Author Topic: fogaskerék alakú sárgalámpa  (Read 15437 times)

Tamas01

  • Guest
fogaskerék alakú sárgalámpa
« on: 2008 December 30, 21:51:46 pm »
Sziasztok
Van egy 2008-as fiesta 1.4 tdci-m 11000km van benne. Amiótta ilyen 0-fok körüli hőmérsékletek vannak néha villog a műszerfalon egy fogaskerék alakú sárgalámpa.
Voltam már kétszer szervízben és azt mondták, hogy az izzító relét tárolja be hibának de kitörölték a hibát és nyugottan járjak az autómmal.
De ettől nekem nem lett jobb az autóm továbra is előfordul, hogy villog és ilyenkor erőtlen nem bír menni majd megszűnik és megy az autó tökéletesen.
Mi ért csinál hatja ezt szerintetek?
Mert én még ilyet nem láttam.
JA és NEM automata váltós az autóm ugyanis a könyve szerint ez a lámpa az automata váltóra vonatkozik.

rgida

  • Guest
Re: fogaskerék alakú sárgalámpa
« Reply #1 on: 2008 December 31, 08:09:25 am »
Helló!
Két ilyen alakú lámpa is van(felkiáltójellel) a könyv szerint.Az egyik a motor és sebességváltó-figyelmeztető lámpa,a másik pedig a hajtáslánc-figyelmeztető lámpa.Viszont én is csak 1 ilyen visszajelző lámpát találtam a műszerfalon.(lehet hogy elírták?)
De! Azt írja hogy:"Gépkocsik 5 sebességes KÉZIkapcsolású sebváltóval vagy Durashift EST-vel:Hibás működést jelent,ha a hajtáslánc figyelmeztető lámpa felgyullad,miközben a motor jár.A motor továbbra is járni fog,de csak korlátozott teljesítménnyel"Valamint :"Hibás működést jelent,ha a hajtáslánc figyelmeztető lámpa villog miközben a motor jár..."
Szakszerviz,és ne hagyd magad!
« Last Edit: 2008 December 31, 09:33:12 am by rgida »

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: fogaskerék alakú sárgalámpa
« Reply #2 on: 2008 December 31, 11:18:23 am »
Nekünk is volt a cégben egy 1.4tdci. Ugyanezt csinálta. Reggel beinditottam és amig el nem érte az üzemi hőfokot nem pörgött a motor 2000-es fordulat fölé. De amint elérte azt mintha semmi sem történt volna. Mivel mi nem tudtunk rájönni mi lehet a hiba oka bevittük egy márkaszervizbe.(azt hiszem Ivanics) Ha jól emlékszem nekünk az egyik porlasztó csúcsot cserélték ki. Hibakod törlés után mintha soha semmi baja nem let volna. Annyi hogy a szerelő nem kente be vazelinnel az O gyürűt (ami a visszaág csővén van), Ott elkezdett szivárogni a gázolaj és ezt csak egy 1 órás szereléssl lehetett kicserélni! Meret le kellett bontani hozzá az egész motort!  :-\
kobold

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: fogaskerék alakú sárgalámpa
« Reply #3 on: 2008 December 31, 12:10:43 pm »
Off

Akkor ezek szerint a vazelin csodákra képest... :D :D

On

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: fogaskerék alakú sárgalámpa
« Reply #4 on: 2008 December 31, 12:50:52 pm »
De ha nincs kéznél jó egy csepp fékolaj! És ez komoly!!!
kobold

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: fogaskerék alakú sárgalámpa
« Reply #5 on: 2009 January 09, 08:14:47 am »
Off

Akkor ezek szerint a vazelin csodákra képest... :D :D

On

Dávid! Nem bírsz magaddal! Már itt is :DDD

Tamas01

  • Guest
Re: fogaskerék alakú sárgalámpa
« Reply #6 on: 2009 January 14, 12:27:21 pm »
Sziasztok a probléma meg oldódott. Az izzítórelé volt a hibás garanciában kicserélték. Remélem nem lesz legközelebb ilyen problémám vele.
Egyébként meg köszönöm a tanácsaitokat.