Author Topic: Kerékcsapágy  (Read 49988 times)

Dodó

  • Guest
Kerékcsapágy
« on: 2007 August 08, 16:32:39 pm »
Sziasztok! Ismét a segitségeteket szeretném kérni! A Fityeszembe 49000km van,múlt héten volt műszakin,a jobb első és hátsó kerékcsapágyat is cserélni kellett! Kicsit furcsáltam a dolgot mert én nem hallottam semmi furcsa hangot! Hozzáteszem most már hallok! El is vittük egy másik szerelőhöz aki meg közölte,hogy a bal hátsó csapágyat is cserélni kell! >:( Ki érti ezt? Szerintetek ennyi kilométernél ez nem fura egy kicsit? Előre is köszönöm a válaszokat!

jocc

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #1 on: 2007 August 08, 19:00:20 pm »
Hát, nekem nem új a verda, de nekem is nemrég volt csapágy cserélve, aztán 3000 km után bedobta a törölközőt (pedig nem volt gagyi). Teljesen szétmorzsolódott. A szerelők szerint a hanyag beszerelés, de inkább "anyaghiba" miatt - hozztették, hogy ez nem ritka. Ja, és garis volt úgyhogy ingyé kicserélték.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kerékcsapágy
« Reply #2 on: 2007 September 13, 12:45:43 pm »
Mondjuk nekem nem cserélték a kerékcsapágyakat, báár gondoltam rá, hogy lehet nem ártana... gyanusan tól jó a motorfék!  :-\
Amikor leveszem a gázról a lábam....elég szépen lassul a verda! Igaz előtte nem nagyon figyelgettem, de szerintem fura!
Elvileg ha jól tudom akkor lehet az miatt is!
Hangot szerencsére nem hallok, csak max annyi hogy a hátsó rendszámtábla tartó kicsit rezeg...  :D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Dodó

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #3 on: 2007 September 13, 14:11:49 pm »
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat,bár a probléma változatlanul fent áll!! Mivel a szerelőm változatlanul állitja,hogy ő ugyan semmit nem hall, igy megvárom a további hangokat! remélem a kereket nem hagyom el útközben!! ;) Amúgy már jobbra kanyarodásnál is erősödik a surlódó hang!!!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kerékcsapágy
« Reply #4 on: 2007 September 13, 14:29:01 pm »
Így látatlanban olyan kérdésem lenne, hogy nem érhet a kerékhez semmi?
Nekem pl egy szerelés után a kézifék bovdenjét nem akasztották a helyére és amíg téli gumival közlekedtem nem volt semmi baj, majd feltették a nyári szélesebb gumikat és jött a baj, de csak akkor amikor nagyobb kanyarokba mentem, vagy körforgalomban... majd kiderült hogy olyankor ért hozzá a gumihoz és ezért volt olyan fura súrlódó hang...
Vagy pl a fék nem ugrik vissza... kicsit beragad... és olyankor is lehet olyan hülye hangja ahogy forog a kerék.... és miden fordulatnál kicsit súrol...
Szóval úgy hírtelen ennyi dolog jutott eszembe!  ;D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kerékcsapágy
« Reply #5 on: 2007 September 13, 16:04:49 pm »
legegyszerűbb úgy megnézni,hogy az emelővel megemelitek,
és kézzel megforgatjátok.talán akkor mutat valamit!
Minden ami autĂł hifi!:)

tuning

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #6 on: 2007 September 13, 18:07:41 pm »
Emeld fel emelővel a verdát és fogd meg a kereket 9-3 óránál majd mozgasd meg magad fele mintha leakarnád veni ,majd ugyan ez csak 12-6 oránál ,ha kotyog a kerék akkor még nem biztos hogy  csapágyas lehet hogy a kerékagy csavaron kell huzni addig ameddig a kerék könnyen tud forogni mert ha tulhuzod akkor szorul  ez is lehet még a baj  hogy netán tulhuzták de ha tulhuzod és ugy nézed meg és kotyog akkor 100% hogy csapágyas, de ha igyse akkor még egy ötletem van hogy nincs benne zsir és a  csapágykosarak szárazon járnak ennek viszont már hangja is van  menet közben morgo hangot ad.vagy szétment a kosár de akkor kotyog a kerékEgyébként külső belső csapágy lett kicserélve?

