Author Topic: Beázott autó  (Read 20133 times)

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Beázott autó
« on: 2007 August 11, 21:22:02 pm »
bár az enyém mk3as, de ideírom :D
kicsit elúszott a fifi. több órát állt a vízben,remélem beindul majd.. :notworthy: szal majd erre is ráfér egy pálya..
nagyon remélem hogy nem lett benne sok kár  :-[  :-\
« Last Edit: 2007 August 11, 21:31:40 pm by tarcsy »

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Beázott autó
« Reply #1 on: 2007 August 13, 11:12:00 am »
Amúgy jól ki lehet szárítani a gépet egyszer volt hozzá szerencsém!  :(
Ülés ki, majd a kárpitot szépen fel lehet szedni... és van alatta jó pár szivacs bélés.... az szerintem ha nem szedi ki az ember még hónapok múlva se szárad ki rendesen... beraktam centrifugába + egy nap számadás a napon és másnap lehetett összerakni!
« Last Edit: 2007 August 14, 06:19:41 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Beázott autó
« Reply #2 on: 2007 August 13, 12:53:20 pm »
bár az enyém mk3as, de ideírom :D
kicsit elúszott a fifi. több órát állt a vízben,remélem beindul majd.. :notworthy: szal majd erre is ráfér egy pálya..
nagyon remélem hogy nem lett benne sok kár  :-[  :-\
ahogy láttam a tied diesel. ez a szerencséd. ha az elektromos csatik kiszáradtak be fog indulni. a dieselek szerencsére nem olyan kényesek a vízre mint a benzinesek. a belsejét meg szedd szét tényleg amennyire csak tudod, és mindent száríts ki.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Beázott autó
« Reply #3 on: 2007 August 14, 06:17:03 am »
Pár szivacsot ami nagyon morzsolódott, meg olyan gázos állagú lett azt meg kicseréltem másikra! Azaz másmilyen szigetelő anyagot használtam. Itt most pár kép a szétbontásról!
oldalt a küszöbnél a borítást, meg mindent szét kell szedni, de akkor legalább már rendbe van rakva a dolog!
Annyit még hozzá kell tennem, hogy kb egy hét száradás után szedtem szét a kocsit... és még akkor is ilyen vizes volt a szivacs.
Egy jó tanács mindenkinek! Van két átvezető (ahol a vezetékek a műszerfal alatt a motortérbe mennek) amihez ha bármilyen szerelés során hozzányúl az ember akkor alaposan nézze meg hogy jól a helyén van -e mert nekem sajnálatos módon ezért ázott be a verda. Szépen lassan ahogy esett az eső beszivárgott a víz, és amikor beszálltam már 1-2 centi magasan ált a lábtérnél. + még rátett egy lapáttal, hogy az a kis kifolyó ahol a víz (ami a szélvédőről folyik le) elfolyna az eldugult.  :(

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2007 August 14, 06:31:16 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Beázott autó
« Reply #4 on: 2007 August 14, 06:22:27 am »
Utánna pedig tettem pár anyagot vissza! éppen amit találtam, de szerintem a célre tökéletesen megfelel, ja igen és azóta télen nem sugárzik a hideg!  ;D


[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2007 August 14, 06:24:26 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Beázott autó
« Reply #5 on: 2007 August 14, 07:46:47 am »
nah  úgy  néz ki ma lesz a nagy nap.. ma kiszedünk mindent.. csak az a baj hogy a nővérem esküvője lesz a 7végén és nem nagyon van időnk most erre  >:(
na akkor megmutatom enyém hogy nézett ki  :laugh:


[a csatolmány törölve]

