Author Topic: Ajtó zárszerkezet csere.  (Read 6459 times)

Offline Mercurius30

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Ajtó zárszerkezet csere.
« on: 2013 May 29, 19:45:18 pm »
A problémám úgy indult, hogy a központi zár (hagyományos, nem rádió-vezérelt) kulcs elfordítása után "visszanyílik". Úgy érzékeli, mint ha nyitva lenne az ajtó ( a műszerfalon lévő kis autó jelzi is). A bal oldali lehet, mert mikor leállítom a motort és rajta hagyom a világítást, akkor jelez. Bementem az egyik autós boltba, ott közölték, hogy ez az ajtó zárszerkezetében lévő mikrokapcsoló 34000 Ft. Felhívtam néhány bontót egyik helyen 8000 Ft-ért kaphatok. A kérdésem, hogy valaki szedett-e már szét bal első ajtót Mk6 comfort Fiestán, mert valahol azt olvastam, hogy nem egyszerű, ha valaki tudna nekem akár csak egy felületes tervet írni, azt nagyon megköszönném.

sztrakk9

  • Guest
Re:Ajtó zárszerkezet csere.
« Reply #1 on: 2013 May 30, 04:12:15 am »
Szia!
Én már igen,ha délutánig senki sem segít leírom neked,de már le is van amúgy olyan téma néven,h mk7 központi zár útólag.
Nem tudok linket nyomni neked mert telórol vagyok fenn,de a kereső segít majd!
Üdv

Offline Mercurius30

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtó zárszerkezet csere.
« Reply #2 on: 2013 May 30, 08:30:52 am »
Hello sztrakk!

Sajna nem találtam meg a leírást ill. annyit találtam, hogy a kilincset hogyan kell visszatenni. Amire viszont kíváncsi lennék, az az, hogy ki kell-e szerelni az ablakot, a műanyag "kárpitot" sikerült-e levenned és ha igen hogyan?

sztrakk9

  • Guest
Re:Ajtó zárszerkezet csere.
« Reply #3 on: 2013 May 31, 07:02:01 am »
Ma este megkeresem neked,csak most dolgozom!
Az ablak marad,de a belső fekete borítást le kell venni!

sztrakk9

  • Guest
Re:Ajtó zárszerkezet csere.
« Reply #4 on: 2013 June 01, 06:40:44 am »
Hello sztrakk!

Sajna nem találtam meg a leírást ill. annyit találtam, hogy a kilincset hogyan kell visszatenni. Amire viszont kíváncsi lennék, az az, hogy ki kell-e szerelni az ablakot, a műanyag "kárpitot" sikerült-e levenned és ha igen hogyan?


Na itt elméletileg le van írva minden http://www.fordfiestaklub.hu/forum/index.php?topic=698.0
ha valami nem megy kérdezz! sok sikert!

Offline Mercurius30

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtó zárszerkezet csere.
« Reply #5 on: 2013 June 04, 10:12:32 am »
Ja... még valami!

Valaki tudja, hogy mi az a dupla zárású ajtózár? Haveromnak volt egy Omegája azon volt olyan, hogy a központi zár bezárása után még egyszer rázárt.   
Most láttam a Cromax oldalán, hogy ez a funkció is fel van tüntetve, a távirányítós funkcióval együtt. Érdekelne még, hogy ha bontottan veszek dupla ajtózárasat, azt be tudom építeni mondjuk a nem dupla záras autómba? Vagy ha távirányítósat kapok az okozhat problémát beszerelésnél az én nem távirányítású autómba? Hogyan lehet felismerni a bontott alkatrészen, hogy dupla ajtózáras vagy távirányítós?