Author Topic: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?  (Read 13623 times)

lehinsky

  • Guest
Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« on: 2007 February 21, 15:58:49 pm »
Sziaszok! ;D

Még új vagyok itt!

A kérdésem az lenne hozzátok hogy tud-e valaki segíteni nekem 1.4 16V-hez chip-tuning ügyben?

Érdemes-e megcsináltatni?
Van-e már valakinek ilyen?
Stb...


Kösz...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #1 on: 2007 February 23, 09:04:33 am »
Szia!

Üdvözöllek közöttünk!
Háát sajnos benzineshez én sem találtam ilyen megoldást... de dieselhez egy rakat lehetőség van! Csak széthúzod a csatit, bedugod... és már meg is táltosodtak a pacik!  ;)
Engem is érdekelne a dolog, ha találsz valamit!
amúgy konkrétan nem chip tuning, de vannak lehetőségek... itt-ott csalni pár pacit, ha gondolod, akkor ezen a címen megtalálod:
http://www.magnumtuning.hu ott van pár okosmegoldás... pl:
- állítható lampdaszonda: (Normál/Sport/Alacsony Fogyasztás)
                         +6-8 % + Le
                         +6-8 % + Nm
                         +15-20 % + gyorsulás
- sport légszűrő:
                         + 2-4 % Le és Nm
                         + 15-20 % gyorsulás
                         + 40 % légáramlás
                         +3-8 % végsebesség
                         + 5-12 % fordulatszám felfutás
                         - 3-5 % fogyasztás
- sport gyertya:
                         +1-2 % +LE
                         +1-2 % + nyomaték
                         +10 % + rugalmasság
                         +1-2 % + végsebesség
                         -4-5 % fogyasztáscsökkenés
                         +könnyebb indítás
- sport kipufogó:
                         +5-7 % +LE
                         +5-7 % + nyomaték
                         +15-20 % + rugalmasság
                         +5 % +végsebesség
                         +Fogyasztásnövekedés: nincs!

Csak vigyázz a sok %-ot összeadva nehogy túl sok legyen  ;)
« Last Edit: 2007 February 23, 09:19:05 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #2 on: 2007 February 23, 09:14:18 am »
Mázlid van... találtam egy céget... bár lehet tele van velük a net!
http://www.magictuning.hu/ford.html
Itt szinte mindenenl foglalkoznak!  :D
FIESTA 1.2 16V    75LE => 86LE
FIESTA 1.3 8V      60LE  =>70LE
FIESTA 1.4 16V    80LE => 91LE
 az árak pedig.....
szivó motorok 1800 ccm-ig  49 000 Ft + Áfa
szivó motorok 1800ccm-ig "EDC16" vezérlővel 59 000 Ft + Áfa
szivó motorok 1800 ccm felett 59 000 Ft + Áfa
szivó motorok 1800ccm felett "EDC16" vezérlővel 69 000 Ft + Áfa
turbó benzines és diesel motorok 89 000 Ft + Áfa
turbó benzines és diesel motorok "EDC16" vezérlővel 99 000 Ft + Áfa
zsebbe nyúlós dolog... és nagyon meg kell gondolni, hogy meg ér -e ez ennyit! Mert azért akár hogy is  számolom egy garnitúra felni lehet többet javít az autón, mint mondjuk 10 paci a motorháztető alatt...  :D
Meg lehetséges, hogy csak a maximális fordulaton adja le ezt a teljesítményt... ott meg általában (normál sofőr, kivéve rally+forma 1)  ;) nem nagyon használja ki!
Báár nyomatékról nem beszéltek  ;)
De ez csak az én szerény véleményem!
« Last Edit: 2007 February 23, 09:34:14 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

mamut

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #3 on: 2007 February 23, 18:08:22 pm »
üdv 1.4  16 som van nékem is
ezelöt  egy punt 1 esem volt  ott a (tuningot) ugy oldotuk meg hogy  1.2 esmotor cumputert raktunkbe az 1.1 es hejére  nemtudom hogy it müködik -e   uzem anyag fogyasztás kb 1.5 literel let több  145 röl 170 re nött
a vég  raktunk fel egy sporlékszüröt fogyasztása lentebbment .majd igy attam el . 1éve a verdám még nem akarok belenyulni .de már gondolatba volt  megvárom azé a garancia végét.

lehinsky

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #4 on: 2007 February 27, 11:49:55 am »
Köszönöm a sok tanácsot!

