Author Topic: MK7 Váltó - gondok  (Read 21934 times)

TLevi

  • Guest
MK7 Váltó - gondok
« on: 2012 June 05, 12:38:20 pm »
Sziasztok

Van egy Fiestám, 2007-es, 1.4 l - es, benzines. A gond az vele, hogy a nap folyamán nagyon nehezen lehet sebességet váltani (reggel, amikor még hideg, akkor majdnem teljesen helyrejön). Minden sebesség - fokozattal ugyanaz a gond, még "üresben is nehezen mozgatható a seb. - váltó kar.

Mi lehet az oka? Mi a megoldás? Valaki talalkozott már ezzel a jelenséggel?
Meglepődve tapasztaltam, hogy kábeles mechanizmus működteti a váltót. :o

Köszönom előre is a segitséget!

TLevi

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:MK7 Váltó - gondok
« Reply #1 on: 2012 June 05, 14:46:34 pm »
És sanszosan pont azzal lesz a gondod is. Mi tavaly jártunk így síeléskor a bérelt kisbusszal, odafele utolsó 50 kilométeren imádkoztunk, hogy ne jöjjön több körforgalom vagy kereszteződés. Aztán ott megnézettük, és javasolták jöjjünk vele haza (időben nem fért volna bele a javítás). Cirka 1600km - hazahozott, de az út végén megint gyengélkedett.
D.V.Zs.

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:MK7 Váltó - gondok
« Reply #2 on: 2012 June 05, 17:10:48 pm »
igaza van dvzs-nek,valószínűleg a bovdeneknél lesz a gond,esetleg a váltó belsejében ahogy melegszik ott szorul meg valami.
« Last Edit: 2012 June 05, 17:17:05 pm by Pityke »
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

TLevi

  • Guest
Re:MK7 Váltó - gondok
« Reply #3 on: 2012 June 06, 08:03:01 am »
És sanszosan pont azzal lesz a gondod is. Mi tavaly jártunk így síeléskor a bérelt kisbusszal, odafele utolsó 50 kilométeren imádkoztunk, hogy ne jöjjön több körforgalom vagy kereszteződés. Aztán ott megnézettük, és javasolták jöjjünk vele haza (időben nem fért volna bele a javítás). Cirka 1600km - hazahozott, de az út végén megint gyengélkedett.

=============

Köszönöm szépen, ..., majd delután kiderül (az biztosan, hogy mennyire viseli meg a penztarcamat, de remélem, hogy az is, megoldodik-e a probléma?)... mert elviszem a Ford - szervizbe!

TLevi

TLevi

  • Guest
Re:MK7 Váltó - gondok
« Reply #4 on: 2012 June 08, 06:34:58 am »
Sziasztok!

A tegnap megoldodottak a váltó - gondjaim. Most már nagyon "hanyagul" tudom váltani a sebességet.
A probléma a "kábelek" végén volt, a "szekrény" felőli részen. A "kábelek" gömb - csuklóval csatlakoznak a váltó 2 tengelyéhez, majd a két tengely "bemegy" a váltóba, 2 teflon perselyen keresztül ... ott van 2 porvédő, amik, megmagyarázhatatlanul, becsúsztak a perselyek és a tengelyek közé ... és szorultak és szoritottak.
Ezeket kiszabaditva megoldodott a probléma. Az is gond, hogy én acél olajteknő pajzsot tetettem a járgányra és ez korlátozza a motortér hűlését, implicite a "szekrény" hűlését is, tehát a meleg hatására még nehezebben működött.

Na, de szerencsére megoldódott és még elég olcsón is "úsztam" meg.