Author Topic: ST fiesta  (Read 6303 times)

Sziszko

  • Guest
ST fiesta
« on: 2007 April 03, 12:37:05 pm »
Hy!

ST fiestárol kéne info! Pozitiv, negativ tapasztalatok a tipusrol! Menetteljesítmény, gyorsulás, fogyasztás, fenttarás stb. minden!

Kösz!



 :-X

Petya

  • Guest
Re: ST fiesta
« Reply #1 on: 2007 April 03, 20:10:36 pm »
hello

st-ről nem tudok, de nekem egy 05ös fiesta s-em van 1.6 os motorral.(sport verzió)
negatív: sokat eszik már 1.6al is, 9-10 körül vegyesen, és nem végig csőgázon.
+ kemény futómű szétrázza a belteret= nyikorog. megoldás nekem: hangos zene minden úton.:)
amiben hasonlítok az st-re: a futómű nagyon. inkább sorolom a különbségeket: nekem hátul nincs tárcsám, stn van, nincs oldalsó szoknyám, meg a motor. ezek a leglényegesebbek.
de asszem felfüggesztés u.a. gumifelnimérettípus ugyanaz stb.
pozitív:: egy álom! totalcar.hu-n találsz 1 tesztet ahol magasabb kategóriás kocsikkal tesztelik pályán, profik, és agyon dícsérik a futóművet. haverok már megszokták h úgy kezdem a mondanivalómat h jöttem hozzátok a körforgalmakban olyan utazó 60-al...:) szóval viccet félre, naon jó.
a gumik jól bírják, sztem ezzel a gyári michleinnel 2-3 évet el lehet menni.
enyhén túlkormányzott, érezni(meg hallani) a kanyarban h mikor kezd el mászni.
csak ajánlani tudom.
u.i.: opcióként rendelhető 17es felnivel is, múltkor volt szerencsém látni, áááh, gyönyörű. nemtudom h mennyi plussz pénz, de szerintem megérheti, m annyira szép 17essel.

Petya

  • Guest
Re: ST fiesta
« Reply #2 on: 2007 April 03, 20:13:16 pm »
bocsi, nem túl, enyhén alulkormányzott

Offline netcore

  • NetCore a Mester
  • *****
  • Posts: 78
  • Segített?: +2/-0
Re: ST fiesta
« Reply #3 on: 2007 April 03, 22:32:43 pm »
az st  nem roszz de közelse tudja azt az élményt mint egy jó öreg rs vagy egy xr komfortosis meg sportos is sztem ez a két dolog nem nagyon öszzeegyeztethető..
abból a pénzből én személy szerint nem st-t vennék..(nagy vágyam egy esc cossie..)
« Last Edit: 2007 April 04, 14:54:32 pm by netcore »
Mk3 Fiesta XR2i 1.8 16V
:-X :-X

ceaser

  • Guest
Re: ST fiesta
« Reply #4 on: 2007 April 03, 23:09:21 pm »
Hello!
Én is egy St fiesta-t szerettem volna, de  ,,csak" egy 1.6-os S-t tudtam bevállalni.Ismerőseimnek volt már szerencséje kipróbálni és áradoztak róla! Álitolag iszonyat megy! de ennek meg van az ára is! irreálisan sokat zabál! Pontos adatokat nem tudok, de én is csatlakozni tudok az elöttem szolóhoz a fogyasztás terén. Városban lightos gázpedál használat mellett is bekajálja a 9-10  litert. akkor gondolom az st kicsivel többet eszik. De nem hiszem hogy alacsony fordulaton nyomaték problémája lenne ;)
A futómű: szerintem az 1.6-os erőforrásnál is eléggé jelentkezik az alulkormányzottság. akkor egy plussz 50 Le- nél gondolom még nehezebb a kanyart bevenni amatőrként. (Persze igyekszem minnél többet gyakorolni:))  - Láttam már sima széria 1.5-ös suzuki swifttel, enyhén jól vezető fickót csak keresztbe menni a kanyarokban kézifék használata nélkül.    Az alulkormányozottságon jól lehet javítani a gyári ültető szettel (nem kell telót cserélni csak rugót - persze még jobban fog rázni rossz uton, de a kanyarokban megéri!!!). Nekem van még egy torony merevítőm, meg kb 26 mm nyomtávszélesítés oldalanként. És ez csak 1.6-os. szerintem kell az St hez is. Persze ha valaki profi akkor nem feltétlen!!
Belülről elég király a gép, tetszik a műszerfal anyaga, nekem csak félbőr van az üléseken, de nagyon bejön. egész jó a minősége! Viszont egy- két műanyag elem, a középső box oldalán az ajtó kárpiton eléggé sz*r, kopogós olcsó darabok.
A kormánymű áttétele - ha jól tudom (Tv -ben hallottam) - más mint a többi fiestáé - sportos, kevesebbet kell tekerni kanyarodáskor. Jah a gyári zene az gagyi. szerintem!
Ha van rá kereted, akkor hajrá!

Sziszko

  • Guest
Re: ST fiesta
« Reply #5 on: 2007 April 05, 08:52:48 am »
Köszi az eddigi infokat!!! Jöhet még bátran mástól is! Ojasvalaki is irhatna akinek 2000ccm 16v-je van!!!



 :-X

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: ST fiesta
« Reply #6 on: 2009 February 06, 16:51:15 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK6-MK7 szériák részlegébe!

Moderátor: sdavid
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D