Author Topic: MK3 beázás  (Read 15556 times)

Pierto

  • Guest
MK3 beázás
« on: 2012 January 24, 22:38:18 pm »
Sziasztok. Tapasztalatokat és tanácsot szeretnék kérni azzal kapcsolatban kinek hol ázik vagy ázott be az mk3-asa? Nekem az anyós ülés padlókárpitjánál ázik és idegesít mert nem találom a lyukat, így meg megeszi a rozsda :S

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:MK3 beázás
« Reply #1 on: 2012 January 25, 01:58:45 am »
hát több lehetöség is van hol ázol be.

padlonál rohadás esetleg luk,ajtogumikédernél befolyik és ott áll meg,szélvédönél beázik és odáig lefolyik,fütöradiátornál ereszt.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:MK3 beázás
« Reply #2 on: 2012 January 25, 07:20:19 am »
Szélvédőnél szokott még eltömődni a "lefolyó"... http://fiestaklub.hu/forum/index.php?topic=504.msg6563#msg6563
D.V.Zs.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:MK3 beázás
« Reply #3 on: 2012 January 25, 08:25:14 am »
MK7 is ott ázott egyszer nekem. Tele volt levéllel, feltelt az fekete teknőféleség, és a sárvédőív / kesztyűtartó aljánál folyt be a víz a lábtérbe.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #4 on: 2012 January 25, 12:16:23 pm »
+1 lehetőség:
Az ajtóba üzemszerűen is befolyik a víz az üvegnél.
Ha az ajtókárpit alatti vízzárás nem jó, akkor bemegy az utastérbe.  :(
Mk6 1.3 benzin

RyAn

  • Guest
Re:MK3 beázás
« Reply #5 on: 2012 January 25, 16:47:31 pm »
Sziasztok. Tapasztalatokat és tanácsot szeretnék kérni azzal kapcsolatban kinek hol ázik vagy ázott be az mk3-asa? Nekem az anyós ülés padlókárpitjánál ázik és idegesít mert nem találom a lyukat, így meg megeszi a rozsda :S

nekem szélvédő gumikérdere nem volt már jó és hézagos lett a felső sarkokba itt folyt be.
de anyós oldalon az ECUnál is ázhat ha tele van ott levelekkel,stb :S
lehet még antenna aminél oldalt lefolyik vagy gumikéder de ez utóbbi kettő elég ritka.

Offline douggutaby

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #6 on: 2013 March 21, 18:53:06 pm »
Sziasztok!
 
1998-as Ford Fiestám van és az utóbbi időben beázik. A vezetői oldalon elől, hátul áll a víz. Kimeregetem amikor csak tudom, de most is esős az idő.
Olvasgattam, hogy a lehulló falevelek és egyéb dolgok eltömítik a szélvédőnél és azért ázik be. 2 napja keresem de nem találom, hogy hol. Próbáltam kiszedni, de mire munkából hazaérek már elég sötét van a művelethez.
Nem tudna valaki segíteni, hogy hol kellene keresnem az eltömődött vízelvezetőt? Esetleg valami szakemberhez elvinni, aki pár ezerért kitisztítaná?
 
Olvastam azt is, hogy az ajtókban gyűlik fel a víz, és az alján lévő lyukaknál ürülne ha el nem tömődik. Na ilyen lyukakat sem találtam.
Remélem tud valaki segíteni.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:MK3 beázás
« Reply #7 on: 2013 March 22, 14:50:59 pm »
Hello,

Ha hátul is áll a víz, akkor ott lehet hogy nem a szellőző a bibi, nem? (mennyire hátul áll a víz?)  Gumikédereket megnézted? Padlólemezen lyuk esetleg?
Ajtó-"lefolyó: ajtónként 2-3 pici lyuk kell legyen, nekem volt többször hogy eltömődött, de ettől nem ázott be a kocsi, csak induláskor és fékezéskor hangos lötyögés hallatszott..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline douggutaby

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #8 on: 2013 March 23, 20:21:41 pm »
Hello,

Ha hátul is áll a víz, akkor ott lehet hogy nem a szellőző a bibi, nem? (mennyire hátul áll a víz?)  Gumikédereket megnézted? Padlólemezen lyuk esetleg?
Ajtó-"lefolyó: ajtónként 2-3 pici lyuk kell legyen, nekem volt többször hogy eltömődött, de ettől nem ázott be a kocsi, csak induláskor és fékezéskor hangos lötyögés hallatszott..


