Author Topic: MK3 beázás  (Read 15557 times)

adamkov084

  • Guest
Re:MK3 beázás
« Reply #15 on: 2015 May 12, 16:32:14 pm »
a tetőablak tekerőjénél csöpög csak. le is kopogom....

Offline forest

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #16 on: 2015 May 12, 21:03:19 pm »
Úgy néz ki, egy kis állítgatás segített a problémán, most már eléggé behúzza a zár, hogy tömítsen a kéder.

Offline current88

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #17 on: 2015 November 06, 08:08:40 am »
Sziasztok.

Van egy beázásom a csomagtér ajtónál. Csöpög a hátsó ülés támlájára középen. Először az ablakmosóra gondoltam  mert ott van a csatlakozója de most télen nem volt ablakmosó illata.
Hameg felnyitom a csomagtartó ajtaját, esős idő után szépen csorog a nyakamba víz két kis lyukon.
Az ajtózsanéroknál, az ablakmosó fúvókánál, a hátsó ablak tömítésénél juthat a víz az ajtóba?
'93-as a fiesta.

Üdv!

Én is belefutottam ebbe, ha jól sejtem a leírás alapján ugyan az a baja mint az enyémnek. Elfáradt a hátsó szélvédő gumi tömítése, és az ablaküveg mellett folyik be a víz nagy esőnél. Kissé tré. de olcsó megoldás belülről átlátszó sziloplasztal kitömíteni, a másik variáció hogy egy üvegessel tömítőgumit cseréltetsz.

RV

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:MK3 beázás
« Reply #18 on: 2015 November 06, 10:35:39 am »
Üdv!

Én is belefutottam ebbe, ha jól sejtem a leírás alapján ugyan az a baja mint az enyémnek. Elfáradt a hátsó szélvédő gumi tömítése, és az ablaküveg mellett folyik be a víz nagy esőnél. Kissé tré. de olcsó megoldás belülről átlátszó sziloplasztal kitömíteni, a másik variáció hogy egy üvegessel tömítőgumit cseréltetsz.

RV
2013-as üzenetre válaszoltál.
A megállapításoddal egyetértek. Nekünk is volt ilyen az MK3-asnál. Szélvédő cserés srácok, nyomtak belül a gumi és az üveg közé, speckó tömítő pasztát. Többet nem jött be a víz.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4