Author Topic: Kuplung problémák  (Read 113896 times)

laslow

  • Guest
Kuplung problémák
« on: 2007 May 23, 22:43:55 pm »
Sziasztok! Új tagként üdvözlök mindenkit a klubban!
Nemrég vettük át a feleségem szép új FIESTÁját. nagyon szeretjük, de az örömbe egy kis(?) üröm is vegyül. Váltásoknál a kuplung felengedésekor nagyot koppan, ránt a váltó. Nem szép, fokozatmentes a kapcsolás. találkoztatok már ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?
Köszönöm a  segítségeteket!
« Last Edit: 2007 May 25, 15:35:48 pm by viktorwrz »

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kuplung problémák
« Reply #1 on: 2007 May 24, 05:57:13 am »
Nem akarlak elkeseriteni, de ilyet akkor (is) szokott csinálni, ha a kinyomócsapágy haldoklik és a tengelykapcsolás a pedál felengedésével nem történik meg, vagy legalábbis "fáziskéséssel". Persze ez csak 1 lehetséges ok a sok közül.
Új autó lévén javaslom mihamarabb vidd be szervizbe, hogy orvosolják a problémát, vagy legalább nézzék meg.
Majd azért ird meg mi volt a gond.
« Last Edit: 2007 May 24, 06:01:21 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #2 on: 2007 May 24, 11:56:35 am »
Sziasztok! Új tagként üdvözlök mindenkit a klubban!
Nemrég vettük át a feleségem szép új FIESTÁját. nagyon szeretjük, de az örömbe egy kis(?) üröm is vegyül. Váltásoknál a kuplung felengedésekor nagyot koppan, ránt a váltó. Nem szép, fokozatmentes a kapcsolás. találkoztatok már ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?
Köszönöm a  segítségeteket!
Nekem 2002-es gépem van. Sokkal érzékenyebb a váltásra, mint az előző autóm volt (Skoda Favorit). Ha nem tökéletesen váltok, koppan (nekem nem ránt). Ha figyelek és leheletfinoman engedem fel a kuplungot, akkor nincs hangja. Vagy a tempós váltások is segítenek, amikor a fordultszám éppen 2000-re esik le, amikor a kuplung fogni kezd.
Újkora óta ilyen és 50 ezer km alatt nem romlott.
Mk6 1.3 benzin

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Kuplung problémák
« Reply #3 on: 2007 May 24, 12:00:11 pm »
Nekem is ebből a szériából van a járgány, de se koppanás, se rángatást nem vettem észre.
Van gogy elkényelmesedek és nem nyomom ki eléggé a kuplungot, de akkor sem ezek a dolgok jönnek elő. (de megvan az összes fogaskerék, megszámoltam)

Egyedűl a hátramenet az amit nem akar mindig bevenni akicsike.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

laslow

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #4 on: 2007 May 24, 18:34:18 pm »
Köszönöm az észrevételeket! Én eléggé le vagyok tőle hangolva, mert sokkal gagyeszabb autók (pl.suzuki, kia stb.) nem csinálják ezt. Pont ezért választottuk  a FORDOT, mert úgy gondoltam ez mégis csak egy FORD! (ha értitek mire gondolok) Most viszem első olajcserére, kíváncsi vagyok mi lesz?

Kuti! Nem találkoznánk jövő héten valahol? megnézném a Tiédet és megmutatnám, hogy mi a gondom az enyémmel. Nem akarok úgy reklamálni a szervízben, hogy nem néztem meg másik ilyen autót is.

Ha tudsz időt szakítani rá azt megköszönném!

üdv

LaSlow :notworthy:

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Kuplung problémák
« Reply #5 on: 2007 May 25, 08:39:36 am »
Találkozhatunk, de akkor az vagy ma (péntek) vagy szonbat 17 óra után, vagy vasárnap délelőtt. Pénteken ráérek, szombaton a fent említett időig suli és vasárnap megyek tekekre. az hogy mikorjövök haza még nem tudom. :-X
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Fióka

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #6 on: 2007 May 25, 13:34:33 pm »
Szia Kuti, Sziasztok!

Én is új tag vagyok, érdeklődve olvasom a fórumot. Nekem sajna Fiestám nehezen veszi a rükit :( tanácsatlan vagyok mert a szervízben elhajtottak, pontosabban töltöttek bele váltóolajat és azt mondták ez meg kell oldja a problémát.
A rüki nem kicsit recseg ropog beváltáskor.

