Author Topic: Kuplung problémák  (Read 114652 times)

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Kuplung problémák
« Reply #45 on: 2008 May 23, 22:21:23 pm »
Már kétszer lett benne olaj cserélve, kétféle is (szintetikus és nem szintetikus), semmi sem változott. :( Azért köszi, várom a további ötleteket. Az ötvenezer forintos kuplungszerkezet cserét kivéve, akkor inkább hallgatom a zakatolást. :)

Banános fűrészpor sziloplaszttal:
http://totalcar.hu/magazin/technika/atveres1/

 ;)

Ez nagyon brutál :o
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

silvercircle

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #46 on: 2008 May 23, 22:28:08 pm »
 ;D Egyéb hasonlóan jó ötlet?  :o ;D

viko

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #47 on: 2008 July 01, 20:16:48 pm »
Hy!
Nekem is reccsen majdnem minden hátramenet kapcsolásnál. 2 szervízben jártam... az egyikből tipushibára hivatkozva elküldtek :S a másik: Miskolc Vagép a srác már rendelni is akarta az alkatrészt, de sjan nem tudtam ott hagyni a szekeret. Pontosan nem tudom mi is a gond, vagy kinyomócsapágy, de inkábba valami tengely a hibás. Azt mondta a szerelő hogy minél előbb cseréltessem ki mert most még csak kicsi a gond de ha hagyom akkor a váltó is rámehet a dologra!!!

Gaben

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #48 on: 2008 July 01, 20:24:05 pm »
Hy!
Nekem is reccsen majdnem minden hátramenet kapcsolásnál. 2 szervízben jártam... az egyikből tipushibára hivatkozva elküldtek :S a másik: Miskolc Vagép a srác már rendelni is akarta az alkatrészt, de sjan nem tudtam ott hagyni a szekeret. Pontosan nem tudom mi is a gond, vagy kinyomócsapágy, de inkábba valami tengely a hibás. Azt mondta a szerelő hogy minél előbb cseréltessem ki mert most még csak kicsi a gond de ha hagyom akkor a váltó is rámehet a dologra!!!
A fejleményekről tájékoztass bennünket légyszíves.

viko

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #49 on: 2008 July 08, 08:56:48 am »
HY!
Elmentem a S.tarjáni szervízbe, a szerelők beverték vagy 4szer rükibe a váltót, az persze madj ki ugrott a helyéről. A szervízfőnök beállt mellém egy másik fiestával és elkezdte nekem pakolgatni rükibe h az is olyan ez van és ő erre azt mondja h SEMMI BAJA :D:D:D:D:D:D jó gyerek, na mind1. A végső válasz az volt h kérdezzem meg a miskolci szervizet h mit mondanak rá mert ők nem tudják mi a baja. Felhívtam miskolcot és végül a főnök azt mondta munkahengert cserélne elsőként de a kuplung pedálnál lévő főmunkahenger cseréje is megoldhatja a gondot. Ezt elmondtam tarjánban ... válasz: Utána nézek hogy igaz lehet e és ha igen rendeljük az alkatrészt :S
Most várom a hívást, ha van valami írok.
Ja még annyi h nekem is kattog ha nincs a kuplung kinyomva de ha kinyomom elhallgat ... a miskolci szerelőn látszik hogy segíteni akar de erre ő is azt mondta hogy ez ellen nem tudnak tenni.

Gaben

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #50 on: 2008 July 08, 10:55:20 am »
Hát nálam nem segített a főmunka henger csere,remélem nálad igen.

viko

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #51 on: 2008 July 11, 13:05:50 pm »
:( én egyenlőre még addig sem jutottam el ... még 2 hét és fegyújtom a tarjáni szalont, madj megyek miskolcra  :-\ a tarjániak azt mondják sehol nem találták leírva ezt a munkahenger cserés dolgot szal nem akarják cserélni --- erre a miskolci szervíz h nincs ez leírva sehova hanem szaktudás kérdése  :)  :-\ mondták h nem biztos h mindig bejön de sok fiesta javult meg ezzel.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kuplung problémák
« Reply #52 on: 2008 July 11, 19:34:35 pm »
Sztem elsőkörben légteleníttesd ki a kuplungot. Nem hiszem, h egyből szétkéne kapni ennyire egy páréves autót...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Gabez

