Author Topic: Váltó problémák  (Read 80353 times)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Váltó problémák
« Reply #15 on: 2007 June 06, 19:11:12 pm »
Amenyiben írásba adta, vagy rögzítve van az hogy ez tutti nem hibás, de a vizsgálat közben kiderül, hogy már neki is kellet tapasztalnia, abban az esetben tudod csak ráterhelni és akár évekig is bohóckodhatsz vele, több az utánajárás mint a behajtható összeg... remélem nem kell részletezni:)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Fióka

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #16 on: 2007 June 07, 10:32:51 am »
Reggel voltam szervízben, Auto Fort, nem dobtak fel semmi jó hírrel. A kuplung elhasználódott, ezt rá merték írni a szervíz munkalapra, de hivatalos ajánlatot nem kaptam, csak egy sajtcetlin árakat... vicces

Munkadíj 9900,- és 5,5 óra lesz a munka, így mindennel együtt lenne 146.190,-. Sztem naggggyon durva.

Még nem adom fel, elvittem a Petrányihoz a Kerepesire, sajna annyi a munkájuk van, hogy jövő szerdán tudnak csak ránézni. Úgyhogy addig sajna pihentetve lesz az autó. Elsöre nagyon normálisnak tüntek, mondták, hogy ha hidraulikai hiba, azt tudja garanciába cserélni, de ha kuplung, az sajnos nem, azért fizetni kell majd. Meglátjuk, bizakodom.

Extulajt ma felhívom..

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Váltó problémák
« Reply #17 on: 2007 June 07, 14:16:37 pm »
Csak tipp, de arra figyelj, hogy az ilyet a jövő miatt érdemes lenyomozhatóan megcsinálni: e-mail, vagy téritvevényes (fénymásolt) levelet feladni, hogy késöbbiekben tudj rá hivatkozni.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #18 on: 2007 June 08, 09:54:09 am »
Voltam szervízben reggel. Most hívtak, hogy kuplung kinyomócsapágy csere, a váltónak semmi baja.
Ez nem garanciális hiba, kopó fogy alkatrész... 140.000,-  :'(

Vigyem máshova szerintetek? Tudnak ebben tévedni? Vagy ilyenkor ez már biztos?
Tényleg ennyibe kerül?  ???

kis autót 1 hónapja vettem használtan, 2005-s, 1,4 Fresh.

Az is okozhatja a váltó recsegését, ha a kuplung nem emeli el teljesen a kuplungtárcsát a lendkeréktől. Úgy tudom, hogy a kuplung holtjátékát nálunk nem lehet állítani, úgyhogy ez az egyszerű hibaelhárítás nem jön szóba. Viszont ha a hiba mögött a kuplung működtető hengerének a fellevegősödése van, akkor az olcsón elhárítható. (Ha a tárcsa szorul a nyelestengelyen, akkor az szintén szétszedés.)
Ne hagyd hogy szétszedjék a motort, mielőtt nem próbáltak meg minden javítást kívülről.
Sajnos ennek ellenére szoba jöhet a kiemelőcsapágy kopása, pl. ha az előző tulaj a lábát állandóan a kuplungon pihentette.
Keress egy független műhelyt, ahol főleg váltókkal foglalkoznak és kérdezd meg, hogy a tünetek alapján ők milyen hibalehetőségeket látnak.
Várjuk a fejleményeket. Sok sikert.
« Last Edit: 2007 June 08, 13:17:26 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Fióka

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #19 on: 2007 June 08, 17:01:17 pm »
erősen gondolkodom hogy megéri-e az hogy garis maradjon az autó..
Megvárom a kerepesi úti FORD ajánlatát és átgondolom hogy menjek e egy nem FORd-od szakihoz..


Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #20 on: 2007 June 11, 10:43:16 am »
Én úgy értettem, hogy a független múhelyben csak szakvéleményt kérjél, illetve csak olyan dolgokhoz nyúljanak hozzá, amin nem látszik meg. Ha szerintük a hiba sokba kerül és garanciális, akkor az infókkal felvértezve irány a szakszervíz  :).
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #21 on: 2007 June 12, 13:14:09 pm »
Egy váltós sztori.
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=174571&highlight=#174571
Szóval több szakértőt is meg kell hallgatni, mielőtt megoperálják a beteget.
Mk6 1.3 benzin

Fióka

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #22 on: 2007 June 12, 21:38:24 pm »
Teljesen igazad van! Elképedtem a történet olvasásakor.. :o
Mostmár én sem tudom mi tévő legyek.
Lehet akkor elviszem egy ismerős szerelőhöz, megkérem nézzen rá hogy mi igaz abból amit állítanak.
Majd utána döntöm el mi legyen.
Eredmény még nincs a Petrányitól, talán holnap. Munkát még nem rendeltem meg.

