Author Topic: Fogyasztás csökkentés!  (Read 14711 times)

goford

  • Guest
Fogyasztás csökkentés!
« on: 2006 November 14, 21:22:25 pm »
Sziasztok!

Próba jelleggel egy kétpólusú gyertyát, ami alátétes tömítésű (men kúpos) leesztergáltattam kúposra. A két-pólus meghozta a hatást. Városi fogyasztásom Szegeden (Fiesta '91, 1.1Benzin) egy literrel  lett kevesebb. 7.1-ről 6.1-re.
Az eztergálás módja fontos!!!
Késöbbi időpontban lefényképezem és felrakom.

Üdv.: mindenkinek!

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #1 on: 2006 November 14, 21:30:42 pm »
Hmm ez érdekel. Mit is csináltál pontosan?? Képet mihamarabb dobj fel róla légyszíves, mert ha az én 4.5 literes (pálya, vegyesben 5.5) fogyasztásomat is lejjebb lehet vinni 1 literrel akkor lekörözök mindenkit fogyasztásban:)
Lényegében ezzel beljebb (a hengerben) ad szikrát? és emiatt eszik kevesebbet ??? Vagy rosszul értettem valamit?
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

goford

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #2 on: 2006 November 14, 21:49:56 pm »
Igen, ez is igaz.

A térben gyújtott szikra.

Jobban polasztott az üzemanyag.

Igaz csak egy picivel, de nagyobb a sűrítés.

Meg a két-polus, jobb hatásfok.

FONTOS!!!!!

Várjatok a képre, mert a menetet is lekell esztergálni, hogy ne rakodjon be, mert súlyosan károsodhat a hengerfejben a menet.

Üdv.. !

freerider46

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #3 on: 2006 December 09, 23:44:50 pm »
Erre en is kivancsi vagyok.Nekem a fogyim a fiesztamon 5L varoson kivul.Igy meg lehet hogy 4is meglenne.  8)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #4 on: 2006 December 21, 11:33:11 am »
Sziasztok!

Az Én kis Fiestám megeszik 8 litert, igaz szinte csak városban használom ( Szentes ), elolvasva a Ti adataitokat ez nekem soknak tűnik, szerintetek is??? ???

Injektoros a drága, most kipróbáltam hosszabb távon 5 liter körül ( 5-5,5) jöttem ki vele, ez már kedvezőbb!

Az automata szivató meddig ad plusz naftát?
« Last Edit: 2006 December 30, 11:29:28 am by Bori István »
:wav:

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #5 on: 2006 December 21, 13:34:55 pm »
Sziasztok!

Az Én kis Fiestám megeszik 8 litert, igaz szinte csak városban használom ( Szentes ), elolvasva a Ti adataitokat ez nekem soknak tűnik, szerintetek is??? ???
Attól függ injektoros-e vagy sem, ha injektoros akkor nem olyan vészeses, ha viszont karbis akkor nagyon sok.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Vastüdő

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #6 on: 2006 December 21, 21:34:46 pm »
Sziasztok!

Nekem 94-es MK3-am van, 1.3-as. Amíg 2-3000-ért tankolgattam bele, egész jól fogyasztott.
De amikor tele tankoltam, olyan gyorsan billent lefelé a szintjelző, hogy most járok 396 km-nél, de már erősen pirosban vagyok.
Most vagy a szintjelzőm halt be, vagy nagy az étvágya a kicsikének.
Mijnden esetre megint telelőköm és meglátom mennyi megy bele.

Ha a szintjelző rossz, azt meg lehet bütykölni házilag?

előre is köszi

krisz_the_zerg

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #7 on: 2006 December 22, 00:09:49 am »
De amikor tele tankoltam, olyan gyorsan billent lefelé a szintjelző, hogy most járok 396 km-nél, de már erősen pirosban vagyok.

Üdv!

