Author Topic: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D  (Read 18345 times)

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #15 on: 2008 May 06, 18:52:37 pm »
hm.. ma alá feküdtem a kocsinak és át néztem hogy végülis milyen állapotban van van a rendszer meg hogy hogy tudják majd eggyátalán majd el vinni hátra a kipuff csövet... a közép és a vég dob leghátúl van elől van a katalizátor de a leömlő után van egy kis dob szerű valami az micsoda?

« Last Edit: 2008 May 06, 18:55:37 pm by FordTom »

RyAn

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #16 on: 2008 May 06, 19:45:35 pm »
hm.. ma alá feküdtem a kocsinak és át néztem hogy végülis milyen állapotban van van a rendszer meg hogy hogy tudják majd eggyátalán majd el vinni hátra a kipuff csövet... a közép és a vég dob leghátúl van elől van a katalizátor de a leömlő után van egy kis dob szerű valami az micsoda?



kétrészes az 1.4esek katalizátora  ;)

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #17 on: 2008 May 06, 20:21:29 pm »
húha.. és ha ketté vágom akkor nagy baj? már mint a kis részt.... vagy inkább maradjon?

RyAn

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #18 on: 2008 May 06, 20:38:57 pm »
húha.. és ha ketté vágom akkor nagy baj? már mint a kis részt.... vagy inkább maradjon?

katot hagyd fenn!
középsö dob ki vagy gázgyorsito helyére és egy norm. hátsódob!

Robi

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #19 on: 2008 May 07, 07:39:12 am »
A gázgyorsítót nem a kat helyére teszik, hanem a középdob helyére.
Ryan a normál hátsó dob alatt a gyárit érted? Mert ha igen, akkor felesleg a rendszer, ha visszateszik a gyári a dobot.
Ha nem akar sport dobot a nagy hang miatt, akkor kell keresni egy 2 cellás dobot (bontóban) és azt feltenni egy szép véggel.
Nem folyt annyit mint a gyári 3 cellás, de nincs hangja.
Nekem is így van most megoldva. (Keztem meghülyülni a brúgástól. :tongue3:)
Nem kiröhögni, nekem most a Subaru Wrx Sti dobja van fent. Piszok nagy, épp hogy elfér, de fent van és nem üt. (Mostmár.)
Csak ha 5-en ülünk a kocsiba és jön a Mo.-on jól megszokott kikerülhetetlen kátyús szakasz...

A katalizátort szerintem se kellene kivenni, lehet, h dob a teljesítményen, de ha a KPM elkap, ugrott az autód.
Ha nagyon nem kell a kat, akkor a mostanit kettévágod, beleheggesztessz egy csövet, és visszaeszkábálod ugyanúgy mintha gyári lenne.

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #20 on: 2008 May 07, 15:04:44 pm »
a katalizátor marad akkor sokan lebeszéltek róla... egy dobos 50-es sport kipuff. rendszer lesz fent a hang annyira nem zavar épp az hogy minél hangosabb lesz annál jobb.... meg a durrogást remélem megtom oldani.. kicsit több elő gyújtást adok neki aztán hadd szóljon

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #21 on: 2008 May 07, 15:47:15 pm »
Nekem semmi változás nem lett végrehajtva mint a sportdob felszerelése. Itt van videó az eredményről: http://youtube.com/watch?v=tsjrRYuzh0c  mondjuk a valóságban ennél mélyebb jóval (a kamera mikrofonja egy sz@r) :(


szerk: ööö most látom, hogy ez MK3-MK5 szóval nem kívánatos személy vagyok itt (persona non grata [épp nemzetközi jogot olvasok :) ] de azért hátha segít a választásban-
« Last Edit: 2008 May 07, 15:50:29 pm by sdavid »

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #22 on: 2008 May 07, 19:13:45 pm »
háát lehet hogy ez a project elmarad... horrorr összeget mondtak itt szegeden a kipuffosok 28 ezer ft anyaggal úgy hogy én adom a vég dobot nekik a katalizátortól egy csövet kell elhúzni hátra meg hajligatni meg két fület fel hegeszteni... rablás az egész :-\

Jester43

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #23 on: 2008 May 07, 21:07:53 pm »
És ez még annyira nem is vészes.. a jó anyagnak valóban meg van az ára, én azért nem is erőltettem a komplett cső-cserét.

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #24 on: 2008 May 08, 20:12:15 pm »
na találtam egy másik helyet 18 ezer 48-as csővel és a dobommal.... holnap délbe készen van majd rakom fel a videokat...

Jester43

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #25 on: 2008 May 08, 20:37:37 pm »
Nah azt biztos szépen fog duruzsolni:) Kiváncsian várjuk a bemutatót ;)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #26 on: 2009 April 17, 14:04:53 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.