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #53 on: 2008 July 12, 10:08:24 am »
HY!
Elmentem a S.tarjáni szervízbe, a szerelők beverték vagy 4szer rükibe a váltót, az persze madj ki ugrott a helyéről. A szervízfőnök beállt mellém egy másik fiestával és elkezdte nekem pakolgatni rükibe h az is olyan ez van és ő erre azt mondja h SEMMI BAJA :D:D:D:D:D:D jó gyerek, na mind1. A végső válasz az volt h kérdezzem meg a miskolci szervizet h mit mondanak rá mert ők nem tudják mi a baja. Felhívtam miskolcot és végül a főnök azt mondta munkahengert cserélne elsőként de a kuplung pedálnál lévő főmunkahenger cseréje is megoldhatja a gondot. Ezt elmondtam tarjánban ... válasz: Utána nézek hogy igaz lehet e és ha igen rendeljük az alkatrészt :S
Most várom a hívást, ha van valami írok.
Ja még annyi h nekem is kattog ha nincs a kuplung kinyomva de ha kinyomom elhallgat ... a miskolci szerelőn látszik hogy segíteni akar de erre ő is azt mondta hogy ez ellen nem tudnak tenni.

jezusom!

en bementem pesti petranyihoz(kerepesi ut)... tok rendes volt a munkafelvevo... beult.. berkata 2X rukvercbe es akkorat recsegett, mint a haz... kiszalltunk, kaptam kapasbol jovohetre idopontot es cserelik a munkahengert... ennyi  :laugh:

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #54 on: 2008 July 12, 21:33:17 pm »
jezusom!

en bementem pesti petranyihoz(kerepesi ut)... tok rendes volt a munkafelvevo... beult.. berkata 2X rukvercbe es akkorat recsegett, mint a haz... kiszalltunk, kaptam kapasbol jovohetre idopontot es cserelik a munkahengert... ennyi  :laugh:

Majd ha kész lesz, és minden ok, akkor lesz   :laugh:

Gaben

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #55 on: 2008 July 12, 23:26:14 pm »
Kicserélik és ugyan olyan marad!

Sentinel

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #56 on: 2008 July 13, 12:37:42 pm »
Üdv mindenkinek ! Új tag vagyok még. Szóval látom az írásokat,hogy más is szenved a kuplunggal. Nekem most pénteken délután (mikor máskor) szállt el a kuplungom. Épp haladtam hazafelé és előzni szerettem volna. Gondoltam nyomok neki egy telit aztán hajrá. Erre a motor felpörgött de az autó nem gyorsult. Innentől kezdve egyre rosszabb lett a helyzet. Csak nagyon kis gázzal tudtam hazamenni mert amint picivel nagyobb gázt adok a motor felpörög mintha csúsztatnád a kuplungot. Gyorsba elvittem egy szerelőhöz aki megnézte és azt mondta elszállt a kuplung szerkezet. Picit korainak találom a szerkezet halálát. Az autó 3 éves és 77 ezer van benne. Hétfőn megyek a Ford Piramisba ahol állítólag 60 ezer körül vesztegetik a szerkezetet+tárcsát. Esetleg nem tud valaki gyorsba valami olcsóbb helyet ahol gyári cuccot adnak ? Elsősorba Szentendre vagy Pest környéki cím érdekelne. Előre is köszi a válaszokat.

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #57 on: 2008 July 13, 19:05:20 pm »
Szió! Milyen motorhoz kéne. Nekem van gyári bontott. Garantáltan pár ezer km-el. A bolti ár töredékéért! Van még csapágyam is. Ha érdekel és aktuális küld el a számod üzibe és felhivlak! Ha gondolod nézd meg. Megéri!!!
kobold

Sentinel

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #58 on: 2008 July 14, 07:41:33 am »
Hali ! 1.4 TDCi motorhoz kéne. Ez a számom: 06-30-824-2424. Előre is köszi szépen.  :notworthy:

viko

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #59 on: 2008 July 14, 12:45:12 pm »
Hy!
Annyira jutottam, hogy már a Ford Ügyfélszolgálati Központot kellett hívnom. Ahogy kell panaszt is tettem. Utána néznek a dolognak. Annyi a lényeg, hogy nem a jó szalonok bizniszét akarom rontani hanem az ilyen Salgótarján féle paraszotkét azzal amit írok: ha tudtok olyan szervizet aki hivatalosan fordtól rendelt alkatrészekkel dolgozik és szakszervíz szinten (valami papírnak lenni kell róla meg számítógépre is felvitték a dolgokat) akkor lehet oda vinni egy kormányrendelet szerint az autót és NEM veszti el a garanciát! Legalábbis a központos ezt mondta. Ez annyit tesz, hogy a 15000es szervizet 8000 Forintból megúsztam ami a szalonban közel 20 lett volna :S ha hozzányúltak a kocsihoz írok. A légtelenítést meg megemlítem mert jó ötlet ;)
Bye
« Last Edit: 2008 July 14, 12:47:49 pm by viko »