Author Topic: MK8 Tuning  (Read 29982 times)

kpeti

  • Guest
MK8 Tuning
« on: 2011 April 28, 12:04:39 pm »
Sziasztok!

Párom édesapjának teljesen szívügye lett, hogy feltuningolja a a Fiestájukat a WRC kiadáshoz hasonlóra. Gondoltam tudnátok tanácsot adni, hogy Pest környékén merre lehet ilyen ügyben érdeklődni illetve hol kapható a legkorrektebb szolgáltatás.

A segítségért előre is köszönet ;)

k.adam

  • Guest
Re:MK8 Tuning
« Reply #1 on: 2011 April 28, 14:56:53 pm »
Sziasztok!

Párom édesapjának teljesen szívügye lett, hogy feltuningolja a a Fiestájukat a WRC kiadáshoz hasonlóra. Gondoltam tudnátok tanácsot adni, hogy Pest környékén merre lehet ilyen ügyben érdeklődni illetve hol kapható a legkorrektebb szolgáltatás.

A segítségért előre is köszönet ;)

Sosem értettem hogy valaki miért akarja szervizben tuningoltatni a kocsiját, hisz aki már tuningolni akarja az pont azért hogy Ő akar vele bütykölni mert egyébként vehetne egy gyárilag tuningosat is akár. Tehát keress rá youtube-on és vegye meg szépen az alkatrészeket és mehet a szerelés :) Hidd el nem fogja megbánni ;) Persze amennyiben tuning alatt elsősorban optikai tuningra gondoltál... ;)

yakuza

  • Guest
Re:MK8 Tuning
« Reply #2 on: 2011 April 28, 15:26:38 pm »
Sziasztok!

Párom édesapjának teljesen szívügye lett, hogy feltuningolja a a Fiestájukat a WRC kiadáshoz hasonlóra. Gondoltam tudnátok tanácsot adni, hogy Pest környékén merre lehet ilyen ügyben érdeklődni illetve hol kapható a legkorrektebb szolgáltatás.

A segítségért előre is köszönet ;)

Én is egyetértek k.adammal! A tuningoló embernek már maga a tuningolás is a sport része. Általában nem szervízben csinálják, hanem otthon a garázsban, és úgy rakják össze, építik fel a kocsit alkatrészenként. Ha meg fullextrás kocsit akarsz építkezés nélkül, akkor ne szerelőt keress, hanem autókereskedést. :) Hajrá!

kpeti

  • Guest
Re:MK8 Tuning
« Reply #3 on: 2011 May 04, 11:12:47 am »
Természetesen tudom, hogy a tuningolás ás művészet, de én nagyon nem vagyok rutinos tuningolás, sőt kocsiszerelés ügyében, ráadásul nem is az én mániám, hogy s2000es kidolgozású Fiestát akarok. Ezért keresek korrekt taningműhelyt mert a kereskedők amelyik el is gondolkodik egy értékesítésen horribilis összegeket kérne érte. Szerintünk ezért lenne érdemes egy alap szériás kiadást elvarázsolni.

Még azon is gondolkodtam, hogy külföldről kellene behozni, de ez is ismeretlen terep nekünk. Szerintetek megéri? Nem jár sok hercehurcával?

yakuza

  • Guest
Re:MK8 Tuning
« Reply #4 on: 2011 May 10, 10:44:14 am »
Szerintem ha műhelybe viszed akkor az elég nagy összeg lesz, szóval gondold át jól. Annyi leírás van már a neten, annyi olyan oldal ami ilyenekkel foglalkozik hogy szerinte te magad is meg tudod csinálni ha rendelkezel egy megfelelő garázzsal és eszközökkel.

Amúgy más téma: Turán Frici elvitte egy körre  a Morning Show műsorvezetőit a Hungaroringen,  mivel beszóltak hogy a Fiesta egy női autó, Ő meg megmutatta nekik hogy ez annyira nem helytálló:) Kíváncsi lettem volna a fejükra maikor a 300 lóerőnek odalép, és kicsit kicsúsztatja a hátulját:D

kpeti

  • Guest
Re:MK8 Tuning
« Reply #5 on: 2011 May 10, 13:44:23 pm »
Meg keresetem amit mondtál, de ezen (http://www.youtube.com/watch?v=W_ci-npxGj8) a videón igazából semmit nem látunk, még Balázst sem viselte meg a dolog, vagy létezik egy hosszabb változat valamerre?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:MK8 Tuning
« Reply #6 on: 2011 May 10, 14:58:23 pm »
Ide jöhetnek az MK8 tunninggal kapcsolatos megbeszélnivalók, más témájú topikokat kérlek ne OFFoljatok. Köszönöm.
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:MK8 Tuning
« Reply #7 on: 2011 September 09, 08:37:59 am »
Itt a tuninghoz szükséges motyó ;D

[a csatolmányt egy admin törölte]
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline Patics

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +1/-0
    • AsztrálFény Ezoterikus Stúdió
Re:MK8 Tuning
« Reply #8 on: 2012 February 27, 19:41:13 pm »
Sziasztok!

Egy 1/3-osan extrázott, 2 hetes Techno boldog tulajdonosa vagyok. Tervezek és is tuningolást. Tudtok ötleteket hol találhatnék ötleteket/hozzávalókat? Egyenlőre a Homasita üzletében nézelődtem, az van hozzám közel itt Kispesten. Ha elkészülök valamivel, szívesen megosztom a tapasztalatokat.