Nekem is ilyen motorom, és kocsim van. Idestova másfél éve nálam van. Én mindig tele tankolom.
Tapasztalataim: Használattól függően 5,5-8 litert tud fogyasztani. Mindez függ az évszaktól, és természetesen a lábad hosszától  :-X. Miután hozzám került, próbálgattam, hogy mit tud, és mennyit fogyaszt. Teletankoltam, és hadd szóljon. Ha pörgettem mindig 4000-ig, akkor evett meg majdnem 8 litert, ha pedig nem hajtom csak max 3000-ig, de rövid távon már 2000-nél feljebb kapcsolok, akkor 6 liter alá lehet szorítani simán a fogyasztást. A rekordom 5,5 liter, autópályán. Mindezek a dolgok igazak jó motorállapot esetén. Nekem szoktak gondjaim lenni a CFI potméterrel. Idén vettem, és már most nem ad ki jó értékeket. Ez azt eredményezi, hogy magasabb az alapjáratom, és az is ingadozó, valamint gázadáskor nem mindig indul meg, hanem picit megtorpan. Sőt, hidegen lefulladásra is hajlamos.
Egy teli tankkal (használattól függően) 550-600km tudok elmeni. A maximum tankolásom 40 liter volt, a 42 literes tankba ;).

Ha igaz, hogy pirosban vagy, és még mész 50km-t, tankolsz 36 liter körül, akkor kb. 8liter jön ki, ami nem sok, csak hosszú a lábad  :-X.
Jah, és még egy fogyasztásnövelő tényező: téli gumi!!!! Fél litert simán dob felfelé :(.

Remélem megnyugtattalak.

Krisz_The_Zerg

MNX

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #8 on: 2006 December 22, 01:25:36 am »
Sőt, hidegen lefulladásra is hajlamos.

Nekem is csinál ilyet a gépem, szerintetek beállitásra szorul, vagy az összes injektoros ezt teszi?A fogyasztásom is 8 liter feletti, nyugdijas tempoban.

tuningfiesta

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #9 on: 2006 December 22, 18:02:50 pm »
hi!

Nekem is ugyanilyen fiestám volt ilyen motorral,állandóan meghalt a benzinszintmérö.kétszer cseréltem harmadjára is be...art  >:( utána nem is érdekelt nem cseréltem ki (de a fateroméba is volt cserélve).ugylátszik ez egy gyengéje a kocsinak

Vastüdő

  • Guest
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #10 on: 2006 December 22, 21:17:21 pm »
Hát, nem bírtam tovább és ma rátankoltam.
Megint belement 35 liter.
Az utolsó tankolásnál is 35 ment bele, tehát 35 literrel mentem 400 km-ert. Az ugye 8.75 liter 100-on.
A motorom elvileg rendben van -43000km-, egy 70 éves papié volt a verda, amit lehet is érezni a kuplungon ( ha nagyon hirtelen adik gázt, bög de nem megy.).
Éppen ezért jövőre kuplungtárcsa cserét hajtok végre.
Aztán lehet, hogy az is belejátszik, hogy friss a jogsi, meg a Csirkés benzinkúton tankoltam.
Fordulatszám mérő nincs a kicsikében, de ki szoktam pörgetni szépen.
Ami pozitívum, hogy a szintjelző működik.:-)
Valaki azt mondta lehet, hogy levegő keverés vagy a szelephézag nem ok.
Ezek lehetségesek?

Ja és Boldog karácsonyt és Boldog Új Évet mindenkinek.
És köszi a válaszokat

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Fogyasztás csökkentés!
« Reply #11 on: 2006 December 23, 09:17:16 am »
Valaki azt mondta lehet, hogy levegő keverés vagy a szelephézag nem ok.
Ezek lehetségesek?

Igen lehetséges, főleg, ha nemrég vetted...
Ugyanis a kereskedők előszeretettel állítják el ezeken a fiestákon a szelephézagot, ugyanis elég zajosak ezek a motorok,ha normálisan van beállítva. Néhény ezer forintért bármelyik szerelő beállítja neked.
Ha már ott vagy a porlasztást is megnézetheted. Azt a párezer forintot megéri, ha ilyen nagy a fogyasztásod.....hátha lejjebb megy.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87