Author Topic: Kuplung problémák  (Read 114505 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Kuplung problémák
« Reply #165 on: 2019 March 08, 10:50:34 am »
Szia!

Nem válaszoltam, mert nincs igazán ötletem.
Azóta előfordult, hogy visszajött a probléma?
Mk6 1.3 benzin

Offline buksika

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 21
  • Segített?: +0/-1
Re:Kuplung problémák
« Reply #166 on: 2019 March 08, 15:09:26 pm »
Szia! Elég hihetetlen, de magától megjavult. Nem akarom elkiabálni ez a helyzet. Magam is műszaki ember vagyok nem értem, mi történt. Attól, hogy más nyomkodja a pedált még nem kellene bekövetkeznie ilyennek, főleg úgy, hogy magától megjavul. Viszont lenne még egy kérdésem a váltó nyelestengely csapágya elég hallhatóan morog. Ennek a cseréjéhez szét kell-e szedni a váltót vagy a kuplungház (harang) felől is lehet cserélni?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Kuplung problémák
« Reply #167 on: 2019 March 09, 10:19:46 am »
...Viszont lenne még egy kérdésem a váltó nyelestengely csapágya elég hallhatóan morog. Ennek a cseréjéhez szét kell-e szedni a váltót vagy a kuplungház (harang) felől is lehet cserélni?

A nyelestengely csapágy ezekben az IB5-ös Ford váltókban mindig hallhatóan surrog. Szóval, ez egy bizonyos szintig normális.

Azt, hogy hogyan lehet a csapágyat cserélni, sajnos nem tudom.

Korábban Gyikusz vállalt kuplungcserét. Kérdezd meg őt, biztosan tudja. Mostanában már nem nagyon látom, de az emailje talán még működik.
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Kuplung problémák
« Reply #168 on: 2019 March 09, 10:22:45 am »
Szia! Elég hihetetlen, de magától megjavult. Nem akarom elkiabálni ez a helyzet. Magam is műszaki ember vagyok nem értem, mi történt. Attól, hogy más nyomkodja a pedált még nem kellene bekövetkeznie ilyennek, főleg úgy, hogy magától megjavul. ...

Csak egy dologra tudok gondolni: túlhevült a kuplung és ez elégette/lefolyatta a zsírt a nyelestengelyről. Azután szép lassan újrakenődött.

De ez csak találgatás.
Mk6 1.3 benzin

Offline buksika

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 21
  • Segített?: +0/-1
Re:Kuplung problémák
« Reply #169 on: 2019 March 12, 10:00:57 am »
"A nyelestengely csapágy ezekben az IB5-ös Ford váltókban mindig hallhatóan surrog. Szóval, ez egy bizonyos szintig normális." Ezt én is tudtam. A kuplung felújítás után mint ha hangosabb lenne. Lehet, hogy igazad van "elégette/lefolyatta a zsírt a nyelestengelyről" dologgal kapcsolatban.