Ami megvan:
kartervédő

Ami folyamatban van:
lábtér világítás
kesztyűtartóba világítás
szivargyújtó csati a csomagtérbe
pedálvédők
műszerfal alá szivargyújtó csati, navigációs GPS-hez

Amivel gondom van:
az elektromos bekötések, a CAN busz miatt fogalmam sincs, mit hová kössek, lehet ezzel egy szakembert fogok megbízni

Ami csalódás:
A szakszervíz szerint ezekben a Fiestákban (2012) már nincs lehetőség menetközbeni automatikus ajtózárásra, kettőszárásra és komfort elektromos ablakelemlésre... vajon miért "butítították le"? Fél éve még állítólag ezek benne voltak.

Az alábbi fotóból egy nagyobb jó lenne, mert ezen alig tudok kivenni valamit.

RyAn

  • Guest
Re:MK8 Tuning
« Reply #9 on: 2012 February 27, 21:11:22 pm »
a kis fotón lévő dolgok nem halandó embernek való tuning alkatrészek csak ha az embernek elég pénze van.

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:MK8 Tuning
« Reply #10 on: 2012 February 27, 21:39:05 pm »
Én a Helyedben vennék rá egy 16"-os felnit legalább 8" széleset 195/45 gumival...had feszüljön.
Minimun 40mm ültetés.
Lámpa fólia elöre kicsit szürkés vagy sárgás szinben...amelyik jobban megy az autó szinéhez.
Mindent szinre festeni ami esetleg műanyag szinü.
Ajtó zárakat eltüntetni.
Első szélvédő tetejére sötét fólia szépen lehúzva.
Gyári könyöklő.


Hát kb ennyi lenne egy szép és ütős tuning MK8
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:MK8 Tuning
« Reply #11 on: 2012 February 27, 21:51:05 pm »

Valami ilyesmire gondoltam. :o
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline Patics

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +1/-0
    • AsztrálFény Ezoterikus Stúdió
Re:MK8 Tuning
« Reply #12 on: 2012 February 27, 23:02:53 pm »
Áá.. honnan szerezted meg a fityóm fotóját?  :laughing6:

Én a Helyedben vennék rá egy 16"-os felnit legalább 8" széleset 195/45 gumival...had feszüljön.
Minimun 40mm ültetés.
Lámpa fólia elöre kicsit szürkés vagy sárgás szinben...amelyik jobban megy az autó szinéhez.
Mindent szinre festeni ami esetleg műanyag szinü.
Ajtó zárakat eltüntetni.
Első szélvédő tetejére sötét fólia szépen lehúzva.
Gyári könyöklő.

Köszi az ötleteket.

Gyárilag 15-ös alufelni van rajta, attól tartok a nagyobbal nagyon keményen rázna. Nem?
A Techno eleve ültetett, még jobban kellene?
Ezen már eleve csak egy ajtózár van, hogy érted, hogy eltüntetni?
Szerencsére nem sok műanyag van rajta ami nem szinrefújt, hátsó lökhárító és tükrök alja, mint a fotódon is.

Lámpafólia, szélvédőfólia jöhet... vision kék, tudsz konkrétumot, hol nézzek utána?

Könyöklőt már napok óta keresek, van belőle gyári, hol, milyen?

Van ötletetek mire kell vigyázni a garancia megóvása érdekében?

Sötétítő fólia a B oszloptól hátra?
« Last Edit: 2012 February 27, 23:04:53 pm by Patics »

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:MK8 Tuning
« Reply #13 on: 2012 February 28, 10:03:12 am »
Könyöklőt tudok adni utángyártottat (nagyon jó minőség!) 16500.-Ft Van raktáron!
Könyöklő Gyári 34900.-Ft Ezt csak rendelni tudom!

Gyári Ültető rugót is tudok rendelni! Írjál egy alvázszámot és adok ajánlatot!
« Last Edit: 2012 February 28, 10:04:47 am by Sebyyy »
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline Patics

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +1/-0
    • AsztrálFény Ezoterikus Stúdió
Re:MK8 Tuning
« Reply #14 on: 2012 February 28, 19:18:02 pm »
Kedves Sebyyy!

A könyöklő érdekel, köszi. Hol, hogy tudom megnézni, fotón vagy élőben? A weboldaladon nem találok egy könyöklőt sem. Az utángyártott is jó lenne, de még nem láttam, nem tudom "mit tud"? Rá lehet ültetni a pohártartóra vagy ki kell cserélni vele? 2102-es a Fiestám. Egyenlőre a Rati_Armster 334 ami tetszik.
Olvasom a könyöklő topicban (http://fiestaklub.hu/forum/index.php?topic=276.0) a merevitős hozzászólásokat. Az általad ajánlott tuti jó az idei Fiestába? Van hozzá "merevítő"?

Írtam (lehet nem figyelted) Techno felszereltségű Fiestám van, ez már gyárilag ültetve van. (Vagy lehet még jobban ültetni, mint pl. az SP?)

Mit értesz lámpa fólián, ajtózár eltüntetésen és szélvédőfólián? Tudsz fotót mutatni, mikre gondolsz?

Üdv:
Patics


« Last Edit: 2012 February 28, 19:35:45 pm by Patics »