Author Topic: Motor figyelmeztető lámpa  (Read 132005 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #105 on: 2017 August 03, 09:12:19 am »
... mást nem befolyásol.?

Az autó nem megy át a műszakin.

Ha a katalizátor megolvadt vagy törött, akkor szűkebb lehet a keresztmetszet a kipufogóban.  csökken a maximális teljesítmény és a végsebesség. Ha a törött darab elmozdul, akkor ez hirtelen is történhet.

A korom nem ég ki a katalizátorból, lesz egy fokozatos eltömődés.

Emiatt lehet nagyobb fogyasztás is, főleg autópályás meneteknél.

Én elkezdenék keresni egy gyári bontottat, hogy mire jön a vizsga, rendbe legyen.
Karambolos, nem öreg autóból.
Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #106 on: 2017 August 07, 09:34:25 am »
Köszi a tanácsot! nemsoká berakok egy update-elt képet egy hosszabb útról, hátha az mást mutat, vagy kiégett azóta.

Közben eszembe jutott, hogy lehet én vágtam gallyra a katalizártort?:
Pályán mentem, ahogy írtam is, és valamiért nézegettem lent a légkondit mennyire forró a lábamnál, közben sikerült a kulcscsomóról lelógó rádiós nyitóval lehúzni, azaz elfordítani a kulcsot OFF-ra, azaz leállt a motor! Mire rájöttem mi van, ment pár másodpercet sebességben, és sztem gázt is nyomtam, hogy miért nem megy, aztán elindítottam. Ez után az út után jelentkezett a hibakód.. Ugye katalizátoros autót nem szabad betolni, és ez eléggé annak számít :-[

Kicsinálhat egy ilyen egy katalizátort?

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #107 on: 2017 August 08, 07:57:40 am »
Emiatt lehet nagyobb fogyasztás is, főleg autópályás meneteknél.
amúgy szuper a fogyasztása pályán is, és teljesen jól megy. Azóta nem gyulladt ki a lámpa (még:))

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #108 on: 2017 August 08, 10:37:49 am »
...
Kicsinálhat egy ilyen egy katalizátort?

Nem, ez az akció abszolut nem ártott a katalizátornak.

A katalizátoros autót is be szabad tolni, ha rendben van a gyujtása. Az önindító sem csinál mást, mint "betolja" a motort.
Csak akkor van a baj, ha azért nem indul a motor, mert a gyujtás kihagy. Ha sokáig tolják, és a katalizátor már üzemi hőfokú, akkor az elégetlen benzin a katalizátorban ég el és túlmelegíti.

Ami az autóddal történt, az egy rövid motorfékes üzemnek felel meg. A gázpedál benyomása is teljesen ártalmatlan, mert azzal csak levegő kerül a motorba. A benzint az injektorok adják, de gyujtás nélkül nem működnek.
« Last Edit: 2017 August 08, 10:58:59 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #109 on: 2017 August 08, 10:52:14 am »
amúgy szuper a fogyasztása pályán is, és teljesen jól megy. Azóta nem gyulladt ki a lámpa (még:))
A csúcsteljesítmény csökkenése csak akkor jelentkezik, ha a katalizátoros kipufogószakasz áteresztése lecsökkent.

Ha csak leégett vagy megmérgeződött az aktív felület, akkor nem.

Az OBDII csatlakozóval azt is meg tudod nézni, hogy lefutott e már a katalizátor tesztje. Az ún. monitoroknál.
Ha még nem futott le, akkor valószínüleg ki fog gyulladni a szerviz lámpa. Ha lefutott, akkor a számítógép néha jónak ítéli a katalizátort, néha rossznak.
« Last Edit: 2017 August 08, 11:00:32 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #110 on: 2017 August 11, 08:47:04 am »
Nagyon köszi a tanácsokat és az elemzést!!  :notworthy:  Azt hiszem kezdem megérteni a.. az alapokat :) 
Csináltam egy hosszabb tesztet, legelején, amikor indulok, akkor látom ezt a kódot megjelenni -F0-vál megtoldva, szval lehet igazad lesz és egyszer csak újra meg fog jelenni, bár a mérések alapján (szerintem) jónak tűnik még a kata:
(remélem sikerül képet berakni)




Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #111 on: 2017 August 12, 22:36:48 pm »
Meg tudtam nézni a képeket. A fekete hátterű teljesen jó. A második szonda szinte állandó jelet ad. Hacsak nem hideg motorral készült. Mert a második szonda lassabban melegszik be és addig érzéketlen.

A piros-kék vonalas grafikon is sokkal jobbnak tűnik, mint amit augusztus elsején csatoltál. Majdnem olyan, mint az enyém. De látok némi  különbséget. A 2. szonda jele néha 10 kék hullámot is kiegyenlít. De néha nem. Az enyém ilyen szempontból jobb volt. Ez a katalizátor  oxigéntároló képességével függ össze. Mintha a tied néha gyengébb lenne.

De én nem vagyok autószerelő és az egyetlen autó aminek a jelét láttam, a sajátom.

...
"akkor látom ezt a kódot megjelenni -F0-vál megtoldva" Ezzel kapcsolatban nem értem, mire gondolsz.
Mk6 1.3 benzin