,ami megy be a radiátorhoz.Amikor ráadom a gyujtást a szelep nyit s nem ment at rajta viz./azt nem toom hogy miert nem/Na de en ezt kikotottem s most egy picivel jobb lett./langyos levegő már van/.De teljesen mindeggy hogy merre van állitva pl:hideg v meleg,ez csak langyosat fuj.Egyszerűen nem értam a müködési elvét ennek.Hisz adott egy "kamra"abban van a radiátor oda megy a levegö s ott van a radiátor ami tok meleg a ventilator ra fujja a levegot s a radiator mogott az utastérbe fujja azt.Igaz?De valamiert ez nekem nem jon ossze.Erdekes.Mi szerepe van az elobb emlitett szabályzoszelepnek?Milyen elven működik a hideg-meleg szabályzó rész az utastérben?

By:Atis

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2007 December 10, 11:38:11 am by atis222 »

marcell_

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #35 on: 2007 December 12, 15:43:40 pm »
Szia!

Nos nekme eggyel régebbi a Fiestám , de asszem az ujon a karral nem a levegö útvonalát irányitod (átfúj -e a radiátoron vagy sem) hanem azt hogy folyon-e a radiátoron át meleg viz vagy sem, Szal szerintem a csapot kell kicserélned . Persze ez csak egy 5let. Mert nekem a mosás anniyra bejött hogy pólóban vezetek és olyan forra levegő jön be indulás után nem sokkal hogy szinte égető :)

Egyébként a cső ami megy a radiátorodba az forró?

Üdv

atis222

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #36 on: 2007 December 20, 19:16:54 pm »
SIKERÜLT.Vagyis félig.Kikotottem a "csapot"s a csoveket direktre kotottem,5perc utan mar igen meleg jon.De sajnos csak meleg.Valoszinü hogy a belsoterben talalhato szabályzokapcsolo,az a csappal v magnesszelepszabalyzoval van osszhangban.S mivel azt kikotottem,igy nem toom szabalyozni.Szerintem.

By:Atis

marcell_

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #37 on: 2007 December 21, 14:21:26 pm »
Nyáron kellemteln lesz :)

JoolsNOS

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #38 on: 2007 December 21, 15:47:40 pm »
Sziasztok! Nekem alapbol a radiátor nem gyári már, uh amiatt nem tud meleget. De azzal segítek-e szerintetek, hogy az ablaktörlő előtti légbeömlőket "elreteszelem", és ezáltal megakadályozom, hogy marha hideg levegőt szedjen kintről?
Így elvileg nem a jéghideg levegőt kell felmelegíteni. Viszont ugye nem a motortérből talál magának valami mérgesgázokat?!  ??? ;D
Szerintetek_?

atis222

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #39 on: 2007 December 22, 19:13:14 pm »
Szerintem attol h nem gyari attol meg kene neki adni meleget
(ha jo)
Azt viszont nem toom h mi lenne ha betomitened a szivonyilast.En nem tennem,de nem toom

zoli

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #40 on: 2007 December 22, 20:26:15 pm »
Sziasztok! Nekem alapbol a radiátor nem gyári már, uh amiatt nem tud meleget. De azzal segítek-e szerintetek, hogy az ablaktörlő előtti légbeömlőket "elreteszelem", és ezáltal megakadályozom, hogy marha hideg levegőt szedjen kintről?
Így elvileg nem a jéghideg levegőt kell felmelegíteni. Viszont ugye nem a motortérből talál magának valami mérgesgázokat?!  ??? ;D
Szerintetek_?

>>>Ha azt elzárod akkor sehonnan nem kap rendessen levegőt mert a motortértöl egy lemezzel van elválasztva és a tetején egy gumicsik van hogy a gépháztetőnél se tudjon a motortérböl szivni.

JoolsNOS

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #41 on: 2007 December 23, 11:14:35 am »
A nem gyárit ugy értem hogy kézzel fabrikált. Tehát van, de sokat nem ér. Amúgy már eltömítettem, és igazábol ugyanúgy fújja a levegőt. Egy 88as gépben azért nincsenek olyan illesztések, hogy ne tudjon vhonnan szívni levegőt :) De sajna igy sincs sokkal melegebb. És igazábol néha még a kékben van és már langyosat fúj, néha meg a normál közepén és hideget. Ráadásul asszem likat kapott a hűtőm, mert mikor nyit a termo, elkezd gőzölni a hűtőm :( és most kellett sokat utántöltenem is. jaaaaaaaaj
sok mostanában vele a gond :(

Offline NemesG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #42 on: 2008 January 05, 22:58:35 pm »
Nekem is 96os fiestam van és most egyre rosszabb benne a fűtés,alig melegszik a motor,a mutato szerint is.Mert el se éri a normal szintet,csak a fehér négyzet tetejét.Mi lehet az oka? :'(

Dipper

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #43 on: 2008 January 05, 23:52:09 pm »
Thermostat csere!
Én ezen a télen a 3.at eszem!A mostani jó, R-betü ben/fölött tartja!(országúton)
Így nyomja a meleget gazdagon! ;D
Dugó az más...  :-*
« Last Edit: 2008 January 05, 23:54:01 pm by Dipper »

atti

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #44 on: 2008 January 06, 10:19:18 am »
Sziasztok! Nekem egy 96-os fiestám van én tavaly cseréltem benne termosztátot akkor pillanatnyilag meg oldódott a probléma vagyis egy kicsit jobb lett a helyzet. Azt hiszem  én is ki próbálom ezt a radiátor tisztítást hátha jó lesz. Köszi a jó tanácsot !!!