Nekem is ajánlottak 1 csókát Szombathelyen aki nagyon keni-vágja a chippelést!
Fel is kerestem és azt monta 40.000 Ft-ért csinálja ezeket a típusokat.
Gyári szofvert használ és kizárt a motorkárosodás.
80LE-ről 96LE-re tudná felpiszkálni, és van referenciája is, illetve a nyomaték görbét is módosítja így már alacsonyabb fordulatszámon is jobban húz. a fogyasztásról azt mondja volt akinél több lett de volt hogy kevesebb ez attól függ mennyire taposod a gázt, mert ha erősebb az autó gyorsabban is mész tehát többet is eszik, de ha erösebb az autó és ugyanúgy vezetsz akkor kevésbé kell nyomni a gázt ugyanahoz a sebességhez tehát kevesebbet fogyaszt.
Az igazság hogy már vettem szép nagy kerekeket + sportlégszűrőt + sporgyertyákat, de nem akarok kipufogót cserélni csak az egész sorcsere (a leömlőtől) és valamit az meg elég húzós, annyit nem akarok költeni rá, csak egy kicsit legyen erősebb mint a konkurens 1.4-esek (90-100LE)

MAjd teszek fel képeket is.

Gábor_huNG

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #5 on: 2007 March 14, 00:31:58 am »
Köszönöm a sok tanácsot!

Nekem is ajánlottak 1 csókát Szombathelyen aki nagyon keni-vágja a chippelést!
Fel is kerestem és azt monta 40.000 Ft-ért csinálja ezeket a típusokat.
Gyári szofvert használ és kizárt a motorkárosodás.
80LE-ről 96LE-re tudná felpiszkálni, és van referenciája is, illetve a nyomaték görbét is módosítja így már alacsonyabb fordulatszámon is jobban húz. a fogyasztásról azt mondja volt akinél több lett de volt hogy kevesebb ez attól függ mennyire taposod a gázt, mert ha erősebb az autó gyorsabban is mész tehát többet is eszik, de ha erösebb az autó és ugyanúgy vezetsz akkor kevésbé kell nyomni a gázt ugyanahoz a sebességhez tehát kevesebbet fogyaszt.
Az igazság hogy már vettem szép nagy kerekeket + sportlégszűrőt + sporgyertyákat, de nem akarok kipufogót cserélni csak az egész sorcsere (a leömlőtől) és valamit az meg elég húzós, annyit nem akarok költeni rá, csak egy kicsit legyen erősebb mint a konkurens 1.4-esek (90-100LE)

MAjd teszek fel képeket is.

Sziasztok!

Remélem nem köveztek meg, de én egy SportKa -val regisztráltam hozzátok, sajna a Ka-s társadalom nem a tuningolásról híres... :(
Szóval én is a chip-tuningon gondolkodom, de nagyon félek tőle, nem akarom leamortizálni a motorom.
a következőket ajánlom:
egy debreceni cég, komolynak látszik, telefonon is beszéltem velük: http://portal.martincaraudio.hu/chiptuning_box_benzines_chiptuning.html
egy német cég, csak Fordokra specializálódva:
http://www.motorsport-richter.de/
Német és angol cégek tömkelege foglakozik a témával, sok közűlük TÜV minősítéssel kínálja a cuccot. Itthon TÜV -papíros céggel még nem találkoztam, ezért félek a dologtól...

Üdv.!
Gábor


Kuznyikov

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #6 on: 2007 May 10, 20:19:48 pm »
Sziasztok!

lehinsky! a sport szűrő- gyertya jelent valamit? Jó a cucc? Hol lehet venni, és pontosan milyen tipusok ezek? Vagy nem gond beszerezni őket? Az hogy sport szűrő az mit jelent pontosan? Nem tudom melyik autóban hogy van, de MK6-ban nagyon el van dugva légszűrő... Tehát nem tudom mi az a sport légszűrő...

