Author Topic: Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba  (Read 14700 times)

Offline freestyler8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« on: 2013 April 20, 21:28:48 pm »
Sziasztok! Egy 3 ajtós, 1996-os Ford Fiestaba szeretnék beszerlni univerzális központi zárat.
Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e szerintetek a beszerelése, vagy mindenképp érdemes gyárit néznem bontottan? A lényeg az lenne, hogy csomagtartó külön gombnyomásra nyíljon (mert most csak kulccsal tudom kinyitni)

Erre gondoltam:
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/lopasgatlo/kozpontizar_szett_bicskakulcsos_akcio_1742455754.html

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #1 on: 2013 April 20, 22:36:57 pm »
szerintem RyAn tud hozzá neked gyári nyitómotort  ;)
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #2 on: 2013 April 21, 13:07:14 pm »
Szerelték már be,magárra a zárra,én is próbáltam,de mivel a motornak nem csak a zárat kell mozgatni,nehezen bírkózik meg vele.
Ha a fém huzalt beolajozod egy darabig műxik(míg el nem koszolódik).
Úgy akartam megoldani,hogy 2 motor nyit egy zárat,sajna oda már nem jutottam el.

sztrakk9

  • Guest
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #3 on: 2013 April 21, 14:37:12 pm »
Mk3-ba és Mk7-be megoldottam nem hiszem,h az Mk4 különlegesebb lenne!  ;D

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #4 on: 2013 April 21, 14:40:49 pm »
Szerelték már be,magárra a zárra,én is próbáltam,de mivel a motornak nem csak a zárat kell mozgatni,nehezen bírkózik meg vele.
Ha a fém huzalt beolajozod egy darabig műxik(míg el nem koszolódik).
Úgy akartam megoldani,hogy 2 motor nyit egy zárat,sajna oda már nem jutottam el.

Én őszintén nem tudom, hogy mi ez a nagy "Fordbanemlehetutólagosattenni" hozzáállás.

Van ez a mellékelt cikk. Ez alapján szereltem be és tökéletesen működött a 8e forintos kínai gagyi. A csomiajtóba is ilyet tettem és azzal sem volt semmi gondom. Egy kis kreativitás és több fizikai erőfeszítés kell az biztos, de simán beszerelhető.

A cikk egyik mondatát tudom csak idézni: "Ez minden – nem is nehéz és nem is bonyolult. Tapasztalattal és ügyességgel a központi zár gyakorlatilag minden autóra felszerelhető. Tehát ha Önnek azt mondják, az autóra nem lehet olcsóbb központi zárat felszerelni, ne keseredjen el – egyszerűen a beszerelőknek nincs meg a kellő szaktudásuk ehhez a nehéznek vélt feladathoz."

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #5 on: 2013 April 21, 14:41:12 pm »
Mk3-ba és Mk7-be megoldottam nem hiszem,h az Mk4 különlegesebb lenne!  ;D

Így van. ;)

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #6 on: 2013 April 21, 16:00:52 pm »
Én őszintén nem tudom, hogy mi ez a nagy "Fordbanemlehetutólagosattenni" hozzáállás.

Van ez a mellékelt cikk. Ez alapján szereltem be és tökéletesen működött a 8e forintos kínai gagyi. A csomiajtóba is ilyet tettem és azzal sem volt semmi gondom. Egy kis kreativitás és több fizikai erőfeszítés kell az biztos, de simán beszerelhető.

A cikk egyik mondatát tudom csak idézni: "Ez minden – nem is nehéz és nem is bonyolult. Tapasztalattal és ügyességgel a központi zár gyakorlatilag minden autóra felszerelhető. Tehát ha Önnek azt mondják, az autóra nem lehet olcsóbb központi zárat felszerelni, ne keseredjen el – egyszerűen a beszerelőknek nincs meg a kellő szaktudásuk ehhez a nehéznek vélt feladathoz."

Mindent lehet én is azért írtam,ha szegény Fiesta nem romokban állna már nekem is lett volna benne :-)

Offline freestyler8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #7 on: 2013 April 21, 19:24:20 pm »
köszönöm! a mellékelt cikk jól jött! bocs az offért, de ezért nem nyitok új témát: hogy tudom kiszerelni a gyári fejegységet a 4 db "fejegységkiszedő lemez" nélkül?
ilyen magnóm van nekem is:
http://img16.aprod.hu/images_aprodhu/18766587_1_644x461_ford-fiesta-125-szervo-klima-stb-hodmezovasarhely.jpg

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #8 on: 2013 April 21, 19:39:58 pm »
köszönöm! a mellékelt cikk jól jött! bocs az offért, de ezért nem nyitok új témát: hogy tudom kiszerelni a gyári fejegységet a 4 db "fejegységkiszedő lemez" nélkül?
ilyen magnóm van nekem is:
http://img16.aprod.hu/images_aprodhu/18766587_1_644x461_ford-fiesta-125-szervo-klima-stb-hodmezovasarhely.jpg

Szögekkel. Meg egy segítővel.

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #9 on: 2013 April 21, 19:40:33 pm »
Mindent lehet én is azért írtam,ha szegény Fiesta nem romokban állna már nekem is lett volna benne :-)
;)

Offline freestyler8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #10 on: 2013 April 21, 19:49:49 pm »
szögekkel próbáltam, megindult, de sajna 1 cm-nél tovább nem mozdul. tartja még valami, vagy ki lehet tépni a helyéről? :)

Offline SlanKyng

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 69
  • Segített?: +0/-0
    • Fiesta Projekt
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #11 on: 2013 April 21, 20:18:24 pm »
szögekkel próbáltam, megindult, de sajna 1 cm-nél tovább nem mozdul. tartja még valami, vagy ki lehet tépni a helyéről? :)


Itt kint németbe lehet külön villát kapni hozzá...otthon nem tudom van-e ilyen... ???

RyAn

  • Guest
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #12 on: 2013 April 21, 21:30:36 pm »
2€ postával. ennyi volt nekem tavaly a kiszedő hozzá.

Offline freestyler8

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #13 on: 2013 April 21, 22:45:52 pm »
honnan tudnék rendelni? megírod privátban?

Offline SlanKyng

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 69
  • Segített?: +0/-0
    • Fiesta Projekt
Re:Univerzális központi zár beszerelése MK4 Fiestaba
« Reply #14 on: 2013 April 21, 22:46:44 pm »
honnan tudnék rendelni? megírod privátban?

Ebay-en találsz 100%.