Author Topic: Kuplung problémák  (Read 113923 times)

Endre

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #15 on: 2007 October 12, 22:21:10 pm »
Na ez az azért irtam hogy nyugottab legyél inkább nézze meg egy hozzá értő én is ezt tettem nekem amikor megnézték
az első szerviz után volt kb 5e km volt benne azóta is kutya baja most van benne 40e km és kapja a kikébzést rendesen :-X

JoolsNOS

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #16 on: 2007 October 12, 23:31:50 pm »
Nekem a 88as 1.6 d is csinálja ezt.

andris007

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #17 on: 2007 October 13, 09:58:32 am »
hehe... elhiheted, a szivem ugrott ki amikor meghallottam ezt a kávédaráló hangot...  :laugh: remélem jövő héten mondanak vlmi bíztatót, Neked köszönöm a nyugtatást... azért óvatósan fogom használni.... szép hétvégét klubtársak!

andris007

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #18 on: 2007 October 13, 10:42:32 am »
óvatosan, bocsánat... :-\

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #19 on: 2007 October 15, 13:03:37 pm »
Csatlakozom az előttem szólókhoz: üresben, felengedett kuplunggal az enyémnek is van hangja (2002-es Mk6).
Ilyen volt az első pillanattól kezdve és 56 ezer km alatt nem romlott. Szóval nem kell aggódni. Hidegen egy kicsit hangosabb, bemelegedés után halkabb.

Annak idején megmutattak nekem egy másik Fiestát is, annak is volt hangja.

Egyébként ez a hang a váltóból jön, állítólag a nyelestengely csapágyazása a forrás.
Ha kinyomod a kuplungot, a váltóban semmi sem forog tovább, ezért megszűnik a hang. Így lehet megkülönböztetni a kinyomócsapágy problémáktól.
« Last Edit: 2007 October 15, 13:05:08 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Dodó

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #20 on: 2007 October 19, 15:34:38 pm »
Sziasztok! Elkeseredve olvasom,hogy milyen sok ember hallja ezt a hangot! Sajnos én is! Az enyém 2003-as 50000km van benne! A legszörnyübb az,hogy a szervizekben elintézik azzal,hogy ez ilyen! De 1 új autó ne legyen ilyen! amúgy ez engem már nem is érdekel,mert a legkülönbözőbb problémák voltak már az autóval ugyhogy ez már eltörpül mellettük! Apám már csak röhög rajtam mikor mondom neki az újabb problémákat! Amik sokszor csak apróságok,de akkor is bosszantóak! Neki egy 6 éves peugeot 206osa van,aminek még soha semmi baja nem volt! Csak olajat cserélt benne!!!!!!! Az elözö 20 éves fiestám százszor megbizhatóbb volt! vicces nem!? Egy biztos! Több Fiestám nem lesz! >:(

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #21 on: 2007 October 19, 18:31:06 pm »
Sziasztok!

Sajnos csak rontani tudom a statisztikát. Nekem is kerreg (MK6), ha nincs benyomva a kuplung. Eleinte nem tünt fel, de egyszer csak igen. Mivel a feleségem szerint autóhipohonder vagyok  ;D, utána már csak azt figyeltem. Az első kötelező szervizen (Solymár, amiről csak jókat tudok mondani) én is a klasszikus "ez ilyen" választ kaptam, ami egy kicsit megnyugtatott, de azóta is minden nap figyelem és hallom.

Endre

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #22 on: 2007 October 19, 18:59:22 pm »
Hali!
Erre csak azt tudom mondani nekem már eleétöl kezdve (1,5éve)ezt a hangot adja és nekem is ezt mondta mindenki
"tipikus ford" de nem érdekel amig nincs baja pedig elég sportosan vezetek (sőőőt)
ugyhogy erröl ennyit igy van gyárilag csak jó lehet remélem :D

andris007

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #23 on: 2007 October 19, 20:05:05 pm »
nnna!
voltam szervizben. nyelestengely, gyerekek! a szervizvezető (aki melleseg haver) 4 fiestához hurcolt oda, és az összesnekilyen hangja volt!!!!! Mugnyugodtam :headbang: a gépben ma volt az 1500-ik km beletekerve...kérdezem: hogy járassam? erre ő: járatni?!?!? max 600(!!!) km ig. kérdezi: hogy használod? Mondom, max 2500-3000, de akkor már sziszegek... erre elkérte  a verdát, kivittük egy próbakörre, khm... :o aszittem be**arok... 4500-5000... gang, 4500-5000 stb... végem volt, képzelhetitek... ezt havonta (használattól függően 2x 3x megKELL csinálni, nem lesz baja. én hallgatok rá. tegnap óta máshogy látom a világot :-X remélem segítettem:))))))) most megyek, dolgom van :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #24 on: 2007 October 27, 12:38:42 pm »
Azért óvatosan azzal a 600 km-rel.  ???

A használati utasítás szerint van bejáratás. "Tartózkodjon az erőteljes vezetéstől az első 1500 km-en. ...kapcsoljon korábban a következő sebességfokozatba."

Szerencsére Te már túl voltál az 1500-on, de hátha más is olvassa ezt az infot.  ;)
Mk6 1.3 benzin

us@atika

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #25 on: 2007 October 30, 17:35:49 pm »
szevasztok! nekem ez az első eu autom(new fiesta)eddig semmi különös zörej-hang ilyentéren a lükvercet meg kinyomom a kuplungot és várok pár másodpercet majd 4ből ovattan oldalra és előről fogva a váltókart berakom igy mindig beveszi!ja és álló autónál szabadna csak rakni(ugyanis a rükverc nem szinkronizált!)

lisa13

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #26 on: 2007 December 17, 19:42:29 pm »
Ez a kuplung kopogás nekem is feltünt.Engem is idegesített a dolog.
2 szervízben azt mondták,hogy ez ilyen.Az enyém 2005-ös.
Kipróbáltam egy MK7-est és ott is észre vettem,de ott már valamivel barátságosabb volt.
Az 1ik ismerősömnek van 1 mondeo-ja és ő is azt mondta ,hogy nála is ilyen a kuplung.
Úgyhogy szerintem bele kell törödni,hogy ezek a Fordok ilyenek.:(

zoli

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #27 on: 2007 December 17, 23:22:25 pm »
szevasztok! nekem ez az első eu autom(new fiesta)eddig semmi különös zörej-hang ilyentéren a lükvercet meg kinyomom a kuplungot és várok pár másodpercet majd 4ből ovattan oldalra és előről fogva a váltókart berakom igy mindig beveszi!ja és álló autónál szabadna csak rakni(ugyanis a rükverc nem szinkronizált!)


>>>A régi autók sem voltak szinkronizáltak, sőt az enyém sem az, és még kuplungolni sem kell csak 1-be.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kuplung problémák
« Reply #28 on: 2007 December 18, 15:14:21 pm »
a haver focusa is ilyen,(2003as2000köbcentis)neki is azt mondták hogy:ez van! :(
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Kuplung problémák
« Reply #29 on: 2007 December 22, 19:35:04 pm »
Javítanám a statisztikát nekem sem volt 2 éves korig semi hang. A Campónai tali előtt 2 héttel előjött halk surrogás ha nem volt kinyomva a kuplung, de azóta nem változott és a szervíz is az "ilyen és kész" választ adta. Valóban a hátramenet van hogy nem akarja amit a vezető!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D