Author Topic: Tempomat  (Read 20294 times)

Offline Petika

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Tempomat
« on: 2012 May 29, 16:15:29 pm »
Hello!

Sikerült már valakinek utólagosan tempomatot épít(tet)nie a Fiestájába (JA8)? Ha igen, hol/hogyan?
Focusról, Mondeoról már olvastam, hogy nem túl bonyolult, de Fiestáról még nem.

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #1 on: 2013 November 06, 19:51:45 pm »
Nah uraim! Belevágok a tempomatos dologba!
De nem ám utólag, hanem gyári kiszerelésben! Pár óra külföldi fórum nézegetés után ugyanis arra jutottam, hogy megoldható, és csak egy új kormánykerék kell hozzá a vezérlőegységgel + egy szoftveres beállítás, hogy élesítse a tempomatot! Már meg is van a hely, ahol megoldom, nem akarok reklámot csinálni, de a Nagykőrösi úton van, és partnere ennek az oldalnak! Új kormánykerék vezérlőkkel:45 + 15 munkadíj (beszerelés + programozás)! Lehet, hogy 10-zel drágább, mintha úgy rendelte volna valaki az autót alapból, de használt autót vettem, és ez szerintem a legesztétikusabb megoldás + még így is fele annyi, mint pl egy waeco szett! Frissítés később...

Offline tom_tom

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #2 on: 2013 November 07, 21:14:59 pm »
Jujj, ez nagyon-nagyon érdekel!!
Várom a fejleményeket. Nekem sincs benne alapból, és nagyon szeretnék, eddig az utólagos megoldások (számomra) visszássága miatt vonakodtam, de így, hogy kormányon lenne, mint alapból, így biztos, hogy meg fogom csináltatni....

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #3 on: 2013 November 07, 22:03:45 pm »
Itt egy leírás, és a PDF-ben megtalálod, hogy hogyan tudod megnézni, hogy elvileg aktiválható-e nálad ez a funkció (ha nem megy angolul, akkor szívesen leírom, hogy mi kell, de a képek alapján érthető, a legvégén mutatott kábelkötegből az első kettőnek kell meglennie, a fehérnek meg a zöld-barnának)

 http://fiestawiki.net/tiki/tiki-index.php?page=Cruise+Control

Hétfőn tudok új infókat mondani, akkor egyeztetek a szervízzel, egyelőre annyit mondtak látatlanban, hogy semmi probléma, szóval lehet, hogy ez a két kábel se kell (2010-es a leírás benne is van, hogy akkori ismeretük szerint ezek nélkül nem lehet).

Offline Petika

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #4 on: 2013 December 30, 16:34:05 pm »
... kábelkötegből az első kettőnek kell meglennie, a fehérnek meg a zöld-barnának...
Hétfőn tudok új infókat mondani, akkor egyeztetek a szervízzel, egyelőre annyit mondtak látatlanban, hogy semmi probléma, szóval lehet, hogy ez a két kábel se kell (2010-es a leírás benne is van, hogy akkori ismeretük szerint ezek nélkül nem lehet).


Neked megvan a két kábel? Ha jól láttam, nekem hiányzik, és 2008-as az autó...

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #5 on: 2014 January 03, 19:09:20 pm »
Üdv! Igen nálam megvolt, de elvittem előtte biztonság kedvéért a Ford Solymárhoz, mert a másik helyen sajnos nem sikerült többszöri megkeresésre sem időpontot kisajtolni, ezért úgy voltam vele, hogy máshoz viszem. Nagyon kedvesek és korrektek voltak.

Már másnapra kaptam időpontot, fél óra alatt megállapították, hogy a kábelköteg benn van, de szoftveresen még nem tudja, de azt megoldják. Ez volt ~4500 ft. Ekkor meg is rendeltem az új kormányt, és kaptam árajánlatot, hogy kormánnyal együtt ~65.000 ft-ból megcsinálják. Fontos, hogy kápét vigyél 20% előlegnek (nálam 15e-t kértek), ha rögtön meg akarod rendelni, mert, ha kártyával fizetsz, akkor 4 nap átfutás miatt, 1 hét helyett 11 nap mire megjön az új kormány (küldenek smst, amint megjön).

December vége felé be is rakták, ki is próbálták (másfél óra) működött is faján, csak sajnos nem néztem meg, hogy a hangvezérlésem meg nem működött a rádió kormánykapcsolóján lévő visszatekerő és menü gombbal együtt, de rögtön hívtam őket, és kaptam időpontot, de csak sajnos mára.

Ma bevittem fél óra alatt már vissza is kaptam, ingyen csinálták, szóval boldog vagyok, működik minden, szép és jó!

Az összköltség így cirka 70e plusz Solymár - 18. ker. oda vissza 3x, ami az eredeti tervtől egy kicsit több, de még belefért, ha azt nézem, hogy az utólagos tempomatok nekem nem szimpik és ettől jóval feljebb kezdődnek, plusz nagyon sokat járok autópályán (akár heti 1000 km). Szóval, bátran ajánlom mindenkinek! És sok sikert!

