Author Topic: ,,Becsörög" a moci  (Read 19568 times)

ceaser

  • Guest
,,Becsörög" a moci
« on: 2007 July 20, 22:28:09 pm »
A már korábban más témában említett 1.6 16 szelepes motorrol van szó 13ezer kilométerrel. Szóval én mindig az OMV -nél tankolok csepelen két kúton Carrera 95-öst.
Az autó alacsony fordulaton nagy terhelésnél(indulás) -vájt fülüként- picit csörög a moci. Ha jól tudom ez az alacsony oktán számnak köszönhető. Nem tudom volt e már valakinek ilyen tapasztalata? Jó lenne ha tudna segíteni. Még gondoltam hogy ez a carrera 95-ös lehet a gond, mert ebben állítólag valami adalék is van, aminek inkább javítani kellene a benyán. Hát nemtom, de mivel megszünt a 98-as benya megszünt, 100-ast meg nem akarok.... Szerintetetek? Hangosítsam fel a magnót?


Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #1 on: 2007 July 20, 22:44:07 pm »
Állíttasd át  a kompjútert a szervizben (persze, csak ha amúgy is viszed majd), szerintem tuti belehet lőni rendesen kompjúteresen is. Ezek már elég inteligens vezérlésűek ehhez.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #2 on: 2007 July 21, 06:11:12 am »
A már korábban más témában említett 1.6 16 szelepes motorrol van szó 13ezer kilométerrel. Szóval én mindig az OMV -nél tankolok csepelen két kúton Carrera 95-öst.
Az autó alacsony fordulaton nagy terhelésnél(indulás) -vájt fülüként- picit csörög a moci. Ha jól tudom ez az alacsony oktán számnak köszönhető. Nem tudom volt e már valakinek ilyen tapasztalata? Jó lenne ha tudna segíteni. Még gondoltam hogy ez a carrera 95-ös lehet a gond, mert ebben állítólag valami adalék is van, aminek inkább javítani kellene a benyán. Hát nemtom, de mivel megszünt a 98-as benya megszünt, 100-ast meg nem akarok.... Szerintetetek? Hangosítsam fel a magnót?



ez teljesen normális dolog.
semii baja nem lesz alacsony terhelésen,ha majd magas fordulaton csörög akkor kezdj aggódni ;)

Offline netcore

  • NetCore a Mester
  • *****
  • Posts: 78
  • Segített?: +2/-0
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #3 on: 2007 July 21, 11:53:02 am »
Állíttasd át  a kompjútert a szervizben (persze, csak ha amúgy is viszed majd), szerintem tuti belehet lőni rendesen kompjúteresen is. Ezek már elég inteligens vezérlésűek ehhez.

ezt remélem nem komolyan írtad....elvileg az uj kocsikban van kopogás érzékelő szal nem kell semmitse állítgatni a comp on...bár kiváncsi lennék hogy pl a gyári comp-on lehet e egyátalán bármit is állítani...azt majd egy nálam okosabb megmondja..
Mk3 Fiesta XR2i 1.8 16V
:-X :-X

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #4 on: 2007 July 21, 12:15:21 pm »
Az újabb mocikhoz nem nagyon konyítok, csak manapság már olyan bonyolult elektronikákkal/kompjúterekkel szerelik fel a motorokat, hogy mindent belehel állítani rajta. Gondoltam pont ezt ne lehessen ???
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #5 on: 2007 July 21, 12:41:05 pm »
A már korábban más témában említett 1.6 16 szelepes motorrol van szó 13ezer kilométerrel. Szóval én mindig az OMV -nél tankolok csepelen két kúton Carrera 95-öst.
Az autó alacsony fordulaton nagy terhelésnél(indulás) -vájt fülüként- picit csörög a moci. Ha jól tudom ez az alacsony oktán számnak köszönhető. Nem tudom volt e már valakinek ilyen tapasztalata? Jó lenne ha tudna segíteni. Még gondoltam hogy ez a carrera 95-ös lehet a gond, mert ebben állítólag valami adalék is van, aminek inkább javítani kellene a benyán. Hát nemtom, de mivel megszünt a 98-as benya megszünt, 100-ast meg nem akarok.... Szerintetetek? Hangosítsam fel a magnót?



