Author Topic: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D  (Read 18161 times)

martonkremo

  • Guest
Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« on: 2007 July 07, 14:15:25 pm »
Sziasztok 92 es 1,1 ic -s fityónak szeretnék kicsit sportosab hangot, persze nem recsegőset mint a sufnitutning ladáknak van .. :S:D csak hátsó dobot szeretném kicserélni. azt szeretném elérni hogy alapban igy szépen duruzsoljon, illetve amikor huzatom akkor is morogjon rendesen :D valami ilyesmire gondoltam: http://youtube.com/watch?v=uCLe_m_hu_4

mit mondjak a boltban, milyen kipufogót kérek ?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #1 on: 2007 July 07, 14:20:59 pm »
janó dob-hoz menj pl ott mutatnak hangmintákat is és megcsinálják neked a dobot, le kell írnod h milyen hangot szeretnél, és azt megcsinálják. én nem szeretem a kész dobokat, nem kerül sokkal többe ha csináltatsz.
« Last Edit: 2007 July 07, 14:50:01 pm by sudye »

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #2 on: 2007 July 07, 16:04:17 pm »
Sziasztok 92 es 1,1 ic -s fityónak szeretnék kicsit sportosab hangot, persze nem recsegőset mint a sufnitutning ladáknak van .. :S:D csak hátsó dobot szeretném kicserélni. azt szeretném elérni hogy alapban igy szépen duruzsoljon, illetve amikor huzatom akkor is morogjon rendesen :D valami ilyesmire gondoltam: http://youtube.com/watch?v=uCLe_m_hu_4

mit mondjak a boltban, milyen kipufogót kérek ?

vedd meg az én komplett 60-as rendszeremet annyiért adom mint amennyiért egy dobot csinálnak neked ;)

morgós hangja lesz


martonkremo

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #3 on: 2007 July 16, 23:26:43 pm »
Szia szabyk az autódon van még a rendszer vagy már leszerelted ? a hangjár azért kiváncsilennék mert ez nem egy rs turbo hanem egy 1,1 es :D

jocc

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #4 on: 2007 July 17, 19:50:20 pm »
Hi!
Szaladgál valaki katalizátor nélkül? (nyugi, nincs KPM-es a közelemben  ;)...)
Igaz, hogy rádob pár lóerőt, meg nem fuldokol? Vagy ez marhaság?
Tudom, ilyenkor ügyesnek kell a zöldkarinál  :-X. Tapasztalatok?

Dipper

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #5 on: 2007 July 17, 20:50:20 pm »
Védd a környezeted  :-X  ;D

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #6 on: 2007 July 17, 21:44:18 pm »
Szia szabyk az autódon van még a rendszer vagy már leszerelted ? a hangjár azért kiváncsilennék mert ez nem egy rs turbo hanem egy 1,1 es :D

nem nekem már picit nagyobb van......
szerintem simán jó hangja van,de nem tudom bemutatni sajnos...

üdv

drs

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #7 on: 2007 July 18, 12:59:15 pm »

Udv!

Hi!
Szaladgál valaki katalizátor nélkül? (nyugi, nincs KPM-es a közelemben  ;)...)
Igaz, hogy rádob pár lóerőt, meg nem fuldokol? Vagy ez marhaság?
Tudom, ilyenkor ügyesnek kell a zöldkarinál  :-X. Tapasztalatok?

Ezen en is gondolkodtam, h berakok a helyere egy csovet, de szinte mindenki az mondta, hogy ennek igy onmagaban nem sok ertelme van, sot, meg ronthat is a teljesitmenyen, ha kiszeded a kat-ot, mert nem lesz meg a megfelelo folytas a hengereknek. Ahoz, hogy mukodjon a dolog, at kell alakitani a teljes kipuff rendszert a leomloktol a hatso dobig. Legutobb egy kipuffszerelovel beszeltem errol, de a szerelom is nagyjabol ezt mondta. Meg olyat is hallottam, h ha mar ilyesmit csinalsz, akkor nemcsak a kipuff oldalt kell megbutykolni, hanem a szivoellenallast is csokkenteni kell ("sport" legszuro -> kisebb az ellenallasa, de kevesbe szuri meg a levegot, tobb szutyok kerul a motorba).

Mondjuk szerintem ez is lehet kocsifuggo, talan egy probat meger. Esetleg csinaltass elotte es utan egy dyno tesztet, az megmutatja a kulonbseget. ;)

drs

silvercircle

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #8 on: 2008 April 01, 13:59:11 pm »
Sziasztok!

Nézelődtem a neten és találtam egy helyet, ahol vannak kifejezetten dízel autókhoz is sportdobok. magnumtuning.hu
Itt van kifejezetten fiestához is dob, már ha tényleg autóspecifikusak és nem csak odaírták.
Van valaki, aki kifejezetten ilyen dízelhez készült dobot tett a kocsija alá? Vajon mennyire lenne egy ilyen dobbal szép hangja? Vagy ez csak szemfényvesztés? Jó lenne ha szép, nem túl hangos, de morgós hangja lenne a kocsimnak és szerintem idővel befektetnék egy ilyenbe ha van értelme. Viszont ha csak traktorhangot lehet vele elérni, akkor nem raknám bele még ha fizetnének, akkor sem.
Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye erről.

edl

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #9 on: 2008 April 02, 21:24:11 pm »

Udv!