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Beázott autó
« Reply #6 on: 2007 August 14, 08:54:49 am »
Háát igen ez nem egy egyszerű dolog lesz majd! Lesz mit szétbontani majd, báár szerintem nem olyan vészes azért a szétszedés...bár én már egy párszor kaptam szét a verdát! Jó lagzizást! És sok sikert a szárításhoz!
Szerintem érdemes mindent kiszedni, ami alá esetleg befolyhatott a víz, mert sose lehet tudni később milyen kellemetlenséget okozhat!
Ahogy nézem az ajtókárpitok alá is tuti ment víz.
Nézd a dolog jó oldalát, legalább a felniről tuti leázott a kosz.  ;D (jó tudom ez most nem annyira mulatságos, de azért egy próbát megért)
Apropó felni, szerintem azért nem árt a fékeket is körülnézni, mert azért nem olyan tisztának tűnik a víz, nehogy valami "homokszem" bekerüljön a "gépezetbe".
A motor kényesebb és fontosabb részei szerintem nem kaphattak sok vizet, mert azok feljebb vannak! De az én MK4-esemből kiindulva a légszűrőt megnézném, hogy honnan szívja a levegőt, mert pl nekem van egy kis "kanyar" a csövekben... és van ami pont  a vízszint alá esne!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Beázott autó
« Reply #7 on: 2007 August 14, 09:57:12 am »
légszűrő kuka.. de elég magasan állt a víz a motortérben nem tudom miért... váltóba valszeg befolyt a víz.. ülésekben áll a sár.. k****a büdös... de az enyém  ;D
az első lemezfelnik most lettek festve, hátul meg az alufelni hét elején lett polirozva és fölrakva.. most szereztem nemrég  :-X

Ryan

  • Guest
Re: Beázott autó
« Reply #8 on: 2008 March 02, 17:04:08 pm »
mk3 tulajok segitségét kérem abban hogy hogy oldották meg az elsö ajtókban azt hogy ne ázzon szét a hangszóró  ???
mert én kocsimnak nem tett valami jót ez a pár napja tartó esö olyan szinten vizes maga az ajtó belseje >:( :angry3:
nincs 3hete h kaptam oda hangszórókat és erre .... ázik ez okozta a rövidzárat is valószinü amit talin is mutattam nem pedig a sz.r sorkapocs :angry2:
szoval szeretnék ötleteket várni arra hogy hogy lehet ezt kiküszöbölni!
nem azért sirok mert pl haza megy 3-4ezer forintos hangszóró hanem alapból ilyen dolgoknak nem kéne történnie :angry1:

elöre is köszi üdv: RyAn
« Last Edit: 2008 March 02, 17:06:08 pm by RyAn »

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Beázott autó
« Reply #9 on: 2008 March 02, 19:05:51 pm »
Az ajtó ha tetszik, ha nem befog ázni. Sokan azt hiszik (tévesen), hogy az ajtó gumija tökéletesen szigetel víz ellen. Ez tévhit. Az ajtó alján lévő lyukakon folyik ki a víz. A hangszórókat pedig egy nejlonnal kell elszigetelni a külső résztől, különben az is szétázik.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Ryan

  • Guest
Re: Beázott autó
« Reply #10 on: 2008 March 02, 20:31:41 pm »
rajta vagyok az ügyön csak most száradnak mert elázott mind2nek a csatlakozoja :angry3:
szoval ha jobb idö lesz megcsinálom és már tudom is mien nejlonnal  :-X
vastag reklám tacskó lesz erre a legmegfelelöbb :P

Robi

  • Guest
Re: Beázott autó
« Reply #11 on: 2008 March 02, 20:46:40 pm »
Kíváncsi leszek, hogy nejlonyzacsival, hogy fog szólni. :)
Csak ne Te**o-s legyen. :D
Lehet, hogy jobb lenne a pukkanós szigetelő nylon, nem? Az biztonságosabb.

Ryan

  • Guest
Re: Beázott autó
« Reply #12 on: 2008 March 02, 22:34:51 pm »
Kíváncsi leszek, hogy nejlonyzacsival, hogy fog szólni. :)
Csak ne Te**o-s legyen. :D
Lehet, hogy jobb lenne a pukkanós szigetelő nylon, nem? Az biztonságosabb.

nem csörgös zacsi lesz :P hanem ilyen kb kömény 25 Ft-s C*A-s xD az van közel :P

bi22o

  • Guest
Re: Beázott autó
« Reply #13 on: 2008 March 23, 06:39:01 am »
 :( na szép, beázik a vas  :o ha jól láttam a szélvédő bal felső sarkánál  >:( , ha vezetek, pont rám csöpög a víz  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:
« Last Edit: 2008 March 23, 13:06:06 pm by bi22o »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Beázott autó
« Reply #14 on: 2008 March 23, 13:32:31 pm »
:( na szép, beázik a vas  :o ha jól láttam a szélvédő bal felső sarkánál  >:( , ha vezetek, pont rám csöpög a víz  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:


nézd meg a kédert látsz-e rajta sérülést, vagy mellette a lemezt. Esetleg az antennát ha a tetőn van nézd még meg ott is ázhat.