ez teljesen normális dolog.
semii baja nem lesz alacsony terhelésen,ha majd magas fordulaton csörög akkor kezdj aggódni ;)
ezzel csak egyet tudok érteni teljesen normális. ha ez mégis zavar, időnként tegyél bele 100-ast is. nekem eddig minden autónál bevált ez a módszer ;)
« Last Edit: 2007 July 21, 14:35:30 pm by sudye »

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #6 on: 2007 July 21, 14:00:29 pm »
Állíttasd át  a kompjútert a szervizben (persze, csak ha amúgy is viszed majd), szerintem tuti belehet lőni rendesen kompjúteresen is. Ezek már elég inteligens vezérlésűek ehhez.

ezt remélem nem komolyan írtad....elvileg az uj kocsikban van kopogás érzékelő szal nem kell semmitse állítgatni a comp on...bár kiváncsi lennék hogy pl a gyári comp-on lehet e egyátalán bármit is állítani...azt majd egy nálam okosabb megmondja..

2000 elött nem használt a Ford kopogásérzékelőt az europai modellekben.

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #7 on: 2007 July 21, 14:16:01 pm »
Szerintem próbáld ki a OMV 100-sát, de még jobb ha Shell V-power 95-tel itatod a gépet. Nem kell mindig a v-power, de egyszer próbáld ki. Alacsony fordulaton nekem is zajosabb volt, de mióta 3-4 alkalmaként ezt nyomom bele egészen más (sokkal jobb) hangja van.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #8 on: 2007 July 21, 14:37:53 pm »
Szerintem próbáld ki a OMV 100-sát, de még jobb ha Shell V-power 95-tel itatod a gépet. Nem kell mindig a v-power, de egyszer próbáld ki. Alacsony fordulaton nekem is zajosabb volt, de mióta 3-4 alkalmaként ezt nyomom bele egészen más (sokkal jobb) hangja van.
a carrera 95 is tok ugyanazt tudja mint a Vpower 95. 3-4 tankolásonként csináltam V-power racinget tankoltam bele úgy 10 lityit, mikor üres volt a tank és jobb lett tőle a verda.
mostanában Essonál veszek 98-ast tökéletesen üzemel vele a verda, és olcsóbb mint a carrera vagy a vpower. :)

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #9 on: 2007 July 21, 14:57:04 pm »
Szerintem próbáld ki a OMV 100-sát, de még jobb ha Shell V-power 95-tel itatod a gépet. Nem kell mindig a v-power, de egyszer próbáld ki. Alacsony fordulaton nekem is zajosabb volt, de mióta 3-4 alkalmaként ezt nyomom bele egészen más (sokkal jobb) hangja van.
a carrera 95 is tok ugyanazt tudja mint a Vpower 95. 3-4 tankolásonként csináltam V-power racinget tankoltam bele úgy 10 lityit, mikor üres volt a tank és jobb lett tőle a verda.
mostanában Essonál veszek 98-ast tökéletesen üzemel vele a verda, és olcsóbb mint a carrera vagy a vpower. :)

eláruljátok mitől lett jobb a verda?
ez a program 95-ös benzinre van írva.
mivel nincsen kopogásérzékelő a kocsinak tök mind1 hogy milyen benzint kap az előre beállított(mivel nincsen memória nincsen tanulás sem)értékekkel megy.tök mind1 hogy 95-98-100 as benya van benne mindíg ugyan azt csinálja.
a ford EEC-je buta mint a tök a 2000 utániak egy fokkal jobbak,de sehol nincsen az igazitól...... 8)
van egy dugalj rajta ami elveszi az előgyujtást,ha rosszabb minőségű(91) benyával akarsz menni de olyan nincsen ami a jobb benzinhez van.......