Egy kuplung vagy egy váltó állapotát meg lehet állapítani úgy is ha nem szedik szét?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #23 on: 2007 June 14, 12:15:35 pm »
...
Egy kuplung vagy egy váltó állapotát meg lehet állapítani úgy is ha nem szedik szét?


Olyan jól nem lehet megállapítani, mint szétszedéssel. De az manapság elég sokba kerül. Régebben egyes típusoknál az önindítót leszerelve be lehetett kukucskálni, hogy mennyire kopott a tárcsa.

Viszont a jó szerelők meghallgatják a hangját. Kipróbálják, hogy mikor adja a hangot. Váltogatnak egy kicsit.
Esetleg tudnak egy-két trükköt (pl. meghallgatják sztetoszkóppal, vagy ha a kuplung tárcsa nem emel ki, vagy nagy a kinyomó csapágy ellenállása, akkor gondolom, hogy felemelt autónál kinyomott kuplunggal is forog a kerék, stb ...) De ezt csak most találtam ki, én nem vagyok autószerelő.

Mindenesetre egy olyan műhelyben, ahol mindennap váltókat javítanak, hamarabb találsz jó szerelőt, mint egy márkaszervízben, ahol a munkafelvevő állapítja meg a hibát, aki esetleg 10 éve nem szerelt autót.
Mk6 1.3 benzin

Fióka

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #24 on: 2007 June 20, 16:08:14 pm »
Elnézést mindenkitől, hogy eddig nem jelentkeztem.
Szóval szuper lett az autó gariban megcsinálták, nem kellett fizetnem.  :notworthy:
Ugyan nem kötötték az orromra hogy mit cseréltek, de nem is érdekel :)
Úgyhogy hurrá! szuperen tudok váltani, nem recseg, még rükiben sem!  ;D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #25 on: 2007 June 20, 16:55:15 pm »
Azért tanulságos a történet íve.
Két szakszervízben is megesküdtek, hogy kinyomócsapágy vagy kuplung, és sajnos-sajnos nem garanciális.
Azután egy harmadikban mégis garanciális lett.

Nagyon kiváncsi lennék, hogy mit javítottak végül. Neked is érdeked, hogy tudjad, mert ha megint elromlik valami azon a területen, jó tudni, hogy mik voltak az előzmények.

Mindenesetre, az ilyen kaland egy életre szóló élmény, a végén nagy megkönnyebbüléssel.  :)
Mk6 1.3 benzin

Fióka

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #26 on: 2007 June 21, 16:15:31 pm »
annyit mondhatok ez a szerviz szuper, és mindenkinek csak ajánlani tudom  :D

csabi82

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #27 on: 2007 July 29, 20:41:38 pm »
Sziasztok!

Nekem csak egy kérdésem volna, ha tudtok segíteni.
Van egy Fiestám, 2001-es 1.3i benzines. A kérdés a következő: Tudjátok-e esetleg, hogy mik a gyári adatok a manuális kéziváltó, fokozatonkénti sebesség tekintetében? Magyarul, mekkora fokozatonkénti sebességgel érzi magát jól az autó? 1-es 20-25...2-es 25...40? Mégis mekkorák lehetnek ezek az értékek gyárilag?
Köszönöm

Dodó

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #28 on: 2007 August 03, 18:59:12 pm »
Sziasztok! Sajna az én kocsim is recsegve veszi reggel a hátramenetet! Most már azt csinálom,hogy még inditózás elött hátramenetbe rakom! ha bemelegszik akkor már jó,bár néha 4ből 3ba nem lehet visszakapcsolni! De ez már nem is foglalkoztat,mert annyi más problémám volt már az autómmal,hogy ez elenyésző! Az előző kocsim is Fityesz volt,azt imádtam pedig ő egy 85ös példány volt! Soha nem hagyott cserben! A mostani egy 2003as,de ilyen megbizhatatlan autót!? Álmomba se gondoltam volna! Pedig a legszebb kisautó a piacon,de sajna  a szépség nem minden! >:(

Dipper

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #29 on: 2007 August 04, 04:52:45 am »
Nekem régebbim van,de én is így gondolom! sajnos! :(