Author Topic: Váltó problémák  (Read 80378 times)

Annamari79

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #105 on: 2008 August 13, 06:22:19 am »

Jelentkezem. Sajnos a váltó gondok továbbra is fennállnak.
De most kivételesen egyesben ragad be, és alig bírom betenni kettesbe.
Visszaviszem a Ford szervízbe, hátha sikerül megjavítani.
Lehet, hogy ez ilyen visszatérő probléma lesz, amit 2 évente javíttatni kell?  ::)
Amúgy a Horvát utat nagyon bírta a kocsi, 4,4 l-t fogyasztott  ;D

Gaben! Neked mi újság a kocsiddal?

Annamari

Atis77

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #106 on: 2008 August 20, 11:21:44 am »
Hello Mindenki!

Szeretnék váltóolajat cserélni, vagy utántölteni 2003-as Fiesta 1.3-as comfortomban.
Az ok : hideg időben-reggel, balra forduláskor kattog a bal oldalában valami.....féltengely....ilyesmi....
Próbapadon meg lett rángatva,RENDESEN!!!!! NEM FÉLTENGELYES!!!!SEMMI NEM KOTYOG!!!
Kevés lenne a váltóban az olaj?

A szakszervíz 75W-90 es olajat adott meg, DE A MINŐSÍTÉSÉT NEM TUDTÁK!!!! Furcsa is lenne, ha valamit tudnának...tisztelet a kevés kivételnek....de ez 1 másik történet!

Pl: Castrol Manual TAF-X  Minősítése: API GL4/5, VW 501 50
Ennek literje 3200 Ft.
De van 1500/ literért is, ami API GL5-ös minősítésű, MANNOL nevezetű, ami szintén 75W90 teljesítményszintű.
3.2 liter kell a váltóba, és nem az ártól teszem függővé, hogy melyik olajat veszem meg!!!!!!
Jó lenne tudni, PONTOSAN MELYIK MINŐSÍTÉSŰ ÉS FAJTÁJÚ-MÁRKÁJÚ olajat teszik bele GYÁRILAG!
TUD VALAKI SEGÍTENI?

KÖSZI!
« Last Edit: 2008 August 20, 11:25:40 am by Atis77 »

Gabez

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #107 on: 2008 August 20, 13:39:54 pm »

Amúgy a Horvát utat nagyon bírta a kocsi, 4,4 l-t fogyasztott  ;D


ilyenkor olni tudnek annyira irigy vagyok  :laugh:

...francba...  :P

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #108 on: 2008 August 21, 10:35:47 am »
Hello Mindenki!

Szeretnék váltóolajat cserélni, vagy utántölteni 2003-as Fiesta 1.3-as comfortomban.
Az ok : hideg időben-reggel, balra forduláskor kattog a bal oldalában valami.....féltengely....ilyesmi....
Próbapadon meg lett rángatva,RENDESEN!!!!! NEM FÉLTENGELYES!!!!SEMMI NEM KOTYOG!!!
Kevés lenne a váltóban az olaj?

A szakszervíz 75W-90 es olajat adott meg, DE A MINŐSÍTÉSÉT NEM TUDTÁK!!!! Furcsa is lenne, ha valamit tudnának...tisztelet a kevés kivételnek....de ez 1 másik történet!

Pl: Castrol Manual TAF-X  Minősítése: API GL4/5, VW 501 50
Ennek literje 3200 Ft.
De van 1500/ literért is, ami API GL5-ös minősítésű, MANNOL nevezetű, ami szintén 75W90 teljesítményszintű.
3.2 liter kell a váltóba, és nem az ártól teszem függővé, hogy melyik olajat veszem meg!!!!!!
Jó lenne tudni, PONTOSAN MELYIK MINŐSÍTÉSŰ ÉS FAJTÁJÚ-MÁRKÁJÚ olajat teszik bele GYÁRILAG!
TUD VALAKI SEGÍTENI?

