Author Topic: Tempomat  (Read 20295 times)

Offline DarkEvil

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #15 on: 2016 May 10, 09:56:07 am »
Sziasztok.

Most jöttem meg a M3-as Solymártól, ahonnan elküldtek azzal az indokkal, hogy a 2009-es (JA8)-as Ford Fiestámba nem lehetséges a tempomat szerelése.
Olvastam a fórumot, és az olvasottakat követve Nálam is minden adott lenne ahhoz, hogy tempomat legyen a kocsiban. Tudnátok egy kicsit bővebb tájékoztatást adni ehhez?

Köszönöm,

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Tempomat
« Reply #16 on: 2016 May 10, 10:32:56 am »
Sziasztok.

Most jöttem meg a M3-as Solymártól, ahonnan elküldtek azzal az indokkal, hogy a 2009-es (JA8)-as Ford Fiestámba nem lehetséges a tempomat szerelése.
Olvastam a fórumot, és az olvasottakat követve Nálam is minden adott lenne ahhoz, hogy tempomat legyen a kocsiban. Tudnátok egy kicsit bővebb tájékoztatást adni ehhez?

Köszönöm,
Mit mondtak miért nem lehet? Mi hiányzik hozzá?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #17 on: 2016 May 17, 21:26:27 pm »
Nincs benn a kábel?

Offline Borolaci

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #18 on: 2017 January 06, 14:13:05 pm »
Sziasztok!

Tudom, hogy nem mostani a téma, de nemrég vettem egy 2010-es fiesta-t, amiben nincs tempomat, de nagy szükségem lenne rá. Megnéztem én is a kormányburkolat mögötti csatlakozót és sajnos nekem nincs ott a bal oldali két vezeték. Felhívtam a Ford márkaszervízt, ahol azt mondták, hogy ők csak azt tudják megnézni alvázszám alapján, hogy milyen az autó felszereltsége, de azt nem hogy pl. alkalmas-e akár vezetékezés akár motorvezérlő szoftver alapján a tempomat fogadására.

Korábban azt írták itt hogy a két vezeték hiánya nem feltétlenül jelenti azt hogy nem lehet beépíteni, de ebben az esetben érdekel az, hogy szükséges-e vezetékköteg csere?

Köszönöm!

Offline csaszi

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +1/-0
Re:Tempomat
« Reply #19 on: 2017 January 06, 14:33:07 pm »
Írtam privátot.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Tempomat
« Reply #20 on: 2017 January 06, 15:45:19 pm »
Írtam privátot.
Amennyiben a kérdésre van megoldásod, akkor oszd már meg légyszíves itt a topicban is, hátha mást is érdekel!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline csaszi

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +1/-0
Re:Tempomat
« Reply #21 on: 2017 January 06, 16:31:02 pm »
Amennyiben a kérdésre van megoldásod, akkor oszd már meg légyszíves itt a topicban is, hátha mást is érdekel!

Elnézést. A lényeg hogy akinek nincs előkészítve a tempomat kábelezés, azt utólag is meg lehet csinálni.
Ez miatt nem kell komplett kábelköteget venni.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Tempomat
« Reply #22 on: 2017 January 06, 18:22:47 pm »
Elnézést. A lényeg hogy akinek nincs előkészítve a tempomat kábelezés, azt utólag is meg lehet csinálni.
Ez miatt nem kell komplett kábelköteget venni.
Köszi, azok nevében akiket érdekel.  :notworthy:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Borolaci

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #23 on: 2017 February 13, 07:32:39 am »
Sziasztok!
Leírom, nekem hogyan sikerült tempomatot szereltetni az autómba.
Nemrég vettem egy 2010-es Ford Fiestát, amiben sajnos nem volt, de mivel én is sokat autózok napi szinten, így igen hasznosnak véltem. Nézegettem a külön beépíthető plusz bajuszapcsolós megoldásokat is, de szerintem nem ér meg ~130 eFt-t a tempomat így.
Aztán én is rátaláltam az angol Nath.So-s oldalra, ahol szépen le van írva, hogy mi kell hozzá, a kitétel a korábban említett két vezeték megléte.
Nekem se volt meg az a két vezeték.
Ekkor írtam a fórumra, ahol Csaszi fórumtárs a segítségemre sietett.
Ajánlása szerint keressek használtan egy kormányt (sajnos tényleg csak kormánnyal együtt lehet szerezni kapcsolókat...), a beszerelést és motorvezérlő programozást meg tudja oldani.
Sikerült is ebay-ről egy kormányt szereznem ~26 eFt-ért (plusz postaköltség), amiben mind a bal oldali audiovezérlő, mind pedig a jobb oldali tempomat vezérlő gombok benne voltak. Ezután időpontot egyeztettünk Csaszival és nemrég már tempomatos Fiestával közlekedek.
Az egész művelet ~1.5óra volt, mivel messziről érkeztem, így megvártam a műveletet, utána próbakör, és azóta is hibátlanul működik.
Csak ajánlani tudom mindenkinek, mert szépen és jól dolgozik, a beépítés után nem mondanám meg hogy ez nem a gyárból jött így ki. A munkadíj teljesen korrekt, ilyen áron, ilyen minőségben és ennyi idő alatt sokat kéne keresgélni mire találtam volna mást.
Most nézve az újonnan vásárolható Fiesták listáját, egy tempomat opció 50 eFt. Ha sikerült kifogni egy normális kormányt, kis postakötséggel, akkor jóval ez alatt is meg lehet oldani az utólagos beépítést. Nekem az utazás és postaköltség miatt több lett, de mivel a hivatalos márkaszervíz is csak hebegett-habogott a kérdésen, így mindenképpen megérte.

Üdv.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Tempomat
« Reply #24 on: 2017 February 13, 13:24:44 pm »
..., és azóta is hibátlanul működik...
:icon_thumright:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4