Dodó

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #7 on: 2007 September 13, 20:40:50 pm »
Szia! sajnos azt nem tudom,hogy külső vagy belső lett e cserélve,ezt nem közölte velem a szerelő! de egy másik helyen,apám szerelőjénél is megnézték,illetve ott meg is lett emelve,rángatva de azt mondta ő nem észlel semmit! De ő se ült be a kocsiba és próbálta meg menet közben! őszintén szólva elegem van a szerelőkböl is meg a kocsibol is! Mindig okoz valami meglepetést! >:(

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kerékcsapágy
« Reply #8 on: 2007 September 14, 07:00:21 am »
Igen sokszor a szerelők nem eléggé készségesek!
Vagy hogy is mondjam, nincs sok idejük egy emberre, mert sok a munka és gyorsan lerendezik az embert.
Nálam nagyon rendes volt a szerelő srác, azóta is haverok vagyunk! Báár már céget váltott, de a kapcsoltam megmaradt!
Pl amikor volt fékcsere, akkor is kerültünk egy kört, ugyanez lengéscsillapító cserénél.... meg ha volt valami gondom, (volt egy kis zörgés elölről) akkor is mentünk egy kört...
Baján vannak! Csak ajánlani tudom! Én a Mobilióhoz szoktam járni! Igaz most ő már nem ott dolgozik (jobb ajánlat miatt) de attól még rendesek a srácok!
De majd megtudakolom a másik helyet is ahol most van! ;)
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Dodó

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #9 on: 2007 September 14, 07:41:51 am »
Szia! Nagyon rendi vagy,de én Pécsi vagyok igy furcsa lenne ha Bajára vinném a verdát! őszintén szólva már szabadulni szeretnék a kis fityesztől! olyan szinten megbizhatatlan,hogy az már sok! Bezzeg a 85-ös fityeszem! Mi bajom volt vele!? imádtam!  :) EZ VAN! Bárcsak nekem lenne ilyen szerelő haverom! :)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kerékcsapágy
« Reply #10 on: 2007 September 14, 07:57:32 am »
most lehet nevetni fogsz rajtam, de én alapjába véve kalocsai vagyok!
És mágis inkább elmentem bajára szerelőhöz, mert voltam pár emberkénél és valahogy nem olyan volt a hozzá állásuk szerintem! Ők pedig lelkiismeretesen és jól megcsinálták a kocsit (igaz nem volt a legolcsóbb) de legalább nyugondt lehetek, hogy azzal, amit rendberaktak egy jó darabig nem lesz gond!  ;D 8)
olyan 45 km kitérő... de megéri szerintem, azért nem mind 1 hogy kinézik az embert a műhelyből mert, hogy jaj már "mit okoskodik ez..." pl amikor mondom hogy szerintem mi lehet a baj.... (nem mondják de látszik az arcukon)
Báár pécs azért meszebb van!
Nekem pécsen ami nagyon kellenes csalódás volt az a Cromax kereskedés!  :D Nagyon rendes volt az ürge! És mindenféle dolgot tudott szerezni normális áron ami kelett!
Pl ott vettem a kormány kapcsolómat!
Egy kis kirándulásnak nem volt rosz!  ;)
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Dodó

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #11 on: 2008 June 04, 07:35:42 am »
Sziasztok! Nos ez a téma nálam ugy tünik folytatódik,mert ki lett cserélve a bal hátsó csapágy is! Most már csak a bal első nincs cserélve,de valahogy nem is nagyon vágyom rá!!  :( De a kicsike mindig produkál valamit!! ;D