Ilyen chip tuning tapasztalata senkinek nincs? Jól hangzanak ezek a 90-100 lóerők! :)  A Szombathelyi "tuninglehetőségről" lehet tudni pontosabb infókat?

Üdv.

csabi82

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #7 on: 2007 May 28, 16:33:15 pm »
Sziasztok!

Most vagyok itt először a fórumban. Lentebb olvastam, hogy a Magnumtuning-ot ajánlotta valaki tuningolás szempontjából. Nekem sikerült náluk otthagynom 34.000 forintot. De sajnos semmi javulás nem mutatkozott. Sportlégszűrő, meg sportgyertya, de semmi hatás. Sőt többet fogyasztott, mint azelőtt. Ők Brisk tipusú gyertyát ajánlottak, valami platinafejest. 3400 volt darabja. Mondom, semmi változás. Aztán elmentem egy Ford-os fickóhoz, aki azt mondta, hogy csak és kizárólag a Motorkraft gyertyákat viseli el a kocsi. Szal nagyon nagy zsákbamacska az a cég. Mindnet képesek eladni. Az cégtulajdonos a sport lambda-szondát nem is ajánlotta ehhez a típushoz (2001, 1.3i). A keresztapámnak van egy haverja, aki laptoppal, meg szoftverrel felszerelkezve rádug a kocsi csatijára, aztán kiolvassa a gyári értékeket, majd elmenti őket. Aztán átállítja a kocsi értékeit és nyer rajta 20-30 %-ot. Még nem láttam, de hihetőnek tűnik. A keresztapám elmondása szerint, az ő Opel Astráján, ami mondjuk diesel, érezhető a javulás, és csak 3 decivel eszik többet. Úgy tudom, hogy benzines kocsikra is alkalmazható a progi. Nekem valami 45.000 lenne az átalakítás. És állítólag garantált a hatás.

Üdv.: Csabi

Mucok

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #8 on: 2007 June 14, 20:45:53 pm »
Helló,

én most regisztráltam,pont azért,mert bíztam benne hogy vanak akik jobban vágják a dolgokat mint én ;DAz első kérdésem az lenne,hogy sportlégszűrőből milyet érdemes venni,mert ahogy hallottam,van ami visszafogja a teljesítményt:SMeg nekem azt mondták,hogy az nem jó ha a motortérből kapja a meleg lebegőt,mert az se sok mindent ér,hanem oldjam meg valahogy a kivezetést.Igen ám,de ez vajon mit takar?:DValaki tud nekem ebben segíteni:)

Mucok

  • Guest
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #9 on: 2007 June 14, 20:48:56 pm »
Eszembe jutott még 1 kérdés:DAz 1,3as benzines okos robokutyos fiesta hány lovas?Mert a papíron 70 van,de most láttam olyat hogy van 60 Les is,és ezen gondolkozom,hogy lehet ilyet kaptam,mert az enyém szegény olyan lomha,jó mondjuk még alig van benne 3500 km,de akkor is az 1,2es punto jobban megy tőle:S

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #10 on: 2007 June 14, 20:59:34 pm »
Szerintem a direktszűrő egy nagy parasztvakitás. Eleve kevésbé szűri a levegőt, ezért por jut a motorba, ezálltal gyorsabban kopik. +ha nincs megfelelő folytása a motornak, akkor nem tudja leadni az előirt teljesitményt. Az új autóknál tehát inkább árt mint használ a direkt-légszűrő. Régebbi autókban talán 1-2százalékot dobhat, de az elhanyagolható. Tehát az erősebb szivóhangon kivül nem nyersz vele semmit.
Ha már mindenáron beakarod tenni, akkor meg hideglevegőt kell, hogy szivjon. Mivel a hideg levegő kisebb térfogatú. Tuningnál pedig az a lényeg, h minnél több levegőt tudjon szivni motor.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Chip-csup csoda tuning MK6-hoz?
« Reply #11 on: 2009 February 06, 17:03:46 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK6-MK7 szériák részlegébe!

Moderátor: sdavid
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D