Author Topic: Hibakód  (Read 5520 times)

Losi

  • Guest
Hibakód
« on: 2007 April 03, 07:49:35 am »
Sziasztok!
Egy fél éve van nálam a Fiestám (2004-es évjárat) és már harmadszor  világít  a motor hibáját jelző kis led.Mindháromszor a 021-es  kódot  írta ki ami a katalizátor nem megfelelő teljesítményét jelenti.Mondták a szerelők,hogy menjek el hosszabb útra és égessem ki rendesen a katalizátort,de ez sem segített mert röviddel utána megint felvillant a jel.Kaptam egy katalizátor tisztító folyadékot,(Cataclean) de ez sem hatott.Esetleg a Lambdaszondákkal lehet valami,de pontosan senki nem tudja megmondani.Sem a motor fogyasztásán,sem a teljesítményén nem lehet semmit észrevenni. ???  Ha valakinek volt már ilyen problémája,vagy tudja hogy ilyenkor mi lehet a baj légyszíves segítsen már.Köszi szépen!

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Hibakód
« Reply #1 on: 2007 April 03, 08:23:57 am »
Nem akarok okoskodni, mivel nem vagyok autószerelő, de ha a kiégetés - még ha kis ideig is - segített akkor próbáld meg kicsit megtépni a gépsas arcát (lehet, hogy túlságosan kíméled a motort). Pl én kb 2 havonta megnyúzom kicsit a gépet, mert különben "ellustul". Tudom fáj olyankor az ember szíve, de sztem muszály....
A lényeg, hogy olyankor ne menjen a fordulatszám 4000 alá:), mondjuk munkábamenetkor nem kapcsolok 3-asnál feljebb ez kb 20perc intenzív pörgetést jelent. Utána sokkal jobban megy az autó, a kipufogó is kiég, a szelepekről leég a mocsok, stb.
Egy próbát megér :-\

A másik 5let, a szerelőknek megkéne nézniük, hogy jó-e a katalizátor elvileg kikell tudniuk mérni....bár ehhez szétkell szedni...
« Last Edit: 2007 April 03, 08:27:12 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Hibakód
« Reply #2 on: 2007 April 03, 12:08:40 pm »
ahogy Viktor is mondta ki kell égetni a verdát, a koromtól ami lerakódik a kipuff rendszerben ha alacsony fordulaton közlekedsz vele el tud dugulni a katalizátor és így romlik a hatásfoka, nyugodtan menj ki vele pályára és 4000 alatt ne legyen a fordulat :D ha utána is jelentkezik akkor meglehet, h a KAT behalt. bár egy 3 éves autónál az elég necces lenne...

farago.tamas

  • Guest
Re: Hibakód
« Reply #3 on: 2007 April 03, 15:40:55 pm »
Sziasztok!

Az elektronikus visszajelző csatlakozót nézd, meg hátha meglazul.
Nekem szerivzben nem dugták össze és mikor beindítottam jelzett a led, de ezt azonnal orvosolták.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Hibakód
« Reply #4 on: 2009 February 06, 16:47:55 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK6-MK7 szériák részlegébe!

Moderátor: sdavid

Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D