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #6 on: 2014 January 03, 19:12:03 pm »
Jah, meg szerintem, az, hogy a kábelköteg nincs benn, biztos megoldható, ha bontóból kukázol egy ilyen köteget és azzal együtt rakatod be, biztos nem csilliárdos tétel, csak tán több idő a bontások miatt. De érdemes előtte felhívni a helyet, ahol csináltatni akarod, vagy tényleg nyugodt szívvel ajánlom a Ford Solymárt, mert kedvesek-rendesek, és biztos segítenek, hogy mi ilyenkor a teendő.

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Tempomat
« Reply #7 on: 2014 January 04, 08:41:51 am »
tempomat,hm jó kérdés.de a saját véleményem szerint nem.meg is mondom miért.ha tényleg sokat mész és éjszaka is akkor a legrosszabb amit tehetsz.monoton fáradt vagy elalszol és meg van a baj.nem véletlenül olaszoknál nem engedik éjjel a tempomatot.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #8 on: 2014 January 04, 11:14:05 am »
Hát Szeged-Pest pályán általában lemegyek alfába és úgy közlekedek (ha nem csinálsz hülyeséget, és előzékeny vagy szinte biztos, hogy biztonságban megérkezel) meg cirka másfél óra szóval elfáradni is rövid, csak sokszor kell menni :) nekem ezért volt fontos a tempomat, hogy, ha már a héten 4jére megyék, akkor is frissebben szálljak ki a kocsiból.

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Tempomat
« Reply #9 on: 2014 January 04, 15:59:36 pm »
szeged budapest távra meg teljesen felesleges a tempomat.az elfáradást meg pont nekem nem kell bemutatni ,kamionozok 9-10 órákat vezetek minimum.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #10 on: 2014 January 05, 12:34:47 pm »
Hát, ki hogy ítéli meg. Flamewart elkerülendően, itt a kivitelezésről és annak lehetőségéről volt szó. Nekem bejött. Szeretem, kényelmes, segít, hogy ne trafizzának le( főleg a jövőre való tekintettel), és hosszú távon a pénztárcámat is kíméli, mind fogyasztás és értéknövelés céljából. Az meg, hogy kinek éri meg, és ki érzi úgy, hogy felelősséggel tudja használni, már mindenki maga döntse el.

Offline csaszi

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +1/-0
Re:Tempomat
« Reply #11 on: 2014 January 17, 20:57:44 pm »
Üdv! Igen nálam megvolt, de elvittem előtte biztonság kedvéért a Ford Solymárhoz, mert a másik helyen sajnos nem sikerült többszöri megkeresésre sem időpontot kisajtolni, ezért úgy voltam vele, hogy máshoz viszem. Nagyon kedvesek és korrektek voltak.

Már másnapra kaptam időpontot, fél óra alatt megállapították, hogy a kábelköteg benn van, de szoftveresen még nem tudja, de azt megoldják. Ez volt ~4500 ft. Ekkor meg is rendeltem az új kormányt, és kaptam árajánlatot, hogy kormánnyal együtt ~65.000 ft-ból megcsinálják. Fontos, hogy kápét vigyél 20% előlegnek (nálam 15e-t kértek), ha rögtön meg akarod rendelni, mert, ha kártyával fizetsz, akkor 4 nap átfutás miatt, 1 hét helyett 11 nap mire megjön az új kormány (küldenek smst, amint megjön).

December vége felé be is rakták, ki is próbálták (másfél óra) működött is faján, csak sajnos nem néztem meg, hogy a hangvezérlésem meg nem működött a rádió kormánykapcsolóján lévő visszatekerő és menü gombbal együtt, de rögtön hívtam őket, és kaptam időpontot, de csak sajnos mára.

Ma bevittem fél óra alatt már vissza is kaptam, ingyen csinálták, szóval boldog vagyok, működik minden, szép és jó!

Az összköltség így cirka 70e plusz Solymár - 18. ker. oda vissza 3x, ami az eredeti tervtől egy kicsit több, de még belefért, ha azt nézem, hogy az utólagos tempomatok nekem nem szimpik és ettől jóval feljebb kezdődnek, plusz nagyon sokat járok autópályán (akár heti 1000 km). Szóval, bátran ajánlom mindenkinek! És sok sikert!


Örülök hogy jó lett!
Én voltam a szerelő  :)

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #12 on: 2014 January 23, 04:21:47 am »
Zsííír :D köszi! Így utólag is!

Offline csaszi

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +1/-0
Re:Tempomat
« Reply #13 on: 2014 May 13, 20:48:54 pm »
Hello!

Sikerült már valakinek utólagosan tempomatot épít(tet)nie a Fiestájába (JA8)? Ha igen, hol/hogyan?
Focusról, Mondeoról már olvastam, hogy nem túl bonyolult, de Fiestáról még nem.

Na akkor Petika fórumtársnak is működik a tempomat, neki nem volt a kábel meg.
De megoldható  ;D

Offline SteeWee88

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Tempomat
« Reply #14 on: 2015 July 06, 11:00:12 am »
Sziasztok!

Akinek sikerült megoldani a tempomat témát,adjon egy e-mail címet,had kérdezzek pár dolgot!

Köszönöm szépne!