Author Topic: 97-es Fieszta fordulatmero  (Read 5807 times)

freerider46

  • Guest
97-es Fieszta fordulatmero
« on: 2006 December 09, 23:54:59 pm »
Sziasztok.Szeretnem toletek megkerdeni hogy hol,vagy lehet-e 97es gyartasu 1.3i Ford Fiesztara kapni fordulatmerot, amit azthiszem csak 1.25zetec fiesztakba szereltek.
Es hogy ha szerezheto,hogyan kell beszerelni.Eleg csak kicserelni,vagy van tobb zsinor is amit be kell kotni.

pereszte

  • Guest
Re: 97-es Fieszta fordulatmero
« Reply #1 on: 2006 December 10, 20:42:07 pm »
Szia!

Az e-bay-en láttam fordulatszámmérős műszerfalat... hogy az 1.3-ba be van-e kábelezve.... a japán autókban gyárilag bent a kábel...
Talán a más topicban írt fiesta könyvben található kapcsolási rajzból kiderül...
Amúgy könyvtárközi kölcsönzéssel bármely könyvtárban megkérhető

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: 97-es Fieszta fordulatmero
« Reply #2 on: 2006 December 11, 04:21:10 am »
Ahová járok bontóba ( http://fordalkatreszek.hu ) ott zsákszámra van bontott fordulatszámmérős műszeregység 4000HUF/db. Maga az egység tutira belemegy, mivel ugyanolyan az összes 3-as és a 4-es (és talán az 5-ösé is) műszeregysége (formára). A csatlakozó viszont kérdéses. Az én MK3-asomé sajna más...ezért nem vettem még. Aztán lehet rászánom magam és beújítok egyet, csak akkor egy jó autóvillamosságist kell találnom aki átalakítja a csatlakozót.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

freerider46

  • Guest
Re: 97-es Fieszta fordulatmero
« Reply #3 on: 2006 December 11, 23:10:08 pm »
TO: viktorwrz.
Kerlek szepen megtudnad-e valahogyan megerdeklodni azt a csatlakozot hogy passzolna e?Szerintem ottan egyforma csatlakozonak kellene lenni,csak a muszeregyseg belsejeben van egy kis elektronikaval tobb.szeretnek ilyen muszerfalat a Fiesztamba,de ha tobbet kell csinalnom mint csupan atdobbni a muszerfalat akkor el megy rogton a kedvem.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: 97-es Fieszta fordulatmero
« Reply #4 on: 2007 February 23, 10:03:56 am »
Sziasztok!

Én tegnap szedtem szét a műszerfalat (Fiesta MK4 1.25 Zetec)
Megszenvedtem a spirál kiakasztásával (meg főleg a visszanyomással), de már kész! Háát én most azon töröm a fejem, hogy valamilyen spéci számlapot teszek be! Most úgy néz ki a projekt (igaz csak tervben) hogy fémből kivágatom a szövegeket.....jeleket... majd hátulról ledekkel megvilágítom... egy kis elektronikai jártasággal szerintem megoldható... elég sok hely van a ledeknek.... és szerintem jól nézneki.... meg kellene valamilyen matt plexi lap is... hogy ne csillanjon a fény.... a fém lap alá....
Becsatolok pár képet....  ;)

Jól ki kellett belezni szegénykét!


Van hely a világításnak bővel hátul  ;)


Sajna a csatiról hátul nem csináltam képet, de szuperül fel van tüntetve rajta minden szimbólumokkal... szerintem ha a másik is ilyen, akkor fél óra-óra alátt át köti egy szaki!
Nekem ilyen terveim azért nincsenek, csak egy kis ledes tuning  ;)
Jaa igen és a végén még 1 kép ezen talán valamennyire látszik a csati!  ;D
« Last Edit: 2007 February 23, 10:12:12 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: 97-es Fieszta fordulatmero
« Reply #5 on: 2009 March 09, 12:46:13 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.