Ford Fiesta Klub Fóruma
0
  • 2019 szeptember 21, 20:58:59 pm
  • Üdvözlünk, vendég
Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Hírek:

Oldalak: 1 ... 10 11 [12]

Szerző Téma: Kuplung problémák  (Megtekintve 68149 alkalommal)

fiesta2002

• A mester
  • Segített?: +74/-0
  • Nem elérhető Nem elérhető
Re:Kuplung problémák
« Válasz #165 Dátum: 2019 március 08, 10:50:34 am »

Szia!

Nem válaszoltam, mert nincs igazán ötletem.
Azóta előfordult, hogy visszajött a probléma?
Naplózva
Mk6 1.3 benzin

buksika

• Hallott már a fiestáról
  • **
  • Segített?: +0/-1
« Válasz #166 Dátum: 2019 március 08, 15:09:26 pm »

Szia! Elég hihetetlen, de magától megjavult. Nem akarom elkiabálni ez a helyzet. Magam is műszaki ember vagyok nem értem, mi történt. Attól, hogy más nyomkodja a pedált még nem kellene bekövetkeznie ilyennek, főleg úgy, hogy magától megjavul. Viszont lenne még egy kérdésem a váltó nyelestengely csapágya elég hallhatóan morog. Ennek a cseréjéhez szét kell-e szedni a váltót vagy a kuplungház (harang) felől is lehet cserélni?
Naplózva

fiesta2002

• A mester
« Válasz #167 Dátum: 2019 március 09, 10:19:46 am »

...Viszont lenne még egy kérdésem a váltó nyelestengely csapágya elég hallhatóan morog. Ennek a cseréjéhez szét kell-e szedni a váltót vagy a kuplungház (harang) felől is lehet cserélni?

A nyelestengely csapágy ezekben az IB5-ös Ford váltókban mindig hallhatóan surrog. Szóval, ez egy bizonyos szintig normális.

Azt, hogy hogyan lehet a csapágyat cserélni, sajnos nem tudom.

Korábban Gyikusz vállalt kuplungcserét. Kérdezd meg őt, biztosan tudja. Mostanában már nem nagyon látom, de az emailje talán még működik.
Naplózva
Mk6 1.3 benzin

fiesta2002

• A mester
« Válasz #168 Dátum: 2019 március 09, 10:22:45 am »

Szia! Elég hihetetlen, de magától megjavult. Nem akarom elkiabálni ez a helyzet. Magam is műszaki ember vagyok nem értem, mi történt. Attól, hogy más nyomkodja a pedált még nem kellene bekövetkeznie ilyennek, főleg úgy, hogy magától megjavul. ...

Csak egy dologra tudok gondolni: túlhevült a kuplung és ez elégette/lefolyatta a zsírt a nyelestengelyről. Azután szép lassan újrakenődött.

De ez csak találgatás.
Naplózva
Mk6 1.3 benzin

buksika

• Hallott már a fiestáról
  • **
  • Segített?: +0/-1
« Válasz #169 Dátum: 2019 március 12, 10:00:57 am »

"A nyelestengely csapágy ezekben az IB5-ös Ford váltókban mindig hallhatóan surrog. Szóval, ez egy bizonyos szintig normális." Ezt én is tudtam. A kuplung felújítás után mint ha hangosabb lenne. Lehet, hogy igazad van "elégette/lefolyatta a zsírt a nyelestengelyről" dologgal kapcsolatban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12]

Az oldal 0.332 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.