Panelban lakok, úgyhogy nem igazán van lehetőségem felszedni a szőnyeget és padlólemezt nézni. Ugyanezért nem megy a beülök a kocsiba és locsolom. Majd húsvét hévégén szüleimnél megcsinálom mindezt.

Én úgy gondolom hátul azért áll, mert előlről odacsurog, vagy elől áll azért mert hátulról odacsurog :)
Mindkét helyen a lábaknál, tehát pl csomagtartóban már semmi és az ülésen sem.
Gumikédereket az ajtó körül gondoltad? Ott mindenhol száraz. Persze továbbra sem teszteltem, hogy ha bent ülök és folyik rá akkor mi a helyzet. Közben úgy néz ki megtaláltam az ajtón lévő alsó lyukakat, de nekem még soha nem lötyögött ajtóban víz. Szóval ez is kiesett.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #9 on: 2013 March 23, 20:28:14 pm »
Mint Rayen is írta és nálam is az volt,hogy a gumikédernél szivárgott be a víz,ezenkívül ugye az ECU nál és a padlólemez fellazult dugóinál,vagy ha korrodált a padlólemez és van egy kis lyuk rajta  :)

Offline Bartifatti

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #10 on: 2013 April 05, 20:04:37 pm »
Sziasztok.

Van egy beázásom a csomagtér ajtónál. Csöpög a hátsó ülés támlájára középen. Először az ablakmosóra gondoltam  mert ott van a csatlakozója de most télen nem volt ablakmosó illata.
Hameg felnyitom a csomagtartó ajtaját, esős idő után szépen csorog a nyakamba víz két kis lyukon.
Az ajtózsanéroknál, az ablakmosó fúvókánál, a hátsó ablak tömítésénél juthat a víz az ajtóba?
'93-as a fiesta.

RyAn

  • Guest
Re:MK3 beázás
« Reply #11 on: 2013 April 13, 20:39:02 pm »
zsanérnál betud folyni ha a tömitö paszta már nem tömit :S

Offline Bartifatti

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #12 on: 2013 April 16, 16:11:35 pm »
Kösz mester!
 
Addig nem is merem megbontani, amíg nem szerzek tömítést.
Vagy csak egyszerűen nyomjam körbe színtelen vagy fehér szilóval ? :)
de akkor is le kell csavaroznom előtte.  :-\

RyAn

  • Guest
Re:MK3 beázás
« Reply #13 on: 2013 April 21, 21:32:16 pm »
Kösz mester!
 
Addig nem is merem megbontani, amíg nem szerzek tömítést.
Vagy csak egyszerűen nyomjam körbe színtelen vagy fehér szilóval ? :)
de akkor is le kell csavaroznom előtte.  :-\

sziló  nem az autó környkére való....
karoszséria tömitöt vegyél oda.

szilo szét marja a fényezést majd a rozsda szépen szétcsámcsogja :S

Offline forest

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 beázás
« Reply #14 on: 2015 May 07, 19:53:39 pm »
Sziasztok!

Beázik a jobb oldali ajtóm felül, látható a rés is. Ha jobban behúzná a zár jó lenne, rendesen felfeküdne a kéderre. Erre van valami megoldás? A b oszlopon lefő fület fellazítottam, de csak kicsit tudtam beljebb tolni. Erőszakosabban kellene? vagy az ajtó zárjánál is lehet állítani?
« Last Edit: 2015 May 07, 20:13:52 pm by forest »