Hi!
Szaladgál valaki katalizátor nélkül? (nyugi, nincs KPM-es a közelemben  ;)...)
Igaz, hogy rádob pár lóerőt, meg nem fuldokol? Vagy ez marhaság?
Tudom, ilyenkor ügyesnek kell a zöldkarinál  :-X. Tapasztalatok?

Ezen en is gondolkodtam, h berakok a helyere egy csovet, de szinte mindenki az mondta, hogy ennek igy onmagaban nem sok ertelme van, sot, meg ronthat is a teljesitmenyen, ha kiszeded a kat-ot, mert nem lesz meg a megfelelo folytas a hengereknek. Ahoz, hogy mukodjon a dolog, at kell alakitani a teljes kipuff rendszert a leomloktol a hatso dobig. Legutobb egy kipuffszerelovel beszeltem errol, de a szerelom is nagyjabol ezt mondta. Meg olyat is hallottam, h ha mar ilyesmit csinalsz, akkor nemcsak a kipuff oldalt kell megbutykolni, hanem a szivoellenallast is csokkenteni kell ("sport" legszuro -> kisebb az ellenallasa, de kevesbe szuri meg a levegot, tobb szutyok kerul a motorba).

Mondjuk szerintem ez is lehet kocsifuggo, talan egy probat meger. Esetleg csinaltass elotte es utan egy dyno tesztet, az megmutatja a kulonbseget. ;)

drs


egy ilyen dyno teszt mennyibe kerül fiestára? Kíváncsi lennék majd az én fityóm adataira, nem csak a lóerő, hanem mikor adja le a legnagyobb nyomatékot, telejsítményt stb..

Dugo

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #10 on: 2008 April 02, 21:47:04 pm »
Sziasztok!

Nézelődtem a neten és találtam egy helyet, ahol vannak kifejezetten dízel autókhoz is sportdobok. magnumtuning.hu
Itt van kifejezetten fiestához is dob, már ha tényleg autóspecifikusak és nem csak odaírták.
Van valaki, aki kifejezetten ilyen dízelhez készült dobot tett a kocsija alá? Vajon mennyire lenne egy ilyen dobbal szép hangja? Vagy ez csak szemfényvesztés? Jó lenne ha szép, nem túl hangos, de morgós hangja lenne a kocsimnak és szerintem idővel befektetnék egy ilyenbe ha van értelme. Viszont ha csak traktorhangot lehet vele elérni, akkor nem raknám bele még ha fizetnének, akkor sem.
Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye erről.
Szerintem kifejezetten olyan dob nincs ami dieseles!Miben különbözne a diesel dob a benzinestől?Szerintem tök ugyan az csak odairják hogy jobban megbíz bennük!De ha érdekel a dob akkor van már erről téma már beszéltünk róla és ott le van irva hogy milyen dob való neked!

silvercircle

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #11 on: 2008 April 02, 22:02:16 pm »
Hát ezért kérdeztem én is, hogy ki mit gondol erről. Bennem is van egy olyan érzés, hogy ez csak marketingfogás. Elolvastam már az összes kipuffos eszmecserét, de igazából a dízeleknél csak találgatás szinten megy a dolog, ahogy láttam. Csak azért nem szeretném levágni róla a gyári dobot, hogy aztán meg rakhassam vissza ha egyik dob hangja sem tetszik. Ejj, nehéz ügy ez... Hallottam már pár dízelt sportdobbal, de nem igazán nyerték el a tetszésemet, meg sem közelíti a hangjuk egy benzinesét. :( Kicsit olyan hangjuk van, mintha lyukas lenne a cső valahol. :) Azt meg ingyen is meg lehet csinálni. :)

Jester43

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #12 on: 2008 May 04, 16:52:51 pm »
Én személy szerint meghagytam a gyári csövet mert elég vaskos azért az az 1.1-hez, kati valahol elmaradt véletlenül, úgyhogy kipótoltam csővel ( ;D ). A hátsó dobot is kihagytam, de így azért elég veszélyes hangja lett, kissé recseg, úgyhogy valami jó kis dobot berakok majd, hogy jó legyen. Egyébként szerintem jobb lett kati nélkül, de ha más nem legalább a hangja :P

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #13 on: 2008 May 04, 21:48:23 pm »
én jövőhéten csináltatom meg a rendszeremet katalizátortól hátra fele közép dobot nem rakatom bele.. van egy HD sport dobom egy ilyen kicsii végdob azt bele rakatom azt hadd szóljon... persze szigorúan 50-es rendszer mert 1.4 nem nagy motor  ::) persze ár ajánlatott nem kértem még.... de ha 40 alatt lesz /illene neki/ akkor megcsináltatom meg van olyan trükk állítólag hogy gázgyorsító dobot belehet rakni a katalizátor helyére... igaz ez ???

RyAn

  • Guest
Re: Kipufogó avagy AUS PUFF :D:D:D
« Reply #14 on: 2008 May 05, 07:32:52 am »
nekem szintén 1.4 van norbert8210 ajánlotta hogy fölösleges kiszedni a kat.-ot!
kizépdoboöt ki vagy helyette egy gázgyorsitó és uccu neki szép hangja van és már szinte nincs is lefolytva nem beszélve arról hogy a rendör sem b...ogathat hogy hol a katalizátor!