KÖSZI!
A használati szerint Ford WSD-M2C 200-C olaj kelll bele.
A cromaxnál
lehet kapni Ford csomagolású váltó olajat 3128-ért.
Mk6 1.3 benzin

Atis77

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #109 on: 2008 August 22, 23:01:58 pm »
Köszi a választ!
Honnan vadásztad le a specifikációt?
Megpróbálok keresni egy másik olajat, ami tudja ezt.....hátha az jobb lesz, de előtte rápillantok a szintre
Még1x KÖSZI!!!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Váltó problémák
« Reply #110 on: 2008 August 25, 10:56:55 am »
Az MK6  használati utasításból.  :)
"Gépjárműben használt folyadékok". 255. oldal.
Szívesen.  :)
« Last Edit: 2008 August 25, 11:01:10 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Dugo

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #111 on: 2008 August 27, 09:13:42 am »
Helló sziasztok!!!
Egy olyan kérdésem lenne hogy nekem ha motorfékkel gurulok kettesbe kidobja a váltót!!!Ez mitől lehet!!!Elvittem szervízbe ott állítottak rajta aztán a szerelővel mentem egy kört nem dobta ki egy darabig mondom ilyen nincs és hála kidobta!!!Megint állítottak rajta utána megint mentünk egy körtakkor nem dobta ki mondom super biztos jó erre jövök haza oszt kidobja!!!Mit csináljak vele! :-\ Ja amúgy azt mondták a szervízbe ilyennel még nem is találkoztak eddig ennél a tipusnál pedig a fusion-be is ilyen van  :-\
Ha valakinek ilyen gondja van szóljon!!!
By: Dugó

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Váltó problémák
« Reply #112 on: 2008 August 27, 10:09:39 am »
Helló sziasztok!!!
Egy olyan kérdésem lenne hogy nekem ha motorfékkel gurulok kettesbe kidobja a váltót!!!Ez mitől lehet!!!Elvittem szervízbe ott állítottak rajta aztán a szerelővel mentem egy kört nem dobta ki egy darabig mondom ilyen nincs és hála kidobta!!!Megint állítottak rajta utána megint mentünk egy körtakkor nem dobta ki mondom super biztos jó erre jövök haza oszt kidobja!!!Mit csináljak vele! :-\ Ja amúgy azt mondták a szervízbe ilyennel még nem is találkoztak eddig ennél a tipusnál pedig a fusion-be is ilyen van  :-\
Ha valakinek ilyen gondja van szóljon!!!
By: Dugó

Gyere el szombaton a Lurdy-s találkozóra és megnézi valaki aki ért hozzá :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Váltó problémák
« Reply #113 on: 2008 August 27, 10:18:38 am »
Helló sziasztok!!!
Egy olyan kérdésem lenne hogy nekem ha motorfékkel gurulok kettesbe kidobja a váltót!!!Ez mitől lehet!!!Elvittem szervízbe ott állítottak rajta aztán a szerelővel mentem egy kört nem dobta ki egy darabig mondom ilyen nincs és hála kidobta!!!Megint állítottak rajta utána megint mentünk egy körtakkor nem dobta ki mondom super biztos jó erre jövök haza oszt kidobja!!!Mit csináljak vele! :-\ Ja amúgy azt mondták a szervízbe ilyennel még nem is találkoztak eddig ennél a tipusnál pedig a fusion-be is ilyen van  :-\
Ha valakinek ilyen gondja van szóljon!!!
By: Dugó

így van ránézünk. Garis még az autó? ha igen, akkor gariba váltócsere ha nem tudják megcsinálni. De úgy legyen hogy végig ott vagy az autó mellett hogy tuti új váltót rakjanak bele...

RyAn

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #114 on: 2008 August 27, 17:43:10 pm »
600 ezer az új váltó  :o multkor hallotam mikor egy öreg néninek kellet cserélni és már nem volt garis az mk6  :-\
ocso  :(

b0rZ

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #115 on: 2008 August 27, 17:53:07 pm »
mennyi ? 600 ezer egy váltó Úristen azon már 2 Mk3 masat vehetne a mami :)
Dugó > hát ez durva, meg az hogy a szervízben nem is mondták jó...nem tudják meg csinálni akkor csere...
az a baj..hogy az elmúlt időben nem is arról szól "sajnos" az autó"gyártás" hogy minnél jobban és hosszú élettartamút..hanem inkább a megadott gar. intervallumon belül...hibamentes legyen majd utánna meg a gatyádat is ráfizetheted...

de még akkor is kivagyok akadva 600 ruppó egy váltó azta  :o

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Váltó problémák
« Reply #116 on: 2008 August 28, 10:05:28 am »
lehet egy olyan megoldás is, hogy igazi szerelőhöz vidd a kocsit! ::)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Váltó problémák
« Reply #117 on: 2009 February 16, 19:48:20 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom, és a topiktemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lesz/lett töltve az MK6-MK7 szériák részlegébe!

Moderátor: Csipi
ildipontbretus kukac gmail pont com