csak hogy képben legyetek végre ;)
« Last Edit: 2007 July 21, 14:59:34 pm by szabyk »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #10 on: 2007 July 21, 14:59:51 pm »
Szerintem próbáld ki a OMV 100-sát, de még jobb ha Shell V-power 95-tel itatod a gépet. Nem kell mindig a v-power, de egyszer próbáld ki. Alacsony fordulaton nekem is zajosabb volt, de mióta 3-4 alkalmaként ezt nyomom bele egészen más (sokkal jobb) hangja van.
a carrera 95 is tok ugyanazt tudja mint a Vpower 95. 3-4 tankolásonként csináltam V-power racinget tankoltam bele úgy 10 lityit, mikor üres volt a tank és jobb lett tőle a verda.
mostanában Essonál veszek 98-ast tökéletesen üzemel vele a verda, és olcsóbb mint a carrera vagy a vpower. :)

eláruljátok mitől lett jobb a verda?
ez a program 95-ös benzinre van írva.
mivel nincsen kopogásérzékelő a kocsinak tök mind1 hogy milyen benzint kap az előre beállított(mivel nincsen memória nincsen tanulás sem)értékekkel megy.tök mind1 hogy 95-98-100 as benya van benne mindíg ugyan azt csinálja.
a ford EEC-je buta mint a tök a 200 utániak egy fokkal jobbak,de sehol nincsen az igazitól...... 8)

ezt énis tudom, én tapasztalatokról beszélek. az okát én sem értem, és a pénztárcám se szereti. örülnék neki ha 95-össel úgy menne mint a 98-assal most...

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #11 on: 2007 July 21, 15:03:25 pm »
Szerintem próbáld ki a OMV 100-sát, de még jobb ha Shell V-power 95-tel itatod a gépet. Nem kell mindig a v-power, de egyszer próbáld ki. Alacsony fordulaton nekem is zajosabb volt, de mióta 3-4 alkalmaként ezt nyomom bele egészen más (sokkal jobb) hangja van.
a carrera 95 is tok ugyanazt tudja mint a Vpower 95. 3-4 tankolásonként csináltam V-power racinget tankoltam bele úgy 10 lityit, mikor üres volt a tank és jobb lett tőle a verda.
mostanában Essonál veszek 98-ast tökéletesen üzemel vele a verda, és olcsóbb mint a carrera vagy a vpower. :)

eláruljátok mitől lett jobb a verda?
ez a program 95-ös benzinre van írva.
mivel nincsen kopogásérzékelő a kocsinak tök mind1 hogy milyen benzint kap az előre beállított(mivel nincsen memória nincsen tanulás sem)értékekkel megy.tök mind1 hogy 95-98-100 as benya van benne mindíg ugyan azt csinálja.
a ford EEC-je buta mint a tök a 200 utániak egy fokkal jobbak,de sehol nincsen az igazitól...... 8)

ezt énis tudom, én tapasztalatokról beszélek. az okát én sem értem, és a pénztárcám se szereti. örülnék neki ha 95-össel úgy menne mint a 98-assal most...

úgy is megy csak tze gondolod hogy jobban megy.
de ha akarod le lehet mérni mi a változás ::)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #12 on: 2007 July 21, 15:17:05 pm »
bogarat ültettél a fülembe. újrapróbálgatom akkor. :) remélem meg is tapasztalom h igazad van. :D

ceaser

  • Guest
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #13 on: 2007 July 22, 20:36:08 pm »
Köszi mindenkinek a tanácsot. Lehet, hogy értelmetlenül, de kipróbálom én is a OMV-nél a 100-ast. Én mindig az OMV-nél tankolok, és ott már megszüntették a 98-ast sajna. Szerintem az lehet ebben az egészben a turpisság, hogy magyarországon minden egy picit más mint az EU-ban.(csak tapasztalat.)Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy: nálunk a 95-ös benya szerintem sehol nem 95-ös. Szerintem ezért van mindenkinek igaza ebben a témában. Mindenesetre köszi a hozzászólásokat: a lényeg a lényeg, nem kell beszarni hogy picit csörög. Köszi
Ave!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: ,,Becsörög" a moci
« Reply #14 on: 2007 July 23, 11:35:36 am »
Egy új autónál elég fura jelenség, biztos kitaláltak valami elektronikát, hogy ne fordulhasson elő ilyen!
Pl nekem is "csörgött" a motor (kinek milyen csörgés a csörgés persze attól is függ), de csak amikor tolattam, meg amikor kicsit erölködött a motor, de csak lassú temnál lehetett hallani és végül kiderült, hogy az egyik vezetéket tartó fém bisz-b*sz kijött a helyéről és az a blokkhoz ért... visszatettem a helyére és most már semmi.
Amíg nem vettem észre azt a fránya vezetéket, addig mi se tudtuk mi lehet a gáz...
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...