Author Topic: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok  (Read 27356 times)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #30 on: 2007 November 15, 15:57:59 pm »
Vannak nyílászárókhoz használatos öntapadó szivacsok,habok,azok jók lesznek.
Próbáld meg úgy ragasztani,hogy a kárpit szélén ne érjen túl,így esztétikus marad!
Ha nem szűnik meg a probléma,próbáld meg a zárszerkezet állítást!!
Minden ami autĂł hifi!:)

Gabo19

  • Guest
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #31 on: 2007 December 02, 10:21:36 am »
Hellosztok!

Nekem is feltűnt a hátsó ajtónál keletkező zaj.Nekem a probléma az volt hogy a kasznin lévő fémpöcök amibe a zárszerkezet akad bele.az berezgett.Aztán a szervizbe tekertek oda valami anyagot aztán utána meg már nem hallottam, de mostnaába megin kezdi,ugyhogy megin szerviz.de figyeltem más tipusú kocsit azokon pedig egy müanyag betétféle volt ami nem vette át a zörgést.de ugylátszik a fordoknál ezt kihagyták..

btilla81

  • Guest
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #32 on: 2008 May 03, 10:04:19 am »
Sziasztok! nekem is egy 2006-os Fiesta Ghia-m van. Jobb hátulról hallokk én is egy nyikorgo, cincogo hangot, mintha vmi gumi dörzsölődne. Szervízben persze bagatelizálták a dolgot, bár sikerült 1,5 óráig lekötnöm vele a szerelőt, aki végül úgy zárta, hogy gőze nincs mi lehet a hang forrása. nyitott hátsó ajtónál is ugyan úgy nyikorog. végül ki lett véve a pótkerék, a hátsó biztonsági öv dobja, majd végigfújva szilikonnal minden ajtónál a gumik, de a hang még mindig nem szűnt. sőt még a hátsó rugós tag talpazatait is megzsíroztattam vele, de ez sem segített.
Én is próbálkozom a felderítésében, ha vmit megtudok egyből megírom itt.
Ha még jut eszetekbe vmi ötlet szívesen fogadom.
Köszi!

Offline RoliST

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 127
  • Segített?: +5/-2
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #33 on: 2008 May 03, 10:32:07 am »
Hali! Nekem is van jobb oldalrol hátulrol az a nyikorgó hang, pedig három ajtós. Kb egy éve kezdte és már szét..sz tőle az ideg. Jó lenne vmi megoldás rá, de még a zaj forrását sem sikerült lokalizálni.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #34 on: 2008 May 03, 15:46:01 pm »
5 ajtósoknál az egyik ok a gumi=szilikonnal kezelik, másik a zár. Ezt szigszallaggal kezelik egyet tekernek és kész. Aki igényesen akarja megcsinálni, az állít a záron :D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #35 on: 2008 May 03, 15:57:46 pm »
Hali! Nekem is van jobb oldalrol hátulrol az a nyikorgó hang, pedig három ajtós. Kb egy éve kezdte és már szét..sz tőle az ideg. Jó lenne vmi megoldás rá, de még a zaj forrását sem sikerült lokalizálni.
Sztem kézifék nélkűl kéne kanyarodni! ;D

Mucok

  • Guest
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #36 on: 2008 May 28, 10:50:51 am »
Nekem is recseg az ajtó a szervízben azt mondták ha nagyon zavar majd megoldják ;DA bal első ablak is recseg ,mikor húzom le,mintha kavics lenne benne,de tuti nics,mi a megoldás rá?Lassan fóliázzák akkor kéne beütemezni a hiba elhárítást,hogy ne kelljen 2szer megbontani.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #37 on: 2008 May 28, 17:14:11 pm »
Nekem is recseg az ajtó a szervízben azt mondták ha nagyon zavar majd megoldják ;DA bal első ablak is recseg ,mikor húzom le,mintha kavics lenne benne,de tuti nics,mi a megoldás rá?Lassan fóliázzák akkor kéne beütemezni a hiba elhárítást,hogy ne kelljen 2szer megbontani.
érdekes,a bal első ablak nekem is,de én azt hittem,azért,mert már szedtem ki párszor(fóliáztam...kicsit később meg inkább leszedtem a fóliát)
az üveg alsó részén,két furat van,két oldalon,az üveg rögzítése miatt fúrták.Ebbe szoktak gyárilag rakni zsírt,lehet ez hiányzik a tiedből(meg az enyémből,mert zsírtalanítottam fóliázás előtt)
én erre gondolok,hátha igazam van ;)
      RoliST ,btilla81 ,nekem is sokáig fennálllt egy ilyen probléma.az enyém 3 ajtós,és nerég sikerült megszüntetnem az okot:nekem a csomagtérajtó belső műanyag kárpitja volt az oka.
Úgy oldottam meg,hogy polifoam hab csíkot ragasztottam a belsejére,néhány helyen,úgy hogy szétszedett állapotban,kicsit magasabban van,mint a kárpit pereme,szóval ha visszateszem a kárpitot,nekinyomódik a kasztnilemeznek,és nem engedi remegni.főleg olyan helyekre tettem,ami hosszabb távon nincs rögzítve,csavarral ,vagy bolhával,és ezeken a helyeken jobban hajlamos a rezonálásra.
valamint még a kalaptartó alján lévő gumibakkokra is tettem szivacsos ragasztócsíkot,hogy a kalaptartó se kopogjon döccenőkben
Tegnapelőtt volt a főpróba,egy nagyon döcögős aszfaltúton,és jól vizsgázott ;D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline RoliST

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 127
  • Segített?: +5/-2
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #38 on: 2008 May 29, 14:36:51 pm »
No nekem is sikerült felderíteni és megszüntetni a nyikorgást.
A jobb hátsó kerékhez vezető fékvezeték nagyon minimálisan tudott mocorogni a rögzítő gyürüben ami az alvázhoz van rögzítve.
Annyira átvezette a nyikorgást az egész kaszni jobb hátuljára, hogy alig jöttem rá a hiba forrására.  ??? >:( DE MEGLETT!! :laugh: Szétfújtam szilikonnal és megszünt a nyikorgás. VÉGRE!! ;D

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #39 on: 2008 May 29, 15:57:57 pm »
No nekem is sikerült felderíteni és megszüntetni a nyikorgást.
A jobb hátsó kerékhez vezető fékvezeték nagyon minimálisan tudott mocorogni a rögzítő gyürüben ami az alvázhoz van rögzítve.
Annyira átvezette a nyikorgást az egész kaszni jobb hátuljára, hogy alig jöttem rá a hiba forrására.  ??? >:( DE MEGLETT!! :laugh: Szétfújtam szilikonnal és megszünt a nyikorgás. VÉGRE!! ;D
Gratula! Biztos időztél vele picit mire meglett!
Eccer majd ráleshetnél az enyémre is!

Offline RoliST

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 127
  • Segített?: +5/-2
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #40 on: 2008 May 29, 21:28:51 pm »
Kerítünk rá időt Xerxes. :laugh: ;D ;)

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Ghia: nyikorgó hátsó ajtókárpítok
« Reply #41 on: 2009 February 16, 19:22:30 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom, és a topiktemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lesz/lett töltve az MK6-MK7 szériák részlegébe!

Moderátor: Csipi
ildipontbretus kukac gmail pont com