Sztetek mi tévő legyek? Melyik szerviz jó? hova érdemes vinni?
Tényleg más a váltó a Fordnak? érzékenyebb?

Én nem tapasztaltam koppanást kuplungoláskor.

köszönöm előre is!

Lacus

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #7 on: 2007 May 27, 00:14:54 am »
Sziasztok, nekem annak idején a 1.3-assal nem voltak ilyen problémáim, viszont a mostan 1.4 16V-nél én is észreveszem a kopogást,ránt is néha,de akkor vehető igazán észre ha a légkondit is használom.... Autószerelő ismerősöm azt mondta, hogy kinyomócsapágy a rossz, vagy a kuplungtárcsám selejtes....
Viszont mikor jár a motor alapjáraton és felengedett kuplungal,finoman mintha sebességbe raknám(de nem rakom mert ekkora állat nem vagyok) húzom a sebváltót valamelyik sebbességbe akkor megszűnik a kopogás....
Ja és a kocsi fél éves és van benne 18ezer km.... Szerintetek vigyem szervizbe vagy nem kell?

Lacus

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #8 on: 2007 May 28, 16:04:31 pm »
Azért ahogy látom elég sokan hozzászólnak a dolgokhoz....

laslow

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #9 on: 2007 May 28, 16:40:32 pm »
Elvittem a szervízbe...problémára a válasz: Ez ilyen!  :-[
Kipróbáltuk a demoautót, az is csinálta de nem olyan erősen mint a miénk.
A héten viszem 2500-as olajcserére, meg fogom nézetni, mert ez így nagyon gáz!

Offline dec14

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +1/-0
  • optimista
Re: Kuplung problémák
« Reply #10 on: 2007 June 17, 12:21:35 pm »
AVE Mindenkinek!

Fiesta Ghia 2003. Két hete vettem, a hátramenet kapcsolással én is harcolok.
 A legolcsóbb megoldás:kapcsolod a hátramenetet, és NE vedd le a kezed a karról, engedd a kuplungot óvatosan és finoman bekattan a helyére.

Sok szerencsét!  /Szerencsről/ 
dec14

andris007

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #11 on: 2007 October 12, 19:34:21 pm »
Kedves mindenki!

Úgy tűnik, baj van a picikémmel... 1017 km van a gyerekben és pár napja vettem észre hogy üresben nemistudom hogy mondja olyan beteg csapágyhangot hallok. Amolyan curmogás ::) vagy kurmogás...nemistudom. ha a kuplungot kb. félig benyomom, elmúlik a hang. (a többi sebességfokozatban nem halom a motorzaj miatt) amugy a hang ha szemben állok az autóval mintha jobb oldalról jönne... Szerintem ez nem természetes... :-\ előre látom hogy rám akarják majd kenni hogy lábtartónak használtam a pedált pedig hivatásos :icon_salut: :sad1: jogsim van kb soxázezerrel a lábamban.. 8) Mi a véleményetek? Segítsetek nekem valamit kiötleni, sajna csak csütörtökön tudom vinni az ismerősömhöz márkakereskedésbe, addig használhatom?  HEEEEEEEEEEEEEEEEELP!!!!! Köszönettel Andris

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kuplung problémák
« Reply #12 on: 2007 October 12, 20:44:04 pm »
hali!
ilyet az enyém is csinál,mióta megvettem,(ha ugyanarról beszélünk)
de a hangot nem tudnám leírni,olyan fura súroló,vagy....nem tudom jobban leírni! :(
az autót újonnan vettem,most 26000 van benne
a szervízben azt mondták,ez ilyen
Minden ami autĂł hifi!:)

Endre

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #13 on: 2007 October 12, 21:56:55 pm »
Hali!
Az én bringám az elaétöl csinálja (40e van benne) a ford motorja amugy is elég hangos csak az a gáz hogy
nem biztos hogy egy hangrol beszélünk! Az enyémnél ha kinyomom a kuplungot megszűnik a hang nekem meg is halgatta
egy hozzá értő szaki és azt mondta semmi baja! De ha tul hangosnak tartod vidd inkább szerelőhö nehogy gond legyen
(sosem lehet tudni)

andris007

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #14 on: 2007 October 12, 22:10:45 pm »
ha kinyomom nekem is megszűnik... lehet akár bármi is... sztem tök zavaró, azér nem két fillér egy ilyen gép... honnan kéne tudnunk, hogy mi a rendellenes zaj?  :-\ >:(