Author Topic: indítás .  (Read 4551 times)

PPettya

  • Guest
indítás .
« on: 2012 May 21, 18:26:59 pm »
hali hali :) Annyit szeretnék kérdezni és segítséget kérni hogy vajon mitől ? : .

télen 2-3 izzításra és sok tekerésre indult be az autó .. most hogy jobb idő van 2 izzítás kell és még így is sokat teker. Tűnődtem hogy gyenge az aku ? ( onnan indulok az akuval hogy miután beindul a generátor ékszíj 1 , másfél percig cincig , csúszik még vissza nem tölt) utána gondolkodtam hogy a gyertyák lehetnek a gondok ? vagy egyszerűen a kompresszió hiánya .. '.6 D ről lenne szó .

Előre is köszönöm a válaszokat .
« Last Edit: 2012 May 23, 20:40:01 pm by PPettya »

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:indítás .
« Reply #1 on: 2012 May 25, 21:23:42 pm »
Érdemes megnézni az izzító gyertyákat,ha az aksi haldoklana,akkor nagyon nehezen tekerné.
Ha nyikorog a szíj,akkor nagy valószínűséggel rá kell feszíteni,ha csak nincs nagyon megkopva a tárcsa,mert akkor is nyekereghet.

Offline Smici

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +1/-0
Re:indítás .
« Reply #2 on: 2012 May 26, 17:20:26 pm »
Ha sokat teker akkor az akksival nincs gond. A csúszás meg az akku áramfelvétele miatt van. Indításkor sok áramot veszt és ezt vissza kell tölteni.
A gĂĄzt a bolond is tudja nyomni! Maradj az okosak kĂśzĂśtt!

PPettya

  • Guest
Re:indítás .
« Reply #3 on: 2012 May 27, 15:52:26 pm »
igen igen köszönöm a válaszokat . én még azon filoztam hogy indítómotort fel kellene újítani . régebbi ford sierránál voltak ilyen problémák és azoknál a felújítás segített. de 8 án megy olajcserére akkor sort kerítünk mindenre és megnézzük . még 1x köszönöm .

Offline Smici

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +1/-0
Re:indítás .
« Reply #4 on: 2012 May 27, 17:24:30 pm »
Esetleg az önindítóra menő kábelek érintkezőjét csiszold meg kicsit, meg a test kábelt hátha jobb lesz. Nekem ideig-óráig segített.
A gĂĄzt a bolond is tudja nyomni! Maradj az okosak kĂśzĂśtt!

PPettya

  • Guest
Re:indítás .
« Reply #5 on: 2012 June 23, 17:52:46 pm »
probléma megoldva ! porlasztó hiba okozta a nehezen indulást :) most pöc röf