jocc

  • Guest
Re: Kerékcsapágy
« Reply #12 on: 2008 June 04, 19:01:12 pm »
Szia! Nagyon rendi vagy,de én Pécsi vagyok igy furcsa lenne ha Bajára vinném a verdát! ?szintén szólva már szabadulni szeretnék a kis fityeszt?l! olyan szinten megbizhatatlan,hogy az már sok! Bezzeg a 85-ös fityeszem! Mi bajom volt vele!? imádtam!  :) EZ VAN! Bárcsak nekem lenne ilyen szerel? haverom! :)
Hi! Végre Pécsről is hallani... én is pécsi vagyok. ;D A Cromax télleg tuti! Bár ezelőtt Pesten voltam, onnan ismerem a Cromaxot. Kár, hogy itt csak üzlet van, szerviz nincs. Ja, meg kár, hogy errefelé nem nagyon látok fiestaklub.hu-matricás autót. (Vagy elbújnak :-X...)
Én a Generál Bércesnél voltam egyszer a Fiestámmal, egyik ismerősöm ajánlotta, ugyanis errefelé nem szeretik a szerelők a Fordokat. Ott elég rendesek voltak, és gyorsak is.
Visszatérve a csapágyra: amikor a második is búgott már,  magam néztem meg, melyik a ludas. Felemeltem, megforgattam, aztán adta magát. Haver srác ótószerelő, kicserélte 1 sörért. Nem vészes, 10 perces meló, legközelebb én cserélem. Azóta nem búg és csend van.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Kerékcsapágy
« Reply #13 on: 2008 June 04, 22:16:05 pm »
Szia! Nagyon rendi vagy,de én Pécsi vagyok igy furcsa lenne ha Bajára vinném a verdát! ?szintén szólva már szabadulni szeretnék a kis fityeszt?l! olyan szinten megbizhatatlan,hogy az már sok! Bezzeg a 85-ös fityeszem! Mi bajom volt vele!? imádtam!  :) EZ VAN! Bárcsak nekem lenne ilyen szerel? haverom! :)
Hi! Végre Pécsről is hallani... én is pécsi vagyok. ;D A Cromax télleg tuti! Bár ezelőtt Pesten voltam, onnan ismerem a Cromaxot. Kár, hogy itt csak üzlet van, szerviz nincs. Ja, meg kár, hogy errefelé nem nagyon látok fiestaklub.hu-matricás autót. (Vagy elbújnak :-X...)
Én a Generál Bércesnél voltam egyszer a Fiestámmal, egyik ismerősöm ajánlotta, ugyanis errefelé nem szeretik a szerelők a Fordokat. Ott elég rendesek voltak, és gyorsak is.
Visszatérve a csapágyra: amikor a második is búgott már,  magam néztem meg, melyik a ludas. Felemeltem, megforgattam, aztán adta magát. Haver srác ótószerelő, kicserélte 1 sörért. Nem vészes, 10 perces meló, legközelebb én cserélem. Azóta nem búg és csend van.

Nem igazán értem a szerelőket, enyire nehéz lenne egy kerékcsapágyat beazonosítani?

A gyors széthullás lehetséges okai:

Nincs zsír
Berakásnál kiverték belőle a porfogót - homok -
Népszavával tette be - 20kg os kalapács -
Nem tettek be semmit! A legvalószínübb ha mindig ez a baja :)
Nem a csapágy morog!

Ha egy csapágy surlódó hangot ad ott már nagy a gáz - golyóskosár darabokban! - inkább morogni szokott

Tehermentesítsd a kereket - az elsőket 1-2 fokozatban akár meg is pörgetheted, ha csapágy akkor hallani fogod! Ha hátsókat meg lehet érezni eléggé jellegzetes egy csapágy morgása.

Azért nézd meg nem e a gumit hallod. Lefékezted, szabálytalanul kopott, gátló hibától egyenlőtlen a felület, stb stb

Üdv
« Last Edit: 2008 June 11, 19:55:20 pm by scampi »

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Kerékcsapágy
« Reply #14 on: 2009 November 27, 13:49:31 pm »
Hello, kéne 1 kis segítség.

Nálam is a kerékcaspágyrol lenne szó(mivel megtaláltam ezta topikot nem inditottam ujat)

Tehát a probléma a következö: Mivel a kocsi menetzaja egyra nagyobb mostanában, én a kerékcsapágyakra gyanakszom, hogy attol van. Van rá esetleg mód, hogy megtudjam melyik a rossz, vagy cserélnem kell mind a 4et?
Ha igen, akkor mk4es fiestába milyen méretü,tipusu csapágy kell? illetve hol lehet ezt beszerezni+ ár.

kösz a sgeitséget elöre is

dev